“Nie krytykuj bo możesz zostać wyproszony.”
Ptaszyl — recenzja

Ptaszyl
Nr 1 099 wśród 2 026 Restauracje (Kraków)
Opcje wyżywienia: Śniadanie, Po godzinach, Rezerwacje
Okolica: Kazimierz
Opis: Restauracja Ptaszyl to wyjątkowe miejsce usytuowane w samym sercu krakowskiego Kazimierza, niedalekiej odległości od najliczniejszej części synagog , cmentarzy żydowskich czy muzeów.Jest lokalem klimatyzowanym posiadającym 120 miejsc siedzących wewnątrz jak również 86 na ogródku kawiarnianym w okresie kwiecień-październik. Restauracja serwuje dania Kuchni żydowskiej , staropolskiej jak również wybrane pozycje z kuchni świata . W wieczornej porze odgrywana jest muzyka na żywo która umila czas gościom.
Zrecenzowano 24 maja 2018

U Ptaszyla za krytykę można zostać wyproszonym! Po sobotnim spacerze po Kazimierzu postanowiliśmy z żoną posilić się specjałami kuchni żydowskiej, wybór jednak nie był najlepszy.
Po kwadransie oczekiwania kelnerka przechodząc szybkim krokiem i bez słowa rzuciła na stół karty dań. Po następnym kwadransie, bez zainteresowania obsługi ani czekadełka i już dosyć głodni wreszcie mogliśmy złożyć zamówienie, czulent i hummus. Dania pojawiły się na stole po 50-u minutach od zajęcia stolika. Hummus był suchy i nijaki w smaku, czulent w smaku również nijaki, ale przede wszystkim chłodny. Na pytanie kelnerki „czy wszystko w porządku?” odpowiedzieliśmy swoimi zastrzeżeniami, głównie o czas oczekiwania i dlaczego nas nie uprzedziła, że trzeba długo czekać. Usłyszeliśmy, że wszędzie w Krakowie tak się czeka, a poza tym mają komunie! Kelnerka podnosiła głos coraz bardziej i gdybym nie poprosił managera skończyło by się awanturą. Manager, który jak się okazało przez cały czas siedział obok nas najpierw zrobił krótki wykład o hummusie i w najmniejszym stopniu nie miał zamiaru za nic przepraszać. Po bardzo niemiłej dyskusji usłyszeliśmy „ możecie państwo nie płacić, proszę opuścić lokal!” NIE POLECAM!.

Termin wizyty: maj 2018
2  Dziękujemy, ZbigniewK196
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Dariusz P, Kierownik sprzedaży, PtaszylOdpowiedź udzielona 26 maja 2018

Szanowni Państwo !

W odpowiedzi w telegraficznym skrócie na zastrzeżenia .

"U Ptaszyla za krytykę można zostać wyproszonym! " - Tak można i tak samo w innych lokalach nie tylko u nas . Już odpowiadamy dlaczego .

Szanowni goście. Krakowski Kazimierz jak i Rynek główny w godzinach szczytu przechodzi natłok gości którym zazwyczaj się spieszy .Państwo są bardzo dosadnym tego przykładem . O ile czas oczekiwania na posiłek może być wydłużony z czym się zgadzamy o tyle jesteśmy lokalem który nie podaje dań z bemarów czy gotowych odgrzewanych w mikrofali .
Czas : ". Dania pojawiły się na stole po 50-u minutach od zajęcia stolika." - niestety tu czas bardzo wyolbrzymiony w tej kwestii Manager zaproponował możliwość weryfikacji na monitoringu z czym Państwo się nie zgodzili !!! W tym przypadku urządzenie rejstrujące było za Państwem o czym Państwo zostali poinformowani i łatwo można było rozpoznac i sprawdzic czas .

Kwestia Dań : Pan który był gościem zasugerował i stwierdził że jest znawca kuchni żydowskiej . Cieszymy się że oceniają nas ludzie mający pojęcie o tej kulturze . W przypadku humusu dostali państwo mus ( pastę ) z ciecierzycy i pasty tahimi ( rec. do wglądu w lokalu ) był to poprawnie przygotowany produkt !
Danie główne czyli gulasz nie był ciepły ( temp. na zewnątrz około 12 stopni ) po zjedzeniu 1/2 zostało dopiero zareklamowane po czasie ok 10min od podania . Każde danie stygnie w tej temperaturze tym bardziej na zewnątrz i na powietrzu kiedy jest wiatr .
Dla informacji gosci - Danie podane na żeliwnym półmisku podgrzewanym w piecu ( więc jak ?)

Sprawa obsługi : Każda szanująca się osoba tym bardziej kelner ( w tym wypadku kelnerka ) nie pozwoli sobie na wyzywanie , kierowanie uwag w takiej formie jak miała miejsce . Wymachiwanie rękoma itd nie należy to do odpowiednich form kultury osobistej .

