“Restauracja na jedną wizytę”

Pod Baranem Restauracja
Nr 106 wśród 2 104 Restauracje (Kraków)
Polecane, biorąc pod uwagę: Spotkania biznesowe, Specjalne okazje, Romantyczny, Kuchnia miejscowa
Opcje wyżywienia: Po godzinach, Śniadanie, Lunch, Obiad, Dostawa, Rezerwacje
Zrecenzowano 25 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Jedzenie nie wybija się zbytnio ponad średni poziom polskiego domowego obiadu. Porcje małe jak na takie ceny. Restauracja dobra żeby raz odwiedzić i sprawdzić, ale na pewno nie na częstsze wizyty. Następnym razem będąc w Krakowie na pewno wybiorę inne miejsce na obiad. Mimo wszystko dania były smaczne, ale niestety ceny nastawione na turystów zagranicznych.

1  Dziękujemy, mikli100

Zrecenzowano 17 sierpnia 2019

Cudne miejsce, najsmaczniejsze jedzenie w Krakowie, polecam śledzia po krakowsku- bez konkurencyjne, sztukę mięsa w sosie chrzanowym, sandacza w porach z kurkami, bezkonkurencyjny maliniak na deser,duży wybór win. Na szczególną uwagę zasługuje dbałość obsługi o klientów na diecie bezglutenowej. Wyjątkowo uprzejma i miła obsługa, wspaniały wystrój. Serdecznie polecam.

Dziękujemy, MariolkaMa
Zrecenzowano 17 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Ten kto jest na diecie bezglutenowej, doskonale wie jak trudno znaleźć fajną restaurację, w dodatku z obszernym menu bezglutenowym. Wszystko to szukacie znajdziecie właśnie tu. Zamówiliśmy tradycyjne schabowe - były wyśmienite. Plus jeszcze pyszne pierogi z mięsem i jagodami. Szczerze polecam. A i rachunek wcale wiele nie wyszedł. Oczywiście są też bardzo drogie dania, ale my, czyli trójka dorosłych i dwoje dzieci najedliśmy się za ok 250 zł.

Dziękujemy, Adrian S
Zrecenzowano 7 lipca 2019

Restauracja "Pod Baranem"

Tą podroż w świat polskiej kuchni rozpocząłem wędzonymi rybami - łososiem i pstrągiem tęczowym. Zapach wędzonej ryby wyczuwalny był na całej sali, świadczy to o świeżości i dbałości w procesie wędzenia. Jakość podanej przystawki zaostrzyła tylko mój wilczy apetyt. Drugą przystawką zimną była foie gras podana z grzanką, sola himalajską i słodkimi owocowymi sosami które idealnie równoważą słony smak. Ciężko porównać to specyficzne, wyborne połączenie smaku białego wina porto z wątróbką z gęsi. Trzecia potrawa to kotlety jagnięce (młody baran) na sosie demi glace w połączeniu z aromatycznymi przyprawami np tymianku i czosnku, mięso jest grilowane i podane w stopniu medium co powoduję że dosłownie rozpuszcza się w ustach. Przepięknie podane idealny stopień wysmażenia, kelner Wojtek Królik który mnie obsługiwał przynosił dania idealnie w tempo co sprawiło że jagnię miało idealną temperaturę. W formie posiłku zasadniczego szanowny Pan Wojtek zaproponował comber z sarny na sosie z borowików, jak widać na zdjęciu grzyby są malutkie i zachowały swój naturalny kształt co świadczy o dbałości, bardzo wysokiej jakości którą restauracja szczyci się od lat. Comber podany był w idealnym stopniu wysmażenia, podobnie jak jagnięcina rozpływał się w ustach. Pan Wojciech dodatkowo zaproponował sos leśny o którym można napisać opowiadanie lecz zachwycony smakiem dziczyzny nawet nie spróbowałem. Piąta w konkursie piękności brała udział grasica cielęca (gruczoł, będący narządem wchodzącym w skład układu limfatycznego) podawana na chrupkim voulevant, połączenie śmietany, ziół i białego wina przenosi w inny wymiar. Chrupkie francuskie ciasto w akompaniamencie z delikatną i luźną w konsystencji cielęciną - niesamowity oryginalny smak!! Deser :) szarlotka na ciepło z sosem waniliowym z dodatkiem lodów cassate, moim zdaniem flagowy deser tej restauracji! Ciasto piernikowe na ponczowane wiśniówką przełożone masą kawową tworzy kompozycje niezapomnianą w smaku. Nie jestem w stanie zdecydować które z tych dań było najlepsze ponieważ wiedziałem doskonale że restauracja jest wykwintna o wyszukanym idealnym smaku. Obsługa na najwyższym poziomie, kelner elegancko ubrany, czysty, pachnący, pewny siebie proponował mi dania które były przygotowane na świeżo w danym dniu. Idealny łącznik gościa z kucharzem posiadający ogromna wiedzę na temat podawanych dań. Moim zdaniem restauracja zasługuje na gwiazdkę michelin!!

Dziękujemy, TediNh
Zrecenzowano 27 czerwca 2019

Ostatnio weekend spędzali u mnie znajomi z Niemiec. Koleżanka - Niemka nie może jeść glutenu, więc zaproponowała restaurację "Pod Baranem" gdyż słyszała, że jest bardzo wiele dań bezglutenowych. Faktycznie było i to wiele smacznych. Jedzenie dla 4 osób - rachunek na 500zł. Jedzenie przepyszne- barszcz, żurek, krem z grzybów, polędwica wołowa, pierogi itd.. Wszystko absolutnie pyszne! Natomiast obsługa, no cóż... Zaczęło się od brudnej, klejącej się sokiem szklanki do której wlano mi przy mnie piwo. Od razu zgłosiłem ten fakt. Przyniesiono mi nową szklankę i nowe piwo - zero słowa przepraszam. Koleżanka zamówiła wodę niegazowaną, dostała gazowaną. W karcie jest informacja, że oczekiwanie na jedzenie wynosi ok 30min. Po 35min dostaliśmy pierwszą zupę - jedną. Koleżanka zjadła sama. Pozostałe 3 osoby dostały 20min później. Na pieczeń mogę poczekać pół godziny, ale na zupę? Do tego dlaczego tylko jedna...? Żaden z kelnerów nie przyszedł przez resztę obiadu zapytać: " Czy smakuje", " czy wszystko jest ok", czy podać coś jeszcze"...? Obsługa jakby się kryła przed wzrokiem klienta. Trzeba było prawie błagać aby ktoś podszedł do stolika... Jak na jeden obiad, to błędów kelnerskich zdecydowanie za dużo...

Dziękujemy, Jakub R
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Patryk B, Manager, Pod Baranem RestauracjaOdpowiedź udzielona 2 lipca 2019

Dzień dobry,

bardzo chcielibyśmy przerosić za całą sytuację i równocześnie poprosić o informację, w jakim dniu byli Państwo w naszej restauracji. Bardzo prosimy o odpowiedź na maila restauracja@podbaranem.com.

Pozdrawiam,

Weronika Sioma

Pod Baranem Restauracja — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie
Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Pod Baranem Restauracja? Podziel się wrażeniami!