“doskonała kuchnia węgierska”
Balaton Restaurant — recenzja

Balaton Restaurant
Nr 122 wśród 1 612 Restauracje (Kraków)
Kuchnie: Europejska
Polecane, biorąc pod uwagę: Rodziny z dziećmi, Spotkania biznesowe
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Rezerwacje
Okolica: Stare Miasto
Zrecenzowano 12 grudnia 2016

Restauracja przy głównym trakcie na ulicy Grodzkiej ale ceny całkiem przystępne. Potwierdzam najlepsze placki po węgiersku - nie ociekają tłuszczem , pyszne nadzienie , w moim z cielęciną podejrzewam że więcej było tej cielęciny niż placka co jest rzeczą niespotykaną. Wina węgierskie - duży wybór , właściwie wszystkie ważne regiony. Można wybierać. W porze obiadu trudno było znaleźć wolny stolik. Obsługa wytrawna , sprawna , nienachalna, pod ręką we właściwej porze. Jedyny minusik to toaleta - armatura pamięta chyba czasy Milosza Kadara.

Dziękujemy, endrjuWS
Napisz recenzję

Zrecenzowano 16 listopada 2016

Niezmiennie podtrzymuję stanowisko, że w Balatonie podają najlepsze placki po węgiersku. Jadłem je w różnych miejscach i w wielu różnych wariantach, ale na takie, jak w Balatonie, nie natrafiłem jeszcze nigdzie. Co ważne, trzymają formę od lat - jeżeli chodzi o wspomniane placki, to są tak samo dobre jak 20 lat temu, kiedy miałem pierwszy kontakt z Balatonem na żywo, wcześniej znając go z opowieści różnych osób. Znam wiele osób, które nie mając już stałych związków z Krakowem, przy okazji wizyty w mieści starają się odwiedzić Balaton, właśnie z uwagi na placki po węgiersku. Co do reszty potraw to też nie jest źle, ale te placki to zdecydowany numer 1 i "flagowiec" tego lokalu.

Dziękujemy, krzysztofl_krk
Zrecenzowano 15 listopada 2016

Z radością stwierdzam że restauracja Balaton w Krakowie w samym sercu Krakowa nadal trzyma formę . Dawno tam nie byłam ale mile mnie zaskoczyła. Nadal można tam zjeść pyszne dania kuchni węgierskiej przy cichutko brzmiącej i nie natarczywej muzyce węgierskiej .Wystrój sali w klimacie taki jak pamiętam z przed lat i obsługa błyskawiczna i tak samo świetna jak dawniej ..A placki ziemniaczane z gulaszem gorąco polecam ! I całą restaurację również :)

Dziękujemy, PysiaDyzio
Zrecenzowano 22 października 2016 z urządzeń przenośnych

Fajna powtórka z historii wystrój nie zmienny od lat aaallleeee to zaleta a nie wada no i menu równie znakomite jak trzydzieści lat temu bo według mojej wiedzy od początku istnienia restauracji pracuje tam ten sam kucharz
Miejsce ma od wielu lat masę stałych klientów co powoduje że panuje tam domowa ciepła atmosfera bardzo dobry serwis
Ilekroć jestem w Krakowie to obowiązkowo tam wracam zdarza się że taksówką prosto z lotniska i zawsze towarzyszy mi ten sam rodzaj zadowolenia z tej wizyty
Fajne pyszne miejsce polecam
Placki i zupa gulaszowa smakowo nie do pobicia

Dziękujemy, Krystyna P
Zrecenzowano 20 października 2016

Mogło by być pikantniej, ale i tak zjedliśmy dobrą kolacje. Dania smaczne, choć pstrąg był ciut za suchy. Zupa węgierska całkiem niezła a i do placka po węgiersku nie można sie czepić. Polecam.

Dziękujemy, Bojcorka

Balaton Restaurant — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Balaton Restaurant? Podziel się wrażeniami!