Katowice

“Ściema”
Cafe Kattowitz — recenzja

Cafe Kattowitz
Nr 72 wśród 495 Restauracje (Katowice)
Zrecenzowano 13 września 2019

Cafe Kattowitz miało być nawiązaniem do kawiarni w niemieckim stylu, które istniały w mieście na przełomie XIX i XX wieku. Lokal powstawał długo i mozolnie, od czasu do czasu zaostrzając apetyt na to, co ma nastąpić w portalach społecznościowych. Efektem jest dopracowane, ale wciąż udostępnione jedynie częściowo wnętrze. Rzeczywiście, oddano klimat lokali, które istnieją w miastach takich, jak Monachium, czy Kolonia.

Cała magia ginie jednak, kiedy w nasze ręce wpada karta Menu. Mamy tu bowiem absolutne pomieszanie smaków. Od włoskich makaronów, przez pizzę, roladę śląską, placki ziemniaczane, kończąc na hamburgerach. Co ciekawe, przy tak obszernej karcie, nie ma zup! Ceny? Pizza ok. 15 zł. Stek na placku ziemniaczanym ok. 50 zł.

Można zapytać, co pizza, hamburgery i włoskie makarony robią w menu lokalu, który tak bardzo zaostrzał apetyt na to, że będzie klasycznym miejscem, nawiązaniem do tradycji miasta i niemieckich kaffeehaus? Właściciele lokalu na jego facebook'owym profilu odpowiedzieli: dzieci i młodzież nie zamawiają nic innego, niż pizza i hamburgery. Stąd takie pozycje w menu Cafe Kattowitz. - Mamy coś dla każdego - twierdzą. Ostateczny efekt wypada jednak, jak pomieszanie eleganckiej kawiarni z dworcową budą.

Już zza szyby gości kusi gablota, w której widać ciasta. A te śmiało można nazwać domowymi. Wyglądają bowiem nadzwyczaj przeciętnie. Jak wypieczone w domu, nieco niezdarnie z przepisu znalezionego w internecie. Żyjemy w czasach, kiedy jedzenie ma nie tylko smakować, ale kusić wyglądem. Zawartość przeszklonej gabloty nie kusi. Nie jest sexy.

Przerośnięte jest za to ego właścicieli. Kiedy wyraziłem opinię na temat tego, że menu według mnie rozczarowuje i jest przesadzone, dostałem odpowiedź, że - cytat - "za własne pieniążki" mam otworzyć własną restaurację i tam serwować to na co mam ochotę i darować sobie krytykę. Póżniej dodano do tego wzmiankę, że na pewno jestem ich konkurentem, wysmażającym gdzieś za rogiem burgery i to zawiść mną kieruje, że do kawiarni w niemieckim stylu sprzed wieku, nie pasują mi mielone kotlety w bułce.

Termin wizyty: listopad 2018
Dziękujemy, JacekD117

Zrecenzowano 8 września 2019

Milo ze tu trafilismy bo lokal jest naprawde ciekawy. Kawa i ciastko . Niestety nie jedlismy ale widzialam zachwyconych ludzi.

Dziękujemy, Anna F
Zrecenzowano 22 sierpnia 2019

Wyśmienite jedzenie. Wraz ze znajomymi zamówiliśmy śląską roladę z kluseczkami i kapustą i nie zawiedliśmy się. Było bardzo smacznie, domowo i syto. Bardzo ładny wystrój restauracji. Obsługa na najwyższym poziomie. Polecam!

Dziękujemy, Ewa W
Zrecenzowano 20 sierpnia 2019

Kawiarnio-Restauracja utrzymana w starym przedwojennym stylu.
Z ulicy tego nie widać ale można tutaj zjeść bardzo dobry śląski obiad.
Test żurku wypadł doskonale: to najlepszy Śląski Żur jaki ostatnio jedliśmy.
Bardzo dobrze ukiszony, odpowiednia wkładka z ziemniaków i dużego kawałka dobrej podpiekanej kiełbasy, no i (co nie bez znaczenia) duży pełny talerz.
Rolada wołowa z kluskami i modrą kapustą też bardzo dobra choć nieco przeciągnięta i przesuszona.
Za to rolada z kaczki naprawdę znakomita.
I doskonałe desery: Tiramisu chyba jedne z najlepszych jakie jedliśmy, torcik Szwarcwaldzki też.
Całości dopełniła naprawdę bardzo dobra kawa.
Ceny do najniższych nie należą, ale warto.
Obsługa bardzo miła, sympatyczna i kompetentna.
Z czystym sumieniem polecamy wizytę tutaj.
Anna, Majka, Krzysztof i Ryszard oraz Iga

Dziękujemy, Ryszard_Polska
Zrecenzowano 25 marca 2019 z urządzeń przenośnych

Sernik i jabłecznik jak najbardziej na plus. Espresso i flat white równie dobre. Ciekawy lokal, nietypowa aranżacja. Pozytywna obsługa. Polecam!

Termin wizyty: marzec 2019
Dziękujemy, avefocus_

Cafe Kattowitz — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Katowice, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Cafe Kattowitz? Podziel się wrażeniami!