“Zupa na śrubie - dawniej gotowano na gwoździu!”
Balaton Restaurant — recenzja

Balaton Restaurant
Nr 136 wśród 1 592 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Europejska
Polecane, biorąc pod uwagę: Spotkania biznesowe, Rodziny z dziećmi
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Okolica: Stare Miasto
Zrecenzowano 11 stycznia 2017

Balaton istnieje od zawsze, więc nic dziwnego że śruby lądują w zupie - mam nadzieję że nie za często. Zupa gulaszowa dobra, rybna za słona, placki ziemniaczane świetne - jeśli chcesz zjeść stosunkowo tanio i poczuć klimat lat 70tych polecam - jeśli jednak nie chcesz ryzykować są lepsze miejsca

Dziękujemy, Paweł R
Napisz recenzję
Balaton Restaurant — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 20 grudnia 2016

Wystrój wnętrza właściwie nie zmienił się od czasów komuny. Poziom jedzenia - na szczęście - też nie. Jak było smacznie, tak jest, choć efektu "łał" nie było. Za to obsługa pozostawiała do życzenia. Kelner w miarę sympatyczny, ale znikający na dłuższe okresy czasu. Najpierw długo czekaliśmy, aż się pojawi, na końcu nie było komu zapłacić. Ostatecznie zapłaciliśmy przy barze. To nie zrobiło na nas dobrego wrażenia.

1  Dziękujemy, wiernikosia
Zrecenzowano 12 grudnia 2016

Restauracja przy głównym trakcie na ulicy Grodzkiej ale ceny całkiem przystępne. Potwierdzam najlepsze placki po węgiersku - nie ociekają tłuszczem , pyszne nadzienie , w moim z cielęciną podejrzewam że więcej było tej cielęciny niż placka co jest rzeczą niespotykaną. Wina węgierskie - duży wybór , właściwie wszystkie ważne regiony. Można wybierać. W porze obiadu trudno było znaleźć wolny stolik. Obsługa wytrawna , sprawna , nienachalna, pod ręką we właściwej porze. Jedyny minusik to toaleta - armatura pamięta chyba czasy Milosza Kadara.

Dziękujemy, endrjuWS
Zrecenzowano 16 listopada 2016

Niezmiennie podtrzymuję stanowisko, że w Balatonie podają najlepsze placki po węgiersku. Jadłem je w różnych miejscach i w wielu różnych wariantach, ale na takie, jak w Balatonie, nie natrafiłem jeszcze nigdzie. Co ważne, trzymają formę od lat - jeżeli chodzi o wspomniane placki, to są tak samo dobre jak 20 lat temu, kiedy miałem pierwszy kontakt z Balatonem na żywo, wcześniej znając go z opowieści różnych osób. Znam wiele osób, które nie mając już stałych związków z Krakowem, przy okazji wizyty w mieści starają się odwiedzić Balaton, właśnie z uwagi na placki po węgiersku. Co do reszty potraw to też nie jest źle, ale te placki to zdecydowany numer 1 i "flagowiec" tego lokalu.

Dziękujemy, krzysztofl_krk
Zrecenzowano 15 listopada 2016

Z radością stwierdzam że restauracja Balaton w Krakowie w samym sercu Krakowa nadal trzyma formę . Dawno tam nie byłam ale mile mnie zaskoczyła. Nadal można tam zjeść pyszne dania kuchni węgierskiej przy cichutko brzmiącej i nie natarczywej muzyce węgierskiej .Wystrój sali w klimacie taki jak pamiętam z przed lat i obsługa błyskawiczna i tak samo świetna jak dawniej ..A placki ziemniaczane z gulaszem gorąco polecam ! I całą restaurację również :)

Dziękujemy, PysiaDyzio

Balaton Restaurant — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Balaton Restaurant? Podziel się wrażeniami!