Kraków

“Klimatycznie na Zablociu”
Emalia — recenzja

Emalia
Nr 392 wśród 2 109 Restauracje (Kraków)
Opis: Emalia na Zabłociu to miejsce, w którym przemysłowa historia spotyka się z nowoczesnością. Przedwojenna fabryka emalii, znajdująca się pierwotnie przy ulicy Romanowicza, zainspirowała nas do stworzenia miejsca, które swoim industrialnym, ale zarazem przytulnym wnętrzem nadawałoby lokalnego, wyjątkowego charakteru każdemu posiłkowi. Emaliowane elementy znajdziecie nie tylko w wystroju wnętrza – koniecznie spróbujcie dań serwowanych w emaliowanych naczyniach! Naszą misją jest rozwój i propagowanie polskiej kuchni, która charakteryzuje się nie tylko mięsem, ale również daniami wegetariańskimi. Przecież nasze Babcie mięso jadały od święta! Nie zapomnijcie również o napojach, które przygotowujemy specjalnie dla Was na chłodne, długie wieczory. Do zobaczenia na Zabłociu!
Zrecenzowano 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Świetne klimatyczne miejsce na Zablociu, jedzenie
i obsługa na wysokim poziomie! Warte odwiedzenia w parze, ze znajomymi, na spotkanie biznesowe.

1  Dziękujemy, 15damianu

Zrecenzowano 19 sierpnia 2019

Poza fajnym wystrojem i miłą obsługą, jedzenia nie mogę polecić. Zamówiona Kaczka kaczka z makaron była nie zjadliwa, mięso była przesuszone. Kolejnym daniem był burgera Vege z Kozim serem który był katastrofą kulinarną, zarówno pod względem wypełniania jak i samego pieczywa w nim.
Miła obsługa ratuje lokal przed wystawieniem najniższej oceny

1  Dziękujemy, MiloszKr
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Klaudia i Mateu... B, Owner, EmaliaOdpowiedź udzielona 21 sierpnia 2019

Dzień dobry Panie Miłoszu,

są to niezwykle mocne i smutne słowa dla naszej kuchni. Mięso do kaczki jest przez nas konfitowane (udka kacze), a następnie szarpane, skubane i takie jest dodawane do makaronu. Być może zabrakło sosu, wina porto podkręcenia tego dania za co przepraszam razem z Szefem Kuchni Arkiem. Z burgerem wege również jest niełatwa sztuka, niektórzy go uwielbiają. Pieczywo u nas, bułki pochodzą z piekarni "kraftowej" Chleb Powszedni. Nie używamy mrożonego pieczywa. Nie którzy używają masła, żeby polepszyć smak bułki. Zrobią ją "tłuściejszą", smarując ją na grillu, ale chyba też nie oto chodzi. Jest mi bardzo miło, że obsługa ratuje lokal. Brzmi to tak jakbyśmy byli na otwartym morzu gastronomii, pełnym pułapek i niedomówień.

Panie Miłoszu, proszę o wiadomość prywatną, umówimy np. degustację burgera wege, spróbujemy różne warianty i wprowadzimy takiego burgera jak trzeba i będzie po prostu bardzo dobrze.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Zrecenzowano 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Osobiście nie polecam. Po 20 min oczekiwania aż kelnerka łaskawie przyniesie mi kartę oznajmiła ze czas oczekiwania na jedzenie to min godz.

Dziękujemy, Mateusz P

Dzień dobry Panie Mateuszu!

Nie ukrywam, że Pana ocena sprawiła mi wiele smutku i rozczarowania. Tym bardziej, że jest Pan naszym stałym klientem i z tego co pamiętam zawsze wszystko było w jak najlepszym porządku. Panie Mateuszu, to była taka sytuacja:
- sobota, impreza zamknięta na 50 osób w środku
- zamieszanie spowodowane inną liczbą zadeklarowanych osób na imprezę, a inną która przyszła (zrobiliśmy to, wszyscy zostali ugoszczeni, staff Emalii jest super!)
- młoda dziewczyna, nowa kelnerka Kinga, uwijała się w ukropie na naszym czynnym ogródku.

Tak, przyznaję, był to błąd że np. nie zamknąłem lokalu na czas imprezy, ale pytanie, czy byłby Pan zadowolony, gdyby Pan do nas przyszedł i przeczytałby Pan kartkę "impreza zamknięta"? Pewnie nie. Ja też bym się zdenerwował jakbym był na Pana miejscu, czasami po prostu nie wiem jako człowiek jakie rozwiązanie byłoby najlepsze dla wszystkich, Gości z imprezy i Gości a'la carte, za co przepraszam.

Panie Mateuszu, proszę napisać w wiadomości prywatnej kiedy mógłby Pan do nas przyjść, np. na kawę. Porozmawiamy, pomyślimy i znajdziemy np. rozwiązanie takich sytuacji. Kawę stawiam ja.

Pozdrawiam i zapraszam,
Też Mateusz :)

Zrecenzowano 16 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Emalię odwiedziłam wraz z rodziną dzięki Finebite i dopisuję ją do listy miłych, niezobowiązujących miejsc z domowym jedzeniem. Pyszne kotlety z młodą kapustą i ziemniaczkami! Miła obsługa, pyszna kawa i przyjemne dla oka wnętrze. Ceny umiarkowane. Dobre miejsce na wyjście rodzinne z osobami o bardziej tradycyjnym guście kulinarnym.

Dziękujemy, 595monikab

Dzień dobry,

ta ocena jest miodem i słodyczą na moje serce. Bardzo dziękują Pani Moniko i zapraszam ponownie! :)

Zrecenzowano 12 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo miła atmosfera, kelner Przemek rozbawia do łez przy czym zachowuje profesjonalizm, sztos miejsce godne polecenia 5 dla Was:)

2  Dziękujemy, mvhons

Dzień dobry,

bardzo Państwo dziękujemy za świetną opinię! Państwa opinia to prawdziwy sztos! :)

Pozdrawiamy i zapraszamy! :)

Emalia — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Emalia? Podziel się wrażeniami!