Kielce

“Solna”
Restauracja Solna 12 — recenzja

Restauracja Solna 12
Nr 2 wśród 179 Restauracje (Kielce)
Zrecenzowano 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Świetna polędwica polecam. Obsługa miła i profesjonalna, potrafi doradzić. W niedziele bez rezerwacji będzie trudno.

Dziękujemy, Knapik11

Zrecenzowano 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Restauracja ok, ale obsługą do poprawy.
Idąc do restauracji będącej nie najtańsza jadłodajnia oczekuje się miłej i profesjonalnej obsługi, a nie niezadowolonych Pan zniechęcających do zajęcia miejsca. Poczucie że jest się niechcianym gościem nie jest ok.

Jedzenie dobre, przystawki, dania główne bardzo na poziomie.
Ceny gość wysokie Ale podanie I wizualnych efekt potraw naprawdę fajne.

Dziękujemy, Lixy0
Zrecenzowano 14 sierpnia 2019

Miejsce to znaleźliśmy przez TripAdvisor będąc przejazdem przez Kielce. Zaufaliśmy opiniom podróżników i nie zawiedliśmy się. Bardzo pyszne jedzenie, podane elegancko. Przed daniem głównym podano nam smaczną przystawkę, żeby umilić czas oczekiwania. Czekaliśmy na obiad około 30 minut. Cena adekwatna do jakości. Nawet proste danie jest tutaj przygotowane niezwykle eleganco i smacznie. Bardzo miła obsługa. Polecamy!

Dziękujemy, Centru
Zrecenzowano 3 sierpnia 2019

Odwiedziliśmy to miejsce po raz pierwszy ze znajomymi którzy przyjechali do nas z Londynu. Surowy wystrój i pełna sala gości zachęciły do wejścia.
Słyszałem kilka pozytywnych opini o tym miejscu już wcześniej.
Pełną skupienia pracę szefa kuchni można obserwować z wnętrza restauracji.
Zamówiłem tatara, nie jadłem lepszego, doskonała kompozycja smaków oraz piękne i estetyczne podanie. Danie główne stek oraz krewetki powaliły nas na kolana. Duże porcje za naprawdę rozsądne ceny to już rzadkość w Kielcach.
Pani w blond włosach która nas obsługiwała i podawała wino to prawdziwa profesjonalistka która dyskretnie i z klasą dba o swoich gości. Wino było doskonałe idealnie dobrane do dań.
To restauracja na bardzo dobrym poziomie. Szef kuchni ma doskonałe wyczucie smaku. Na pewno jeszcze tam wrócimy bo naprawdę warto.
Polecam!

Dziękujemy, Geodetata
Zrecenzowano 2 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

byliśmy w tygodniu o 20:30. najpierw pani kelnerka zmuszała nas, abyśmy spróbowali wina przed nalaniem go do kieliszków. jak najbardziej ok, że zapytała, kto próbuje, ale po odpowiedzi, nikt, prosimy nalać, pani dalej natarczywie zmuszała nas do spróbowania, nie bedąc przy tym w stanie skonstruować logicznych i spójnych wypowiedzi. następnie ok. 0,5 godz. czekaliśmy na tatara, którego dostaliśmy w formie nieposiekanej zmrozonej papki. zjedzenie go wymagało samozaparcia, ponieważ "smak" nadawał mu ocet i tylko ocet. byliśmy jednaj głodni. no i mieliśmy jeszcze nadzieję, że dania główne będą ok. niestety. narzeczony dostał steka w najlepszym razie w wersji "medium", choć ja bym się była skłonna ocenić go na krwisty. a miał być dobrze wysmażony. moja perliczka z kolei była całkowicie bez smaku. żadne z dań nie nadawało się do zjedzenia. ponieważ pani kelnerka wyglądała na zagubionaą tym, że nam nie smakuje, poprosiliśmy, aby podszedł do nas kucharz. pan przyszedł, na nasze wyjaśnienia, że stek miał być dobrze wysmażony, a perliczka nie ma smaku uznał, że tak ma być, że on wie co robi inże widocznie nie trafił w nasze upodobania. po czym zaczął machać rękami nad narzeczonym. na pytanie, dlaczego macha rękami i czy ma zamiar być narzeczonego, pan przestał machać i uznał, że narzeczony jest agresywny. po czym pan sobie poszedł. a my dostaliśmy rachunek, na którym była uwzględniona perliczka. przez długi czas nikt do nas nie podszedł, więc wyszliśmy. po czy po 22:00 pani z restauracji dzwoniła do mnie 4 razy, żebym uregulowała rachunek - wiem, bo dostałam również smsa, a za 4tym razem narzeczony odebrał tel. pani nas zaczęła straszyć monitoringiem, ale jak zapytaliśmy o to, gdzie jest informacja, kto jest administratorem naszych danych etc. to uznała, że za perliczke płacić nie musimy. zdecydowanie odradzamy!

