“Balaton”
Balaton Restaurant — recenzja

Balaton Restaurant
Nr 153 wśród 2 105 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Europejska
Polecane, biorąc pod uwagę: Rodziny z dziećmi, Spotkania biznesowe
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Okolica: Stare Miasto
Zrecenzowano 5 września 2019 z urządzeń przenośnych

Balaton

Grodzka 37, 33-332 Kraków

Kuchnia węgierska

Edyta Szymańska

10135 punktów

3 tygodnie temu

Balaton to już kultowa węgierska restauracja. Wystrój z lat późnego Gierka ale jedzenie - REWELACJA. Odwiedzam tę restaurację za każdym razem, kiedy jestem w Krakowie i zawsze nie jestem zawiedziony. Smak, ilość, wygląd i sposób podania gulaszowej jest niezmienny od lat. Placek jest tak duży, że w zjedzeniu jednej porcji musi pomagać druga osoba a wino, oczywiście bycza krew, doskonale komponuje się z ostrym węgierskim jedzeniem. Ceny są na optymalnym poziomie, więc czteroosobowa rodzina może nie obawiać się dużego rachunku. Tym bardziej, że nie jest kłopotem, by zamówić danie 1/2 wielkości. Taka stałość cechuje naprawdę dobre lokale, którym zależy na zadowoleniu gości. Ciekawym elementem restauracji są zdjęcia Budapesztu tudzież krajobrazu węgierskiego oraz boazeria w kolorze czarnym. Pomimo dużej ilości gości i dużego zamówienia, nie czekaliśmy zbyt długo. Obsługa sprawnie podała wszystkie dania. Z czystym sercem polecam tę restaurację jako miejsce serwowania smacznych, sycących dań w klimacie nienarzucającym się gościowi wystrojem wnętrza. Jestem kolejny raz i kolejny raz jestem zadowolony i syty. Placek po wegiersku z kurczakiem to poezja smaku podobnie jak placek z gulaszem. Do tego lampka wybornego Egri Bikaver i nie chce się wychodzić. A na deser doskonałe piwo Krakowiak i człowiek czuje się jak w niebie... węgierskim.

1  Dziękujemy, edytaszymanska

Zrecenzowano 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Nic dodać nic ująć, powiem szczerze, ze nic się nie zmieniło od kilkunastu lat. Ten sam wystrój, choć kelnerzy i kucharz już zapewne inni, jednak smak i receptura jak widać zostały. Brawo! Tak trzymać.
Robert Hash - European Coolinar Review 2019

Dziękujemy, Q7813ATrobertk
Zrecenzowano 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Od 35 lat, niezmiennie, najlepsza zupa gulaszowa jaką jadam. Wnętrze też nadzwyczaj stabilne. I ta doskonała lokalizacja - wszędzie blisko!

Dziękujemy, Magdalena P
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019

Co prawda za każdym razem wraz z narzeczoną zamawiamy to samo danie, ale muszę przyznać, że osobiście nie jadłem lepszych placków ziemniaczanych po węgiersku w żadnej innej restauracji. Jest to już poziom sublimacji smakowej graniczący ze zmysłowym spełnieniem. Naprawdę jest to specjalność domu, który to ma pełne prawo być z niej dumnym. Patent sprawdzony, ale za każdym razem zaskakujący drobnymi subtelnościami smakowymi.
W tej beczce miodu jest jednak łyżka dziegciu: często odnosi się wrażenie, że obsługa chce w miarę szybko pozbyć się gościa (traktowanego typowo jak klient) żeby zwolnić stolik i obsłużyć (niestety nie ugościć) kolejnego klienta. W "Balatonie" brakuje mi śródziemnomorskiego zwyczaju, który każe poczekać ze zbieraniem naczyń na moment kiedy wszyscy goście skończą ucztę.

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, Adrian_Markowski
Zrecenzowano 8 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wystrój, obsługa i organizacja żywcem z lat 80-tych. Talerz siedmiogrodzki, zestaw mięs dla dwojga, może i wagowo odpowiadał opisowi, ale smaki na pewno nie są węgierskie. Posiłek mdły, sałatka dramatyczna, wysoka cena. Na dodatek w tle gra Stare Dobre Małżeństwo zamiast klimatycznej węgierskiej muzyki. Nie jestem malkontentem, ale nie było się czego uczepić, żeby być zadowolonym.
Może powinniśmy wziąć placek, bo ten ponoć nie jest zły.

Dziękujemy, Mario_Grzegorczyk

Balaton Restaurant — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Balaton Restaurant? Podziel się wrażeniami!