“Wykwintna kuchnia ”

Pod Baranem Restauracja
Nr 122 wśród 1 983 Restauracje (Kraków)
Polecane, biorąc pod uwagę: Romantyczny, Kuchnia miejscowa, Specjalne okazje, Spotkania biznesowe
Opcje wyżywienia: Lunch, Po godzinach, Śniadanie, Obiad, Dostawa, Rezerwacje
Zrecenzowano 8 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Pyszne , polskie jedzenie. Karta proponuje tradycjonalne , nasze polskie potrawy . Restauracja bardzo klimatyczna .
Ceny dań nie są najtańsze , ale potrawy warte są swojej ceny ! Kto jeszcze nie próbował , to ma okazje wypić takie piwo jak Wawelskie czy Barbakan ;)

Termin wizyty: styczeń 2019
3  Dziękujemy, mr0wkam

Zrecenzowano 6 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Restauracja serwująca kuchnie polską na najwyższym poziomie. Dania główne super, dodatki wypadające trochę gorzej

Termin wizyty: grudzień 2018
Dziękujemy, paulutkaa
Zrecenzowano 17 listopada 2018 z urządzeń przenośnych

Dlaczego jesteście tak daleko?
Cudowne jedzenie a w szczególności zupy i gołąbki.
Rzadko was odwiedzamy bo jesteśmy z Zielonej Góry ale to co u was zjedliśmy śni nam się po nocach . Boskie jedzenie, którego nie da się odtworzyć samemu w domu. Wielkie brawa dla właściciela, warto doceniać osoby mające taki smak.

Termin wizyty: czerwiec 2018
Dziękujemy, Anna D
Zrecenzowano 22 października 2018

Znam to miejsce zarówno z autopsji jaki i opinii o nim. W wielu opiniach - także tych wyrażanych na tym portalu - powtarza się jeden niepokojący wątek: że w restauracji tej obsługa w sobie znany sposób ocenia i segreguje gości rezerwując bardzo dobre traktowanie dla tych, którzy są uznani za specjalnych lub "swoich". Niestety moje wrażenia potwierdzają te opinie. Byłem tam raz w większym towarzystwie krakowskich profesorów i literatów. Animator naszej biesiady -bywalec lokalu - znał właściciela a załoga zdawała sobie sprawę z tego faktu. Rzeczywiście byliśmy traktowani bardzo dobrze. Na stole pojawiło się wiele różnych trunków i potraw, w tym wielokrotnie tatar, który bywalcy uważają na najlepszy w Krakowie. Uczestnicy nie mogli się nachwalić i mnie także wszystko smakowało. Innym razem odwiedziłem lokal incognito, bez rezerwacji. Nie biesiadowaliśmy tym razem, lecz jedynie zjedliśmy skromną kolację w dwuosobowym składzie. Liczni kelnerzy robili sporo zamętu wokół ciasno upchanych stolików. Zazwyczaj nie zwracam uwagi na cechy nieistotne, ale w tym lokalu rzuca się w oczy dość wysoka średnia wieku. Sam w sobie fakt ten nie przesądza o jakości obsługi, ale świadczy o sposobie selekcji pracowników, bo przecież nie może to być wynikiem przypadku. Jestem daleki od jakiejkolwiek dyskryminacji, w tym także tej z uwagi na wiek, ale miałem wrażenie, jakbym cofnął się w czasie do czasów PRL z jej gospodami, w których klientami rządzili ubrani w czarne kamizelki i białe koszule starsi panowie; jednych traktując lepiej, a innych gorzej. "Pod Baranem" także za dużo było nadmiernej pewności siebie i dezynwoltury a za mało życzliwości, chociaż był wyjątek. Jeden z kelnerów - nie ten, który nas obsługiwał i chyba najstarszy z nich wszystkich - okazał się wyjątkowo uprzejmy i pomocny. Co do jakości potraw i obsługi to mam dwie uwagi: po odstawieniu talerza z plackami okazało się, że był czymś mocno ubrudzony od spodu (na białym obrusie pozostała czarna obwódka) tatar, który i tego wieczoru zagościł na stole dał o sobie znać w najbliższy poranek - ostrym bólem brzucha, który obudził mnie przed budzikiem. Podsumowując, gdyby w przytoczonych opiniach o segregacji klientów była choćby odrobina prawdy to oznaczałoby to, że lokal ten nie wie na czym polega profesjonalne prowadzenie restauracji. Restauracji nie robi się dla szpanu, w celu oszołomienia znajomych czy dla poklasku możnych, choć zdarzają się restauratorzy, którzy z takich powodów weszli w ten interes. Nie wypada też pomniejszać rangi zwykłych klientów wysoką rangą gości, którzy biesiadowali z gospodarzami i których znajomością ci ostatni się szczycą. Bowiem to nie nobliści, nie znani politycy ani nie celebryci dają utrzymanie właścicielowi, jego rodzinie i pracownikom, ale codzienni goście odwiedzający was w swojej anonimowej masie. Tak naprawdę to ci zwykli zjadacze chleba was karmią, a nie wy ich. Czasami są wśród nich profesorowie odwiedzający lokal incognito. I ani jednych, ani drugich nie wolno podtruwać nieświeżym tatarem, chlubiąc się znajomościami ze znanymi zmarłymi. Oni was już nie odwiedzą. A ponieważ zwykle budzą kontrowersje to tyluż ludzi przyciągną ilu zniechęcą swoją tam bytnością od waszego lokalu. Jest u was dość drogo a to zobowiązuje do szczególnej dbałości o jakość obsługi i potraw. Zdaje się, że zapomnieliście o tym, a ceny usprawiedliwiacie byłymi wizytami noblistów i ich nazwiskami. Nie wiem czy byliby z tego zadowoleni, gdyby mogli wstać z grobu.

