“Rewelacyjny obiad”

Gruzińskie Chaczapuri - Grodzka
Nr 265 wśród 1 961 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Armeńska, Wschodnioeuropejska, Grill
Opcje wyżywienia: Lunch, Śniadanie, Po godzinach, Obiad, Rezerwacje
Okolica: Stare Miasto
Opis: Gruzińskie Chaczapuri Kuchnia gruzińska, to długa i piękna tradycja, to wielkie biesiady przy stołach zastawionych szaszłykami, stekami i wyśmienitym gruzińskim winem. Gruzini zawsze słynęli ze swojej gościnności, co sprawiało że każdego przybysza przyjmowali zgodnie z zasadą „czym chata bogata”. „Gruzińskie Chaczapuri” to jedna z niewielu w Krakowie restauracja serwująca gruzińskie dania. Wystrój i organizacja została opracowana na podstawie wieloletniego doświadczenia założycieli i z pewnością przypadnie Państwu do gustu. Gruzińskie Chaczapuri to idelane miejsce na romantyczną kolację, spotkanie towarzyskie, a także na szybki posiłek. Smaczne potrawy i duże porcje to atut tego miejsca. Na tyle duży, ze w godzinach obiadowych w lokalu często nie można znaleźć wolnego miejsca. Wśród napojów w gruzińskich restauracjach największą popularnością cieszą się oczywiście wina i słodkie oranżady. Jeśli chodzi o dania – to królują chinkali, chaczapuri oraz szaszłyki z baraniny. Restauracja oferuje także potrawy kuchni polskiej (żurek, bigos, kotlet schabowy) oraz międzynarodowej (szaszłyk z łososia, roladka po kijowsku, sałatka z kozim serem). Klienci cenią „Gruzińskie Chaczapuri” nie tylko za dobrze przyrządzone dania, ale także za klimat – tworzy go wystrój wnętrza i tradycyjna muzyka.
Zrecenzowano 24 lutego 2019

Do Chaczapuri wybraliśmy się na niedzielny obiad. Zachęceni klimatycznym wystrojem zamówiliśmy takie dania jak chaczapuri, szaszłyk armeński i chłopski bigos. Wszystkie dania smakowały naszym przyjaciołom, porcje wielkościowo były w porządku. Obsługa miła i sympatyczna, ceny adekwatne do otrzymanego jedzenia. Na pewno wrócimy tu jeszcze!

Dziękujemy, KMarczinio

Zrecenzowano 16 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Tego wieczoru chcieliśmy spróbować czegoś nowego. Zachęceni przez Pana przed lokalem usiedlismy. Karta wyglądała zachęcająco, zawierała duży wybór dań. Szef kuchni polecał chaczapuri - placek z warzywami i mięsem zapieczony serem. Spodziewismy się dużego placka, a otrzymaliśmy smutną miseczkę leczo z kilkoma kawałkami mięsa. Obok na talerzu spoczął placek z serem. Bez szału.

Dziękujemy, Novaczka
Zrecenzowano 16 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie naprawdę smaczne, podane w miarę szybko. Wino grzane specyficzne, trochę kwaskawe. Szaszłyki z dużą ilością mięsa i sera

Dziękujemy, 30sierpien
Zrecenzowano 2 lutego 2019 z urządzeń przenośnych

Naprawdę dobra kuchnia, jednak mogłaby być o wiele lepsza, czegoś brakuje ale mimo wszystko polecam!

Dziękujemy, StefanS5130
Zrecenzowano 2 lutego 2019

Z grupa przyjaciol nie chcielismy sie najesc. Chcielismy sprobowac chaczapuri, posmakowac gruzinskiej kuchni. O ile samo danie bylo wzglednie smaczne tak obsluga (szczegolnie uskuteczniona przez jedna konkretna kelnerke) pozostawialo pewien niesmak. Zapytanie o dwa talerze (ktos chcial sie daniem podzielic) sprawilo zmiane podejscia wspomnianej Pani do Nas. Wyczuwalo sie stosunek pogardy, ponadto te dodatkowe talerze zostaly podane cieple na ok 30 minut przed podaniem wlasciwego dania. Zaś same zamowione dania byly "przystawkami" na ktore trzeba bylo czekac blisko 30 minut. Jest to slaby zart. Nie zostalismy powiadomieni o tym iz nasz rachunek jest wspolny. Stanowilo to kolejny dyskomfort, gdyz musielismy polegac na jednej osobie i z nia sie rozliczac. Samo chaczapuri bylo smaczne choć suche. Ser doskonaly, chaczapuri ze szpinakiem smaczne aczkolwiek obydwa ciasta byly suche. Ilosc rukoli (o ilosci owocow granatu nie wspomne...bo nie ma o czym wspominac) wywolala smiech. Tak samo surowki. Byc moze byly zrobione rekami kucharzy jednak ich smak byl mocno zblizony do tych sklepowych. Jesli ktos jest glodny, niech wstapi. Jesli ktos chcialby poczuc sie wyjatkowo, pobliski Lajkonik bedzie lepsza opcja. Nie polcam.

Termin wizyty: styczeń 2019
Dziękujemy, Łukasz Ż

Gruzińskie Chaczapuri - Grodzka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Gruzińskie Chaczapuri - Grodzka? Podziel się wrażeniami!