“Prawie doskonała”
Restauracja Kurka Wodna — recenzja - ZAMKNIĘTE

Restauracja Kurka Wodna
Opis: Drodzy Goście, Pewnie zastanawiacie się skąd pochodzi nazwa naszej restauracji - „ Kurka Wodna” i dlaczego proponujemy tak szeroki wybór win węgierskich. Dlaczego wina węgierskie? To nie tylko świadomy wybór jakości, ale także ukłon w stronę historii. W sercu Małopolski dowodów przyjaźni polsko-węgierskiej mamy wiele, a pamięć o tym, że „nie masz wina nad węgrzyna”, jest wciąż żywa. Nasi przodkowie sprowadzali głównie wina węgierskie, najwyżej ceniąc sobie słodkie specjały z Tokaju. Poszliśmy zatem ich śladem, przekonując się, że dziś winiarstwo nad Dunajem stoi na światowym poziomie. A „Kurka Wodna” ? To cytat z jednej z naszych ulubionych polskich komedii. Zawsze wywoływał na naszych twarzach uśmiech i tego samego pragniemy dla Was, drodzy Goście. Chcemy by nasza restauracja była miejscem pełnym radości - szczerej i niezobowiązującej. Czujcie się u nas swobodnie, tak jak w domu. Mamy nadzieję, że doznania kulinarne, których będziecie tu doświadczać wprawią Was w dobry nastrój i zachęcą do powrotu w nasze gościnne progi. Zapraszamy!
Zrecenzowano 22 lipca 2017

Znakomita lokalizacja. Proste, eleganckie, ale przyjemne i przyjazne wnętrze. Uroczy ogródek w głębi budynku. Miła kelnerka. Pierwsze dania dość szybko. Pyszny rosół z kołdunami, b. dobra sałatka z kozim serem. Szkoda, że serwują tylko węgierskie wina (ale kelnerka zapewniła nas, że niebawem będą też hiszpańskie i włoskie). Trochę czekałam na kolejne danie, ale dotarła na stół bardzo dobra polędwiczka wieprzowa z dodatkami (choć kopytka zbyt miękkie i tylko ciepłe). Pyszna kawa. Minus za brak ręczników papierowych w łazience - gości nie było wielu, byliśmy w środku dnia. Rachunek - współmierny do tylu pozytywnych doznań. Na pewno wrócimy.

1  Dziękujemy, Ledia66

Zrecenzowano 9 czerwca 2017 z urządzeń przenośnych

Z gościem z zagranicy na kolację idziemy do Kurki Wodnej bo blisko centrum Festiwalu Miłosza. Najpierw żurek. Bułka jak talerz czy garnek po raz pierwszy zjadliwa. Objętość zupy raczej niewielka, ale smaczna z kawałkami kiełbasy i jajkiem przepiórczym. Ja na drugie pierogi z farszem z zająca. Znajomi sałatkę z serem kozim. Wszystko wysmakowane jak należy. Czerwone węgierskie wino dopełnia reszty. Kelnerka bardzo dobrze doradziła! Desery tez godne ze wszech miar polecenia!

2  Dziękujemy, Jerzy K
Zrecenzowano 10 maja 2017 z urządzeń przenośnych

Świetne miejsce do spotkania w gronie przyjaciół... jedzenie wyśmienite, świeże i pięknie podane. Gorąco polecam !!!!

2  Dziękujemy, nozkajustyna
Zrecenzowano 7 maja 2017

Klika dni temu byliśmy na rodzinnym obiedzie w "Kurce Wodnej" wybrane przez nas dania były bardzo dobre, a produkty użyte do przygotowania z pewnością świeże.
Jadamy praktycznie co tydzień w innej restauracji i mamy porównanie.
Z pewnością jak będziemy w Krakowie to wpadniemy na smaczny obiadek :) Polecam TM

3  Dziękujemy, TOMASZ74
Zrecenzowano 1 maja 2017

Idealne miejsce na spotkanie w gronie przyjaciół lub kolację biznesową. Pyszne jedzenie, w szczególności sandacz, makaron sepia - polecam:) Dania gorące i podawane w ciekawy sposób, miła i sprawna obsługa, która dba o gości oraz chętnie służy pomocą i doradza przy wyborze dania. Miłym zaskoczeniem było spróbowanie win węgierskich odpowiednio dobranych do potrawy.

1  Dziękujemy, Paulina C

Restauracja Kurka Wodna — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych