“Dawne więzienie kieleckie”

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej
Zrecenzowano 28 czerwca 2016

Ośrodek Myśłi Patriotycznbej w Kielcach utworzono niedawno, bo w 2012 roku i zwiedzałam dopiero w miniony weekend, podczas odbywającego sie jak co roku Święta Kielc i choć jestem rodowitą Kielczanką, wstyd się przyznać, że dopiero teraz to piękne miejsce odwiedziłam. Ośrodek mieści sie w dawnym więzieniu z 1818 roku, zwiedzając to miejsce odczuwa sie klimat panującego wtedy terroru. Udostępnione dla zwiedzajacych sa protokoły kary śmierci, zdjęcia straconych i wiele innych eksponatów z czasów wojny. Oprócza tego zwiedzić można równiez wystawę z czasów PRLu, która przedtawia produkty codziennego uzytku. Polecam wszystkim odwiedzającym Kielce.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2016
Dziękujemy, AnnQu
Filtrowanie

Zrecenzowano 1 marca 2016

To miejsce powinien odwiedzić każdy kielczanin. Obowiązkowa pozycja na mapie Kielc. Wspaniałe, nowoczesne muzeum, w którym nie będą nudzić się nawet najmłodsi. Szkoda, że tak mało osób o nim wie.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2015
Dziękujemy, Maciej S
Zrecenzowano 22 marca 2015

Zwiedzającego powinien witać cytat z Witkacego "Tak sobie wyobrażam Kielce", kwintesencja "małomiasteczkowej brzydy". Brak napisów cyrylicą bowiem Kielce to centrum "Priwislanskowo Kraja"

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2014
1  Dziękujemy, Icelander69
Zrecenzowano 9 lipca 2013 z urządzeń przenośnych

Bardzo interesujące miejsce. Eksponaty można dotykać. Mnóstwo historii podanej w przystępnej formie. Polecam

Termin skorzystania z atrakcji: lipiec 2013
Dziękujemy, Hexagon_67

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Kielce, Świętokrzyskie

Byłeś(-aś) w Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej? Podziel się wrażeniami!