Płaszów - obóz pracy

Zrecenzowano: 24 czerwca 2018
Doppelganger666
Polska Południowa, Polska

Zrecenzowano: 12 marca 2019

Obóz Koncentracyjny na Płaszowie był dla mnie sporym zaskoczeniem gdyż dowiedziałem się o nim dopiero przeprowadzając się do Krakowa. Przebywając na jego terenie odnalazłem sporo ciekawych punktów upamiętniających minione wydarzenia oraz mogłem przebyć spory dystans odnajdując ślady historii. Niestety z samego obozu pozostało niewiele i potrzebna jest dobra orientacja w terenie aby móc zorientować się w jakiem położeniu się znajdujemy. Na terenie obozu zamontowane są tablice z mapkami aby ułatwić poruszanie się między punktami.

Termin skorzystania z atrakcji: grudzień 2018
Dziękujemy, Pysiekm
Zrecenzowano: 24 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Miejsce gdzie można odbyć obowiązkowa lekcję historii. Kamieniołomy, pomnik, klimat i ciężar gatunkowy miejsca potrafi przytłoczyć.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, Doppelganger666
Zrecenzowano: 11 czerwca 2018 z urządzeń przenośnych

Podczas pobytu w Krakowie, nie sposób obejść się bez jakiejkolwiek lekcji historii. Obóz Płaszów, Kamieniołom Liban to miejsca, które trzeba zobaczyć.
Pomimo ciężkiej historii towarzyszącej tym miejscom, można tam dotrzeć w pięknych okolicznościach przyrody.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
2  Dziękujemy, aguuujma
Zrecenzowano: 25 maja 2017 z urządzeń przenośnych

Miałem mieszane uczucia przechadzając się tamtędy ponieważ teraz jest to tak cudne przepiękne miejsce wielką ilością Zieleni a w przeszłości działały się tam straszne rzeczy. Teraz to miejsce na szczęście służy spacer z dziećmi i psami chociaż ludzi niewiele jak ktoś ma ochotę na chwilę zadumy to jest na to tam czas

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2017
Dziękujemy, rafaljasiekw
Zrecenzowano: 6 stycznia 2017

Obowiazkowa lekcja,wizyta dla kazdego czlowieka. Ludzie powinni zabierac tam swoje podrosniete dzieciaki.

Termin skorzystania z atrakcji: listopad 2016
Dziękujemy, Karol K