Termin wizyty: październik 2018
7  Dziękujemy, Wielki W
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Patryk B, Manager, Pod Baranem RestauracjaOdpowiedź udzielona 25 października 2018

Witamy Wielki W.,

słowem wstępu zacny ma Pan pseudonim, jesteśmy ciekawi co czyni Pana Wielkim- być może- w Pana odczuciu śmiałe komentarze, obrażające wieloletnie tradycje, jednak niezwykle przykre jest to że pod pseudonimem nadal pozostaje Pan incognito, bez śmiałości wypowiedzenia na głos zuchwałych komentarzy, które bezkarne zostają w "sieci". A WIELKA to szkoda, ponieważ z nieposkromioną chęcią poznalibyśmy Pana opinię na żywo, starając się zadość uczynić wyrządzane według Pana krzywdy. Niestety Pana opinia jest mocno subiektywna, być może nie czuł się Pan wystarczająco dowartościowany przez naszych Panów Kelnerów- za co ogromnie przepraszamy, jednak chcielibyśmy równocześnie zauważyć, że wskazywanie na wiek jest mocno nie na miejscu.
Nasi Kelnerzy w większości, pracują z nami od początku założenia restauracji, czyli od ponad 20 lat, więc nic dziwnego, że niektórzy z nich są w starszym wieku- czy według Pana to jest niestosowne? Jeżeli wystrój lub inne składowe Panu na tyle mocno nie odpowiadają, że na następny dzień dostaje Pan niestrawności, to zachęcamy do odwiedzania bardziej nowoczesnych miejsc.
Jednak co do świeżości naszych potraw bardzo proszę się nie wypowiadać, gdyż ręczymy za ich jakość.
Surowe mięso, jeżeli jest sporadycznie spożywane lub było źle połączone - ze zbyt dużą ilością jedzenia i/lub alkoholu, niestety może dawać opłakane skutki na następny dzień, ale skoro był Pan na kolację zaproszony, to może jednak ilość spożytego tatara była przyczyną porannych bólów?Kolejny zarzut, że w restauracji było zbyt tłoczno, chyba pozostawimy bez komentarza, bo to według nas jest największy dowód na, że Goście do nas wracają z jakiś powodów.

Pozdrawiamy serdecznie,
Weronika Sioma
Restauracja Pod Baranem

Zrecenzowano 4 października 2018

Bardzo ladne i z klimatem miejsce. Stylowe wnetrze i pyszne jedzenie. Widac,ze jest znanym miejscem w Krakowie ,bo po zdjeciach z biesiad wiszacych na scianach mozna rozpoznac wielu znanych ludzi. Obsluga mila i bardzo profesjonalna. Jadlam rydze smazone na masle i mam w pamieci ten cudowny zapach no i smak.Niepowtarzalne jesli sie tam nie wroci i nie zje ich ponownie. Polecam!!!!

Termin wizyty: lipiec 2018
Dziękujemy, ewalisewska

Pod Baranem Restauracja — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kraków, Małopolskie
Kraków, Małopolskie

Byłeś(-aś) w Pod Baranem Restauracja? Podziel się wrażeniami!