“Ogródek rewelacja”
Restauracja Kurka Wodna — recenzja - ZAMKNIĘTE

Restauracja Kurka Wodna
Opis: Drodzy Goście, Pewnie zastanawiacie się skąd pochodzi nazwa naszej restauracji - „ Kurka Wodna” i dlaczego proponujemy tak szeroki wybór win węgierskich. Dlaczego wina węgierskie? To nie tylko świadomy wybór jakości, ale także ukłon w stronę historii. W sercu Małopolski dowodów przyjaźni polsko-węgierskiej mamy wiele, a pamięć o tym, że „nie masz wina nad węgrzyna”, jest wciąż żywa. Nasi przodkowie sprowadzali głównie wina węgierskie, najwyżej ceniąc sobie słodkie specjały z Tokaju. Poszliśmy zatem ich śladem, przekonując się, że dziś winiarstwo nad Dunajem stoi na światowym poziomie. A „Kurka Wodna” ? To cytat z jednej z naszych ulubionych polskich komedii. Zawsze wywoływał na naszych twarzach uśmiech i tego samego pragniemy dla Was, drodzy Goście. Chcemy by nasza restauracja była miejscem pełnym radości - szczerej i niezobowiązującej. Czujcie się u nas swobodnie, tak jak w domu. Mamy nadzieję, że doznania kulinarne, których będziecie tu doświadczać wprawią Was w dobry nastrój i zachęcą do powrotu w nasze gościnne progi. Zapraszamy!
Zrecenzowano 15 sierpnia 2017

Ciekawe i klimatyczne miejsce, ogródek rewelacja. Cicho, spokojnie w środku miasta. Jedzenie bardzo dobre. Byłam wczoraj z koleżanką na wieczornej kolacji, za zamówiłam chłodnik z ogórka, który był bardzo dobry. Fajnie doprawiony. Koleżanka wzięła perliczkę. Zachwycała się jej smakiem. Miękka, krucha, dodatki fajnie pasujące. Na deser wzięłam tort limonka z marakują. Fajnie wyważone smaki, nie za słodkie nie za kwaśne. Dobre połączenie. Koleżanka zamówiła ciasto czekoladowe, które też jej smakowało. Obsługa bardzo miła. Jedyny minus to czas oczekiwania, ale dla takiej uczty warto było. Polecam również piwo IPA.

3  Dziękujemy, MadziulkaMadzia

Zrecenzowano 14 sierpnia 2017 z urządzeń przenośnych

Lokalizacja ładna, czysto miła obsługa, gorzej z daniami nie polecam chłodnika z ogórków wyczułem nieświeże dodatki w chłodniku, psujące się warzywa, okropny rosół z kołdunami miniaturowymi z nieświeżym farszem. Brak niektórych dań chociaż przy wejściu wisi informacja, że podobno godne polecenia przez szefa kuchni. Polecam poszukać gdzie indziej.

Dziękujemy, Jedrek J
Zrecenzowano 4 sierpnia 2017 z urządzeń przenośnych

Jedzenie drogie, mało na talerzu, dość długi czas oczekiwania, w gorące dni (30 stopni) zaproponowano nam miejsce na zewnątrz, słaba klimatyzacja wewnątrz.

1  Dziękujemy, Łukasz K
Zrecenzowano 22 lipca 2017

Znakomita lokalizacja. Proste, eleganckie, ale przyjemne i przyjazne wnętrze. Uroczy ogródek w głębi budynku. Miła kelnerka. Pierwsze dania dość szybko. Pyszny rosół z kołdunami, b. dobra sałatka z kozim serem. Szkoda, że serwują tylko węgierskie wina (ale kelnerka zapewniła nas, że niebawem będą też hiszpańskie i włoskie). Trochę czekałam na kolejne danie, ale dotarła na stół bardzo dobra polędwiczka wieprzowa z dodatkami (choć kopytka zbyt miękkie i tylko ciepłe). Pyszna kawa. Minus za brak ręczników papierowych w łazience - gości nie było wielu, byliśmy w środku dnia. Rachunek - współmierny do tylu pozytywnych doznań. Na pewno wrócimy.

1  Dziękujemy, Ledia66
Zrecenzowano 9 czerwca 2017 z urządzeń przenośnych

Z gościem z zagranicy na kolację idziemy do Kurki Wodnej bo blisko centrum Festiwalu Miłosza. Najpierw żurek. Bułka jak talerz czy garnek po raz pierwszy zjadliwa. Objętość zupy raczej niewielka, ale smaczna z kawałkami kiełbasy i jajkiem przepiórczym. Ja na drugie pierogi z farszem z zająca. Znajomi sałatkę z serem kozim. Wszystko wysmakowane jak należy. Czerwone węgierskie wino dopełnia reszty. Kelnerka bardzo dobrze doradziła! Desery tez godne ze wszech miar polecenia!

2  Dziękujemy, Jerzy K

Restauracja Kurka Wodna — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych