“Zupa gulaszowa - na zawsze!”
Balaton Restaurant — recenzja

Balaton Restaurant
Nr 154 wśród 2 105 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Europejska
Polecane, biorąc pod uwagę: Spotkania biznesowe, Rodziny z dziećmi
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Okolica: Stare Miasto
Zrecenzowano 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Od 35 lat, niezmiennie, najlepsza zupa gulaszowa jaką jadam. Wnętrze też nadzwyczaj stabilne. I ta doskonała lokalizacja - wszędzie blisko!

Dziękujemy, Magdalena P

Zrecenzowano 24 sierpnia 2019

Co prawda za każdym razem wraz z narzeczoną zamawiamy to samo danie, ale muszę przyznać, że osobiście nie jadłem lepszych placków ziemniaczanych po węgiersku w żadnej innej restauracji. Jest to już poziom sublimacji smakowej graniczący ze zmysłowym spełnieniem. Naprawdę jest to specjalność domu, który to ma pełne prawo być z niej dumnym. Patent sprawdzony, ale za każdym razem zaskakujący drobnymi subtelnościami smakowymi.
W tej beczce miodu jest jednak łyżka dziegciu: często odnosi się wrażenie, że obsługa chce w miarę szybko pozbyć się gościa (traktowanego typowo jak klient) żeby zwolnić stolik i obsłużyć (niestety nie ugościć) kolejnego klienta. W "Balatonie" brakuje mi śródziemnomorskiego zwyczaju, który każe poczekać ze zbieraniem naczyń na moment kiedy wszyscy goście skończą ucztę.

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, Adrian_Markowski
Zrecenzowano 8 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Wystrój, obsługa i organizacja żywcem z lat 80-tych. Talerz siedmiogrodzki, zestaw mięs dla dwojga, może i wagowo odpowiadał opisowi, ale smaki na pewno nie są węgierskie. Posiłek mdły, sałatka dramatyczna, wysoka cena. Na dodatek w tle gra Stare Dobre Małżeństwo zamiast klimatycznej węgierskiej muzyki. Nie jestem malkontentem, ale nie było się czego uczepić, żeby być zadowolonym.
Może powinniśmy wziąć placek, bo ten ponoć nie jest zły.

Dziękujemy, Mario_Grzegorczyk
Zrecenzowano 5 sierpnia 2019

Zjedlismy tu najleprze placki ziemniczane w Krakowie. Lokal nam sie nie podobal ale warto bylo tu zawitac.

Dziękujemy, Anna F
Zrecenzowano 2 lipca 2019

Po 25 latach od poprzedniej wizyty nie zawiodłem się. Wtedy był to jeden z najbardziej eleganckich lokali, teraz jest dobrze. Wystrój bez zmian, jedzenie bardzo dobre. Czego więc chcieć więcej.

1  Dziękujemy, micor2

Balaton Restaurant — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Balaton Restaurant? Podziel się wrażeniami!