“Najlepsze placki ziemniaczane! ”
Balaton Restaurant — recenzja

Balaton Restaurant
Nr 154 wśród 2 105 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Europejska
Polecane, biorąc pod uwagę: Spotkania biznesowe, Rodziny z dziećmi
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Okolica: Stare Miasto

W Balatonie gościliśmy z Mężem nie raz. Klimatyczny wystrój jak za starych dobrych czasów, miła obsługa, przepyszne węgierskie zupy oraz najlepsze placki ziemniaczane jakie przyszło mi jeść w jakiejkolwiek restauracji. Przystępne ceny oraz spory wybór dań sprawiają że będziemy tam często wracać. Szczerze polecam.

Dziękujemy, Pabianka

Zrecenzowano 5 września 2019 z urządzeń przenośnych

Balaton

Grodzka 37, 33-332 Kraków

Kuchnia węgierska

Edyta Szymańska

10135 punktów

3 tygodnie temu

Balaton to już kultowa węgierska restauracja. Wystrój z lat późnego Gierka ale jedzenie - REWELACJA. Odwiedzam tę restaurację za każdym razem, kiedy jestem w Krakowie i zawsze nie jestem zawiedziony. Smak, ilość, wygląd i sposób podania gulaszowej jest niezmienny od lat. Placek jest tak duży, że w zjedzeniu jednej porcji musi pomagać druga osoba a wino, oczywiście bycza krew, doskonale komponuje się z ostrym węgierskim jedzeniem. Ceny są na optymalnym poziomie, więc czteroosobowa rodzina może nie obawiać się dużego rachunku. Tym bardziej, że nie jest kłopotem, by zamówić danie 1/2 wielkości. Taka stałość cechuje naprawdę dobre lokale, którym zależy na zadowoleniu gości. Ciekawym elementem restauracji są zdjęcia Budapesztu tudzież krajobrazu węgierskiego oraz boazeria w kolorze czarnym. Pomimo dużej ilości gości i dużego zamówienia, nie czekaliśmy zbyt długo. Obsługa sprawnie podała wszystkie dania. Z czystym sercem polecam tę restaurację jako miejsce serwowania smacznych, sycących dań w klimacie nienarzucającym się gościowi wystrojem wnętrza. Jestem kolejny raz i kolejny raz jestem zadowolony i syty. Placek po wegiersku z kurczakiem to poezja smaku podobnie jak placek z gulaszem. Do tego lampka wybornego Egri Bikaver i nie chce się wychodzić. A na deser doskonałe piwo Krakowiak i człowiek czuje się jak w niebie... węgierskim.

1  Dziękujemy, edytaszymanska
Zrecenzowano 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Nic dodać nic ująć, powiem szczerze, ze nic się nie zmieniło od kilkunastu lat. Ten sam wystrój, choć kelnerzy i kucharz już zapewne inni, jednak smak i receptura jak widać zostały. Brawo! Tak trzymać.
Robert Hash - European Coolinar Review 2019

Dziękujemy, Q7813ATrobertk
Zrecenzowano 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Od 35 lat, niezmiennie, najlepsza zupa gulaszowa jaką jadam. Wnętrze też nadzwyczaj stabilne. I ta doskonała lokalizacja - wszędzie blisko!

Dziękujemy, Magdalena P
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019

Co prawda za każdym razem wraz z narzeczoną zamawiamy to samo danie, ale muszę przyznać, że osobiście nie jadłem lepszych placków ziemniaczanych po węgiersku w żadnej innej restauracji. Jest to już poziom sublimacji smakowej graniczący ze zmysłowym spełnieniem. Naprawdę jest to specjalność domu, który to ma pełne prawo być z niej dumnym. Patent sprawdzony, ale za każdym razem zaskakujący drobnymi subtelnościami smakowymi.
W tej beczce miodu jest jednak łyżka dziegciu: często odnosi się wrażenie, że obsługa chce w miarę szybko pozbyć się gościa (traktowanego typowo jak klient) żeby zwolnić stolik i obsłużyć (niestety nie ugościć) kolejnego klienta. W "Balatonie" brakuje mi śródziemnomorskiego zwyczaju, który każe poczekać ze zbieraniem naczyń na moment kiedy wszyscy goście skończą ucztę.

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, Adrian_Markowski

Balaton Restaurant — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Balaton Restaurant? Podziel się wrażeniami!