Manager : Tak manager siedział obok i przysługiwał się całej sytuacji . Wykład o humusie bardziej wytłumaczenie sposobu obróbki i produkcji był i to fakt . Pan (gość restauracji ) który robił wykład o gotowaniu niestety trafił na osobę bardzo doświadczoną w tej kuchni - Kuchmistrza z certyfikatem tej kuchni KOF-K Kosher Supervision ( manager ) !!! Tekst ażeby nauczyć się gotować od Pani Gessler i tam kucharzy wysłać był nie na miejscu .
Kolejne uwagi i ton oraz forma zachowana z wyzywaniem obsługi niestety nie są dopuszczalne w żadnym lokalu tym bardziej nie mając racji .

Efekt :
Jednoznacznie na propozycję weryfikacji dań , czasu i formy obsługi Państwo nie przystali .
W ramach przeprosin Manager ( Ja) poprosił o nie płacenie za zjedzony posiłek i wypite napoje i opuszczenie lokalu .

Zrecenzowano 8 kwietnia 2018

Pani zachecila nas do wybrania tej restauracji. Porcje sa nie duze, ale ogolnie jedzenie jest smaczne. W chlodny dzien fajnie bylo sie ogrzac w " szklarni"- Obsluga mila. Brakuje jednak atmosfery Kazimierza, czegos wyrozniajacego to miejsce.

Termin wizyty: marzec 2018
2  Dziękujemy, joannad863
Zrecenzowano 3 lutego 2018 z urządzeń przenośnych

Nota średnia 1 danie czyli żeberka ok duża porcja i w smaku ok, natomiast kurczak sous vide niestety masakra wysuszone udko na małej porcji risotto cena nie adekwatna do wielkości i jakości

Termin wizyty: luty 2018
Dziękujemy, krzysieko468
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Dariusz P, Kierownik sprzedaży, PtaszylOdpowiedź udzielona 21 lutego 2018

Szanowny Panie

Dziękujemy za recenzję i wyrażenie opinii o nas . Każda ocena jest naszą lekcją i nauką , co musimy poprawić .
W Pana opinii mamy jedną sporna sytuacje dotyczy kurczaka sous vide ... Nie bardzo rozumiemy temat wysuszenia udka . Dwie kwestie , pierwsza to przy obróbce sous vide nie ma możliwości wysuszenia i by mięso było wysuszone , w jaki sposób ? Sous vide to nic innego jak gotowanie w próżni w wodzie w niskiej temperaturze i to jest nie zrozumiałe . Druga kwestia to pragnę zauważyć iż pozycja sous vide to kukurydziana PIERŚ z kurczaka , a nie udko , a to spora różnica zarówno w wyglądzie , smaku jak i obróbce produktu .
Jednakże dziękujemy za sugestie i uwagę .
Zapraszamy ponownie .

Zrecenzowano 21 listopada 2017 z urządzeń przenośnych

Lokal spęlnił wszystkie nasze oczekiwania... postanowiliśmy zorganizować chrzciny dziecka w Ptaszylu. Po ostaniej wizycie, którą wspominamy ;-)
Jedzenie poraz kolejny okazało się Mega Pyszne... obsługa 1- klasa.... niczego nie brakowało... Polecamy ogródek Zimowy ... Cieplutko i przyjemnie z muzyką na żywo :-) Dziękujemy Bardzo za cudowny czas spędzony w Państa Lokalu... pozdrawiamy i do zobaczenie nastepnym razem :-)

Termin wizyty: listopad 2017
1  Dziękujemy, Mateusz D
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Dariusz P, Kierownik, PtaszylOdpowiedź udzielona 27 listopada 2017

To my dziękujemy za zaufanie ...
Zapraszamy ponownie

Zrecenzowano 11 listopada 2017

Skromny (delikatnie mówiąc) wybór przekąsek - przynajmniej polskich. Zamówiłem śledzia po krakowsku w śmietanie. W konsystencji i smaku przypominał podeszwę. Wydawałoby się, że tak prostego dania nie sposób zepsuć. A jednak...Zwłaszcza, kiedy używa się suchego jak wiór śledzia... Do tego cztery malutkie (to nie wada - nawet ładnie wyglądały) BARDZO drugiej świeżości. Na wszelki wypadek niczego więcej (poza wodą mineralną) niczego więcej nie zamawiałem... Nie wiem - może dobre. Stosunek ceny do jakości... Spuśćmy zasłonę miłosierdzia.

Termin wizyty: listopad 2017
Dziękujemy, romanmadue
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Dariusz P, Kierownik, PtaszylOdpowiedź udzielona 19 listopada 2017

Dziękujemy za opinie , i uwagi cały czas dążymy do tego by zadowolić każdego klienta
Zapraszamy ponownie

Ptaszyl — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Ptaszyl? Podziel się wrażeniami!