“Po prostu - bene!”
Il Piatto — recenzja

Il Piatto
Nr 56 wśród 2 105 Restauracje (Kraków)

Zdecydowanie od razu rozpocznę recenzję poleceniem tego miejsca - warte uwagi! Lokalizacja jest bardzo wygodna, są miejsca parkingowe przy ulicy, można do restauracji podejść nawet z płyty Rynku, nie są do duże odległości, zdecydowanie na plus. Elegancka z zewnątrz, elegancka w środku, bez zbędnego przesytu, wszystko gustowne, wykonane ze smakiem, świetny klimat! Od razu uwagę zwróciła bardzo miła obsługa, uczynna Pani zaprowadziła do stolika, podała karty, klasa. Zamówiliśmy dania, otrzymaliśmy klasyczne "czekadełko", chlebek z pesto i oliwą, było pyszne, tym bardziej że już od wejścia byliśmy bardzo głodni... Zupa rybna świetna, ostra, wyborna! Makaron i risotto (niestety już nie pamiętam dokładnie z czym) - po prostu bene! Smacznie, włosko, odpowiednio przyprawione, podane, kompozycja głaszcząca i oczy i podniebienie, pyszne! Wyszliśmy ukontentowani i najedzeni, a zatem jeszcze raz zdecydowanie polecam! :)

Dziękujemy, Bienenstich-pl

Moja ulubiona włoska restauracja w Krakowie Ostatnio próbowalam makaron tagliatelle z kaczką z mango i chilli Rozkosz dla podniebienia Bardzo polecam

Dziękujemy, An N
Zrecenzowano 6 lipca 2019

Bardzo fajna restauracja we włoskim stylu. Byliśmy w niedzielę około 14 i o dziwo nie było wielkiego ruchu. Obsługa bardzo sprawna. Podczas czekania na dania zostaliśmy poczęstowani bagietką z paprykowym pesto, było to bardzo smaczne, a przy okazji bardzo miłe. Lemoniada pyszna, choć dla nas za słodka - kwestia gustu :) Zaciekawiło nas pizza z patelni, ale ostatecznie padło na gnocchi. Było bardzo dobre, zwłaszcza to marchewkowe, takie lekko słodkie. Prosiliśmy też panią kelnerkę o zaserwowanie odpowiedniego wina, jednak nie do końca nam podpasowało. Oczywiście, pani najpierw nalała odrobinę do degustacji, no i zaakceptowaliśmy, ale marzyłoby się coś lżejszego.
Ceny są przeciętne dla tego typu miejsc, około 30 zł za danie. Kieliszek wina 14 zł, litr lemoniady 21 zł.

1  Dziękujemy, podroznicy2019
Zrecenzowano 25 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

...ale już jej nie było, byliśmy godzinę przed zamknięciem i niestety nie udało się nam spróbować pizzy z patelni. Za to więc... makaron z pesto i pianą z parmezanu i gnocchi w marchewkowym sosie z mlekiem kokosowym. To drugie danie mocno oryginalne, słodkawe, ale zrównowarzone pikantną rukolą. Na start dostaliśmy pieczywo z oliwą pomidorową. Do tego pyszna lemoniada w dzbanku :)

Dziękujemy, 0kamilar
Zrecenzowano 11 czerwca 2019

Bardzo przyjemne i urocze miejsce. Byiślmy tam w porze obiadowej i więc był stosunkowo duży ruch i zajęte wszystkie miejsca, a mimo to można było spędzić miło czas. Krótki czas oczekiwania na dania jest dużym plusem, a samo jedzenie było wyśmienite.

Dziękujemy, izabella263

Il Piatto — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Il Piatto? Podziel się wrażeniami!