“Obiad okupiony zatruciem ”
Restauracja Sioux — recenzja

Restauracja Sioux
Nr 63 wśród 1 613 Restauracje (Kraków)
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Lunch, Obiad, Po godzinach, Rezerwacje
Okolica: Stare Miasto
Opis: Witamy na prawdziwym dzikim zachodzie w samym sercu zabytkowego, królewskiego Miasta Krakowa. Restauracja Sioux wystrojem i aranżacją przynosi na myśl życie dawnych mieszkańców Ameryki Północnej i proponuje swym Gościom odbycie magicznej podróży do czasów, gdy amerykańskie prerie opanowane były przez stada dzikich mustangów i potężnych bizonów, a pośród nich żyli dzielni kowboje i wojowniczy Indianie.

Restauracja posiada bardzo miłą obsługę, ładny wystrój i serwuje smaczne posiłki podane w elegancki sposób. Kosztowało nas to jednak trzydniowy ból brzucha, przez co ocena jest taka niska.

1  Dziękujemy, adres_emailowy
Napisz recenzję

Zrecenzowano 6 września 2017

Do tej restauracji przymierzałem się dłuższy czas, a raczej do napisania czegoś o niej. Ostatecznie zdecydowałem się sklecić parę zdań ponieważ myślę, że warto!

Ale... zacznijmy od początku.

Sama lokalizacja restauracji jest bardzo dobra. Podoba mi się to, że jest tak zlokalizowana na płycie rynku głównego, że w słoneczny dzień słońce nie jest problemem. Dodatkowym atutem (jak dla mnie ale podejrzewam, że nie dla wszystkich) jest to, że w sąsiedztwie restauracji jest wieża ratuszowa, przy której często grana jest muzyka na żywo.

Zaraz po podejściu do drzwi wejściowych zaskoczył mnie wystrój. Podoba mi się. Dziki zachód! To jest to. A zaraz po wejściu do środka podszedł do nas kelner, który po poinformowaniu go dla ilu osób stolik potrzebuje zaproponował coś na zewnątrz lub wewnątrz. Usiedliśmy wewnątrz, tuż obok kuchni.

Kelnerem, który nas obsługiwał w tym dniu był pan Mateusz. Młody mężczyzna. Po przywitaniu i rozdaniu kart od razu zapytał czy chcemy coś do picia. Wybór padł na piwo. Polecił nam również steki. Po czym odszedł dając nam chwilę do namysłu.
Wrócił z piwem. Zamówiłem krwistego stek, nie pamiętam na dzień dzisiejszy, który dokładnie ale o ile pamięć mnie nie myli był to drugi z możliwych do wyboru. Mój kolega, z którym byłem wybrał burgera.

Jedzenie podano bardzo szybko. I się zaczęło.... mój stek był rewelacyjny. Soczyste mięso. Idealnie krwiste (o ile mogę tak napisać) i bardzo smaczne. Uczta dla podniebienia! Chciałem aby ta chwila trwała wiecznie.

Chcę tutaj zaznaczyć, że kelner - pan Mateusz - wyjaśnił nam również, że nazwa Sioux to indiańskie imię, a nazwę tej restauracji powinniśmy czytać Siuu.

Całą wizytę określam jako bardzo udaną. Obsługa pierwsza klasa. Kelner podszedł dwukrotnie pytając czy wszystko w porządku oraz trzeci raz gdy tylko lekko skinąłem głową w jego kierunku. Był osobą bardzo kompetentną. Wystrój to klasa. Musicie zobaczyć umywali w łazienkach! :D Jedzenie pierwsza klasa. Stek przepyszny!

Na pewno wrócę tam jeszcze raz i chyba tym razem zaproszę tam dziewczynę/koleżankę na randkę ponieważ warto!

2  Dziękujemy, Wallygatorr
Zrecenzowano 31 sierpnia 2017

Dobre jedzenie i świetna obsługa. Restauracja z fajnym klimatem. Bardzo mili i pomocni kelnerzy. Konkrety.

Dziękujemy, Beata S
Zrecenzowano 25 sierpnia 2017

Obsługa przemiła, burgery serwowane były naprawdę pyszne, frytki belgijskie - magia W środku bardzo sympatyczny klimacik. Polecamy.

Dziękujemy, Kropelciu
Zrecenzowano 21 sierpnia 2017 z urządzeń przenośnych

Znakomita kolacja, hamburger wyśmienity, sałatka również, super kolacja dla dwojga :) Bardzo miła obsługa, super położenie restauracji w samym Rynku!

Dziękujemy, Dariusz_Kwiecien

Restauracja Sioux — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Sioux? Podziel się wrażeniami!