Nowoczesne muzeum

Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019
Marta I
Ruda Śląska, Polska
Muzeum nowoczesne, ale ...

Zrecenzowano: 21 lipca 2019
MagiaWinx
Dobrodzień, Polska

Zrecenzowano: 29 sierpnia 2019

Wybraliśmy nu się z 3 letnim synem. Muzeum bardzo nowoczesne, dużo multimedialnych ekranów i filmików pokazujących dawne czasy na terenie Krakowa. Eksponaty z życia codziennego dawnych mieszańców Krakowa były bardzo ciekawe. Najciekawsze w tym muzeum jesst to że znajduje się pod ziemią i znajdują się tam realne stare mury, drogi, elementy dawnego "świata”
Można wjechać wózkiem, nie można się wracać tylko należy iść zgodnie ż nakazem strzałek

Dziękujemy, Marta I
Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019

Byłam w Krakowie przy okazji, miałam 1 dzień na zwiedzanie, akurat wtorek kiedy wstęp jest darmowy. Bardzo mi zależało, żeby pokazać rodzinie podziemia. Szkoda tylko, że na stronie internetowej nie znalazłam ani jednej wzmianki o konieczności rezerwacji biletów on line z większym wyprzedzeniem. Dla mnie informacja, że we wtorki wstęp jest darmowy jest równoznaczna z tym, że stanę w kolejce do wejścia i zwiedzę co jest d zwiedzenia. takich jak ja w kolejce było więcej. Dobre, że poszłam zapytać. Kasa była otwarta od 10.00 ja pytałam o 10;40 i nie było już wolnych biletów.Teraz doczytałam, ale dopiero w regulaminie.Szkoda, że takiej informacji nie ma na stronie głównej.

Teraz widzę, że system rezerwacji jest podobny do tego w Sky Garden w Londynie, tylko, że w Londynie na stronie napisali o konieczności rezerwacji on line. U nas tej istotnej informacji zabrakło. A szkoda, bo pobyt planowany był z wyprzedzeniem.

Dziękujemy, pocopytasz
Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019

Bardzo ciekawe miejsce. Sale projekcyjne, super przygotowane ekspozycje. Darmowy wstęp w jeden dzień tygodnia jest fajnym pomysłem :)

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, gaja-yu
Zrecenzowano: 21 lipca 2019

Ciekawe miejsce, ale niektóre jego fragmenty jakby zrobione na siłę - ma potencjał na coś jeszcze. Niewątpliwie to ciekawe miejsce i dla osób zainteresowanych wato je odwiedzić jako dorosły, dla dzieci od 9 lat min. Dziwi mnie tak mała toaleta, w tak obleganym miejscu. Dostępność biletów mogłaby być lepsza.

Dziękujemy, MagiaWinx
Zrecenzowano: 12 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Zaplanowałem zwiedzanie „przy okazji”. Na szczęście mieliśmy więcej czasu. Żona zachwycona, 11-latka nie chciała wychodzić i czytała wszystko, młody (6 lat) zaglądał wszędzie po dwa razy. Nie ma tutaj jakiś specjalnych zbiorów muzealnych, ale ścieżka edukacyjna pokazująca jak żyli ludzie w dawnych sukiennicach jest zrobiona bardzo atrakcyjnie i pomysłowo - nie sposób się nudzić. Praca archeologów oraz twórców tego muzeum jest też udokumentowana ciekawymi zdjęciami. Aktualnie nie można pominąć tego miejsca zwiedzając Kraków. Uwaga! Pod samymi sukiennicami. Wejście wskazuje piramidalna fontanna, pod którą jest makieta starego miasta.

Dziękujemy, RoNoVal