“Doskonały stek z polędwicy argentyńskiej”

Pimiento Argentino Grill
Nr 47 wśród 2 032 Restauracje (Kraków)
Opis: Wołowina i gościnność to dwie rzeczy, o które szczególnie dbamy. Naszą największą dumą są: ekskluzywna wołowina Kobe i doskonałe steki argentyńskie. Obydwie propozycje odzwierciedlają tradycję, przywiązanie do natury i troskę o zwierzęta w regionach, z których pochodzą. Gościnność zaś ma być uzupełnieniem jakości, którą znajdziecie na talerzu.
Zrecenzowano 24 kwietnia 2019 z urządzeń przenośnych

Absolutnie polecam doskonały lokal z fantastycznym jedzeniem. Ceny nie są małe, ale za jakość trzeba zapłacić. Profesjonalna i sympatyczna obsługa. Dbają o jakość win najwyższej klasy. Polecam .

Termin wizyty: kwiecień 2019
Dziękujemy, agnieszkag878

Zrecenzowano 30 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Kolejna wizyta w Pimiento i kolejne kulinarne wzniesienia ;)
Tym razem polędwica LA MOROCHA z wołowiny argentyńskiej ( rozmiar 250 )z puree ziemniaczanym z truflą + sos z zielonego pieprzu, frytki z batatów i lemoniada.
Stek wysmażony idealnie - zamówiłem medium. Jeżeli chodzi o jakość usługi to kucharzowi daje 10/10. Mięso idealnej konsystencji, nie suche w smaku doskonale.
Na deser ciastko czekoladowe ze świeżymi owocami. Niestety jeszcze nie sezon i to było czuć. Owoce praktycznie bez smaku.
Kawa ok, jak na cappuccino zdecydowanie za mocna.
Lemoniada robiona na zamówienie bardzo orzeźwiająca i smaczna.
Obsługa profesjonalna, kelner potrafi doradzić danie i sporo o nim opowiedzieć, natomiast przy tak małym ruchu w restauracji jaki akurat panował podczas mojej wizyty ( piątek koło godz 14:00 ), zbyt małe zainteresowanie klientem. Przy takich cenach, klient oczekuje serwisu na najwyższym poziomie.
Reasumując - jedzenie bardzo dobre, a ceny europejskie, za taki obiad bez przystawki i zupy na dwie osoby to wydatek 400 zł, wiec napewno nie dla każdego i nie na codzień dlatego daje tylko 3 *.

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, Szelezin
Zrecenzowano 2 marca 2019

Pimiento na Józefa to dla mnie najlepsza restauracja w Krakowie. Zarówno na biznesowy lunch, kolację, czy też kolację z drugą połówką.
Wspaniale urządzone miejsce, kompetentna obsługa, świetne wina, choć z dość wysokimi cenami.
Natomiast steki są po prostu najlepsze jakie jadłem w Polsce, a nawet zaryzykowałbym w kilku europejskich krajach.
Polędwica medium rare to najlepszy kawałek mięsa jaki można zamówić. W zasadzie nie potrzeba żadnych sosów etc. Z innych godnych uwagi bywa langusta, tatar, zupa chilli.
Doskonałe dodatki jak bataty, czy frytki dopełniają dania.
Szkoda tylko, że nie ma już w menu zupy z serca palmy - była niezwykła i przepyszna.

Pimiento nie należy do tanich miejsc, ale na ważne okazje, od czasu do czasu - warto!

Termin wizyty: grudzień 2018
Dziękujemy, Tommy_Krk
Zrecenzowano 27 lutego 2019

Super kuchnia!!!! steki najlepsze na świecie:), wino doskonałe. Obsługa na najwyższym poziomie. polecam.

Termin wizyty: grudzień 2018
Dziękujemy, Majkus
Zrecenzowano 24 lutego 2019

Zacznę od tego, że steki naprawdę bardzo dobre. Nie przypominam sobie równie dobrych w Polsce, a w Europie... no może. W Ameryce na pewno bywały równe i lepsze.
Wiadomo - nie byłem wszędzie...
Bardzo mili kelnerzy.
Teraz minusy. Jakość wina nieadekwatna do ceny. To zawsze kwestia gustu, jednak mam swoje doświadczenia.
A sposób nalewania (z ciśnieniowego odmierzacza - wino za 300PLN butelka) to PROFANACJA.
Kultura picia wina (a to nie było "Okęcie") wymaga pewnego rytuału. I estetyki. I to oznacza również piękny sposób nalewania. A nie ciśnieniowy odmierzacz rzygający winem na ścianki kieliszka. Enologiczna ohyda.
Podpowiem: nalewamy ręcznie, na środek kieliszka, nie po ściankach, bez rozbryzgów.

Termin wizyty: luty 2019
1  Dziękujemy, Przemysław W

Pimiento Argentino Grill — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie
Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Pimiento Argentino Grill? Podziel się wrażeniami!