“Najlepsze jedzenie w Krakowie”
Filipa 18 Restauracja — recenzja

Filipa 18 Restauracja
Zarezerwuj stolik
pon., 14.10
20:00
Nr 601 wśród 2 104 Restauracje (Kraków)
Opis: Szef kuchni Marcin Sołtys stworzył autorskie menu inspirowane tradycyjną polską kuchnią w nowoczesnej odsłonie oraz regionalnymi produktami z najstarszego targowiska w Krakowie – Starego Kleparza. Każde danie powstaje od podstaw na naszej otwartej kuchni z produktów zakupionych w odległości nie dalszej niż 100 km od naszej restauracji. Kulinarna przygoda w Filipa 18 Food Wine Art rozpoczyna się od chleba wypiekanego przez nas według tradycyjnych receptur, poczęstunku od Szefa kuchni, a kończy się na starannie wyselekcjonowanych winach z całego świata. Filipa 18 Food Wine Art jest miejscem, w którym tradycja miesza się z nowoczesnością. Grafiki młodych krakowskich artystów z Polskiej Szkoły Plakatu nadają restauracji kameralnego i niepowtarzalnego charakteru.

Złozyłem rezerwację przez Finebite. Byliśmy z dziewczyną zachwyceni każdym daniem. W ramach czekadełka dostaliśmy ser kozi z sosem z zielonego jabłka - cudowne połączenie. Na przystawkę tatar - mistrzostwo. Jako danie główne wybrałem osso bucco z jelenia, a moja partnerka troć. Jeść te potrawy to jak dotknąć nieba - coś pięknego. Na pewno wrócimy i to nie raz.

1  Dziękujemy, BobasFBI
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Team_Filipa_18, Kierownik ds. gości, Filipa 18 RestauracjaOdpowiedź udzielona 2 tygodnie(-i) temu

BobasFBI,

Bardzo dziękujemy za miłe słowa i bardzo się cieszymy, że nasza restauracja przypadła Państwu do gustu!

Zrecenzowano 11 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie pyszne, dopracowane, w fine-diningowej jakości, a przy tym porcje, które pozwalają się najeść :) Obsługa doskonała, klimat bardzo przyjemny. Czołówka krakowskiej gastronomii!
#finebite

1  Dziękujemy, medium_rare_girl
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Team_Filipa_18, Kierownik ds. gości, Filipa 18 RestauracjaOdpowiedź udzielona 16 sierpnia 2019

Pani Magdaleno,

Zrecenzowano 27 lipca 2019

Znakomita restauracja w sercu Krakowa(10 min. pieszo do Rynku). Przyjemny, klimatyczny wystrój, sympatyczna muzyka w tle.Profesjonalna i bardzo miła obsługa ( fakt, trafila mi się akurat niezwykła obsługa, bo samego szefa z racji chwilowej nieobecności personelu w związku ze szkoleniem). Wspaniały lunch, pyszna ryba, sałatka z kozim serem i śliwkami.Świetna kawa z oryginalnym mlecznym deserem dopełnia godnie całości Wrażenia z najwyższej półki. Klasa!

Dziękujemy, kinga08
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Team_Filipa_18, Kierownik ds. gości, Filipa 18 RestauracjaOdpowiedź udzielona 30 lipca 2019

Pani Kingo,

Zrecenzowano 28 maja 2019

Niewątpliwie jest to kuchnia artystyczna. Ciekawa ale niestety nie moje smaki. Bardzo doceniam to czym się restauracja chwali na stronie internetowej, surowce nabywane na Kleparzu, produkty regionalne oraz inspiracje tradycyjną polską kuchnią. Niestety Filipa 18 nie trafiła w mój gust, niemniej polecam bo w daniach widać rękę fachowca a gustowna aranżacja wnętrza bez zadęcia acz z elegancją z pewnością kwalifikuje restauracje zarówno na romantyczną kolację jak i biznesowe spotkanie.

Dziękujemy, SKrakowski
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Team_Filipa_18, Kierownik ds. gości, Filipa 18 RestauracjaOdpowiedź udzielona 16 czerwca 2019

Drodzy Państwo,

Bardzo dziękujemy za obiektywną opinie,

Zrecenzowano 1 kwietnia 2019

Dosyć niespodziewanie zostaliśmy zaproszeni przez znajomych do tej restauracji. Nigdy wcześniej tam nie byłam, słyszałam jedynie o jej istnieniu. Dla mnie bardzo ważny jest serwis, dlatego obsługę kelnera oceniam jako doskonałą. Nawet chwilowo niezręczną sytuację jednego z gości potrafił rozwiązać i "załagodzić" tak, aby gość nie poczuł się zażenowany, a to naprawdę przejaw prawdziwej sztuki kelnerskiej i wysokiej kultury osobistej. Dziękujemy. Jeśli chodzi o kolację, była wspaniała. Pyszne pieczywo na "czekadełko" i do przystawki. Przystawka symboliczna, ale umówmy się że to takiego lokalu idziemy degustować, a kolacja to przynajmniej kilka talerzy żeby rozniecić podniebienia. Dlatego nie jestem rozczarowana wielkością porcji. W takich miejscach to norma więc tego się spodziewałam. Jagnięcina była niebiańska. Jestem miłośniczką jagnięciny i baraniny, a jagnięce bioderko spełniło moje wymagania. Dodatkowo, jako prawdziwy Polak (miłośnik sosów) z namaszczeniem zbierałam najmniejszą kroplę doskonałego sosu. Nie uszło to uwadze szefa kuchni, który zaproponował "dolewkę" :) Panie Marcinie - dziękuję! W zasadzie wrócę do was głównie za sprawą sosu. Musieliśmy wyglądać na gości którzy są bardzo głodni, ponieważ mimo że nie zamówiliśmy pierwotnie deseru, Pan kelner zaproponował go nam po kolacji. Nie żałujemy. Było wspaniale. Na pewno wrócę w to miejsce, a innym polecam szczerze jako miejsce na spotkanie, kolację we dwoje etc. Cicho, intymnie mimo open-space'u, światła nie drażniące, wystrój loftowy, nie przytłaczający. Oceniam wysoko.

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, Paulina N
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Team_Filipa_18, Kierownik ds. gości, Filipa 18 RestauracjaOdpowiedź udzielona 23 maja 2019

Pani Paulino,

Filipa 18 Restauracja — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie
Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Filipa 18 Restauracja? Podziel się wrażeniami!