“Baskijskie tapas”

Euskadi - Kuchnia Baskijska
Nr 230 wśród 2 059 Restauracje (Kraków)
Okolica: Stare Podórze
Opis: Jesteśmy jedyną w Polsce restauracją serwującą dania kuchni baskijskiej. Potrawy w stylu pintxos i tapas charakteryzuje sezonowość i prostota. Oferujemy wybór małych oraz bardziej sycących potraw, które mogą być podawane zarówno jako przystawki, dania główne lub jako przekąski do dzielenia się z przyjaciółmi. Formuła ta, pozwala samemu skompnować swój posiłek przy wyborze trzech lub czterech dań.
Zrecenzowano 25 sierpnia 2019

Trafiliśmy tutaj przypadkiem. W sąsiedniej restauracji nie było miejsca. W sumie zamówiliśmy 6 tapas na dwie osoby. Krokiety z szynki i dorsza godne polecenia. Osobiście bardziej smakowały mi te z szynką. Kolejna para to ośmiornice z pieczonymi ziemniakami (smaczne :)) i Tortilla con cambas - smaczna i pożywna. Całkiem inne doświadczenie niż tortilla znana z kuchni meksykańskiej. Chorizo, krewetki , cebula i jajka doskonale się komponują w tej potrawie. Na koniec ostatnia para: wątróbka królicza na pieczywie i kwiat cukinii faszerowany świeżym serem. Wątróbka delikatna choć trochę krwista, cukinia smakowita choć porcja niewielka.

GODNE POLECENIA DOŚWIADCZENIE KULINARNE

3  Dziękujemy, slawiktadeusz

Zrecenzowano 5 sierpnia 2019

małe porcje ale bardzo smaczne ! Fajne wnętrze i fajny sposób podania tapas. Bardzo duży wybór i naprawdę doskonałe składniki
Lokal klimatyczny i urządzony ze smakiem.

3  Dziękujemy, JAWROT
Zrecenzowano 17 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobre tapasy :) polędwica z iberyjskiej świni wygrały. Krewetki z szynka tez bardzo dobre. Patatas bravas to nie to co w Barcelonie ale tez bardzo dobre. Polecamy. Bardzo szybko obsługa

3  Dziękujemy, 967dominikr
Zrecenzowano 5 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Nie ma słow zeby opisac te feerie smakow! Oryginalne katalonskie(nie baskijskie) smaki! Wspaniale Panie Danielu!

Termin wizyty: kwiecień 2019
4  Dziękujemy, 540magdalenaz
Zrecenzowano 27 maja 2019 z urządzeń przenośnych

Wybierając się do Krakowa na spotkanie z przyjaciółmi z okazji moich kolejnych urodzin poprosiłem przyjaciela o wskazanie kilku miejsc godnych polecenia. Euskadi od razu przykuło moja uwagę. Szczególnie ze mam bardzo dobre wspomnienia kulinarne z mojej wizyty w Kraju Basków. Rzeczywistość przerosła moje oczekiwania. Wspomnienia odżyły kiedy tylko zakosztowałam na nowo baskijskich pinczos. Restauracja Euskadi zachwyca prostotą i niezapomnianym smakiem. Polecam każdemu kto chce wybrać się po raz pierwszy lub po prostu powrócić do baskijskich klimatów kulinarnych.

3  Dziękujemy, DanlobPoland

Euskadi - Kuchnia Baskijska — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie
Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Euskadi - Kuchnia Baskijska? Podziel się wrażeniami!