Dziękujemy, majkaemilka2019
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Joanna B, Właściciel, Restauracja Solna 12Odpowiedź udzielona 18 sierpnia 2019

Szanowni Państwo
Prosimy o sprawiedliwą ocenę wieczoru. Państwa wpis dalece odbiega od wydarzeń, które miały miejsce w naszej restauracji. Potrafimy zrozumieć, że nie smakowała Państwu nasza kuchnia. Nikt Państwa nie zmuszał do spróbowania wina a zachęcał, bo właściwy wybór wina do posiłku to bardzo ważny element udanego wieczoru w restauracji. Nie pozwalamy sobie także na podawanie zmrożonych posiłków bo nie na tym polega działalność restauracji a co ważniejsze, w skład tatara nie wchodzi ocet. Jeśli zaś chodzi o perliczkę, jesteśmy bardzo otwarci na Państwa sugestie w zakresie smaków w naszej restauracji, chętnie rozważymy propozycje. Co do poziomu wysmażenia steku proszę wybaczyć i na przyszłość go zwrócić jeśli nie spełnia on Państwa oczekiwań. Odniosę się jeszcze do Państwa uwagi dotyczącej rozliczenia. Otóż, nie mamy w naturze straszenia monitoringiem (z definicji monitoring zapisuje obraz celem ewentualnej weryfikacji wydarzeń które miały miejsce). Dotąd niezwykle rzadko z tej funkcjonalności przyszło nam korzystać. Nasi Goście regulują rachunek przed opuszczeniem restauracji. W skrajnej sytuacji zawsze można zwrócić uwagę obsłudze by podała rozliczenie co nasi Goście w sposób zwyczajny czynią i jest to ogólnie przyjęta norma na każdej szerokości geograficznej. Zastanawiający jest Państwa komentarz dotyczący naszych telefonów do Państwa. Być może rzeczywiście były to 4 telefony i sms ale proszę pamiętać, że nasz pracownik odpowiada finansowo za zmianę i ma określone wytyczne gdy Gość wychodzi bez uregulowanego rachunku. Brak komunikacji skutkuje zgłoszeniem na Policję. Pewnie pracownik nie dzwonił by 4 razy gdyby Państwo odebrali za pierwszym razem bo jak wnioskuję z treści oceny słyszeliście Państwo, że dzwonimy. Nie jest też niczym nadzwyczajnym podejść do obsługi przy barze i uregulować rachunek, robi tak wielu naszych Gości. Nie rozumiem też związku między administratorem danych (zakładam, że chodzi o wizerunek) a rachunkiem, który Państwo ostatecznie uregulowali. Fascynujące jest też, że nie mieli Państwo motywacji by podejść do obsługi by się rozliczyć a mieli Państwo motywację do powrotu do restauracji gdy dowiedzieliście się Państwo o monitoringu. W sytuacji popełnienia przestępstwa czy wykroczenia, które jest uwiecznione na nośnikach elektronicznych i o które prosi Policja czy prokurator Państwa celem weryfikacji, wizerunek nie jest chroniony przez naszą administrację o czym stanowią właściwe przepisy. Mamy nadzieję, że w przyszłości w każdej restauracji będziecie Państwo skorzy do zgłaszania uwag o nieprawidłowościach by uniknąć konfrontacji z nośnikami Video. Przepraszamy za nasze prawdziwe przewinienia jeśli takowe wystąpiły.

Restauracja Solna 12 — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kielce, Świętokrzyskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Solna 12? Podziel się wrażeniami!