“Dobre placki po węgiersku, świetny tatar”

Pod Baranem Restauracja
Nr 106 wśród 2 104 Restauracje (Kraków)
Polecane, biorąc pod uwagę: Spotkania biznesowe, Kuchnia miejscowa, Specjalne okazje, Romantyczny
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Lunch, Obiad, Śniadanie, Dostawa, Rezerwacje
Zrecenzowano 1 września 2019 z urządzeń przenośnych

Dobre placki po węgiersku, choć przepis zmieniony. Mięso kruche, wołowina dobrze przyrządzona, sos zmodyfikowany, ale smaczny. Zastrzeżenie do placków- były przypalone. W plackach po węgiersku trzy nuty tworzą harmonię: placek oprócz sosu i mięsa jest jedną z nich.
Tymczasem za tatara nagroda, a już za tatara ze śledzia - Oskar.
Robert Hash - European Coolinar Review 2019

1  Dziękujemy, Q7813ATrobertk

Zrecenzowano 25 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie nie wybija się zbytnio ponad średni poziom polskiego domowego obiadu. Porcje małe jak na takie ceny. Restauracja dobra żeby raz odwiedzić i sprawdzić, ale na pewno nie na częstsze wizyty. Następnym razem będąc w Krakowie na pewno wybiorę inne miejsce na obiad. Mimo wszystko dania były smaczne, ale niestety ceny nastawione na turystów zagranicznych.

1  Dziękujemy, mikli100
Zrecenzowano 17 sierpnia 2019

Cudne miejsce, najsmaczniejsze jedzenie w Krakowie, polecam śledzia po krakowsku- bez konkurencyjne, sztukę mięsa w sosie chrzanowym, sandacza w porach z kurkami, bezkonkurencyjny maliniak na deser,duży wybór win. Na szczególną uwagę zasługuje dbałość obsługi o klientów na diecie bezglutenowej. Wyjątkowo uprzejma i miła obsługa, wspaniały wystrój. Serdecznie polecam.

Dziękujemy, MariolkaMa
Zrecenzowano 17 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Ten kto jest na diecie bezglutenowej, doskonale wie jak trudno znaleźć fajną restaurację, w dodatku z obszernym menu bezglutenowym. Wszystko to szukacie znajdziecie właśnie tu. Zamówiliśmy tradycyjne schabowe - były wyśmienite. Plus jeszcze pyszne pierogi z mięsem i jagodami. Szczerze polecam. A i rachunek wcale wiele nie wyszedł. Oczywiście są też bardzo drogie dania, ale my, czyli trójka dorosłych i dwoje dzieci najedliśmy się za ok 250 zł.

Dziękujemy, Adrian S
Zrecenzowano 7 lipca 2019

Restauracja "Pod Baranem"

Tą podroż w świat polskiej kuchni rozpocząłem wędzonymi rybami - łososiem i pstrągiem tęczowym. Zapach wędzonej ryby wyczuwalny był na całej sali, świadczy to o świeżości i dbałości w procesie wędzenia. Jakość podanej przystawki zaostrzyła tylko mój wilczy apetyt. Drugą przystawką zimną była foie gras podana z grzanką, sola himalajską i słodkimi owocowymi sosami które idealnie równoważą słony smak. Ciężko porównać to specyficzne, wyborne połączenie smaku białego wina porto z wątróbką z gęsi. Trzecia potrawa to kotlety jagnięce (młody baran) na sosie demi glace w połączeniu z aromatycznymi przyprawami np tymianku i czosnku, mięso jest grilowane i podane w stopniu medium co powoduję że dosłownie rozpuszcza się w ustach. Przepięknie podane idealny stopień wysmażenia, kelner Wojtek Królik który mnie obsługiwał przynosił dania idealnie w tempo co sprawiło że jagnię miało idealną temperaturę. W formie posiłku zasadniczego szanowny Pan Wojtek zaproponował comber z sarny na sosie z borowików, jak widać na zdjęciu grzyby są malutkie i zachowały swój naturalny kształt co świadczy o dbałości, bardzo wysokiej jakości którą restauracja szczyci się od lat. Comber podany był w idealnym stopniu wysmażenia, podobnie jak jagnięcina rozpływał się w ustach. Pan Wojciech dodatkowo zaproponował sos leśny o którym można napisać opowiadanie lecz zachwycony smakiem dziczyzny nawet nie spróbowałem. Piąta w konkursie piękności brała udział grasica cielęca (gruczoł, będący narządem wchodzącym w skład układu limfatycznego) podawana na chrupkim voulevant, połączenie śmietany, ziół i białego wina przenosi w inny wymiar. Chrupkie francuskie ciasto w akompaniamencie z delikatną i luźną w konsystencji cielęciną - niesamowity oryginalny smak!! Deser :) szarlotka na ciepło z sosem waniliowym z dodatkiem lodów cassate, moim zdaniem flagowy deser tej restauracji! Ciasto piernikowe na ponczowane wiśniówką przełożone masą kawową tworzy kompozycje niezapomnianą w smaku. Nie jestem w stanie zdecydować które z tych dań było najlepsze ponieważ wiedziałem doskonale że restauracja jest wykwintna o wyszukanym idealnym smaku. Obsługa na najwyższym poziomie, kelner elegancko ubrany, czysty, pachnący, pewny siebie proponował mi dania które były przygotowane na świeżo w danym dniu. Idealny łącznik gościa z kucharzem posiadający ogromna wiedzę na temat podawanych dań. Moim zdaniem restauracja zasługuje na gwiazdkę michelin!!

Dziękujemy, TediNh

Pod Baranem Restauracja — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie
Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Pod Baranem Restauracja? Podziel się wrażeniami!