“Miejsce godne polecenia.”

La Vineria Bistro Wine Bar & Cafe
Zamów online
Nr 32 wśród 495 Restauracje (Katowice)
Opis: Od najdawniejszych czasów wino było trunkiem niepozwalającym pozostać obojętnym wobec swego smaku i zapachu oraz wobec swej ożywczej, nieraz i zgubnej dla człowieka, mocy. Gościło na stołach władców i w utworach znamienitych poetów, poruszało filozofów. Dla Galileusza o światło słońca uwięzione w wodzie, dla Plutarcha – najpotężniejszy spośród napojów, najsmaczniejszy spośród lekarstw i najlepsza z potraw. Współcześnie również istnieje wielu smakoszy wina. Właśnie z pasji do wina i z potrzeby dzielenia się nią w 2010 roku powstała La Vineria skupiająca w swym wnętrzu bogactwa winnic z wielu stron świata. Z upływem czasu właściciele sklepu, wychodząc naprzeciw wymagania klientów poszerzyli sklep o kawiarnię, w której można było skosztować lampkę dobrego wina, a także wypić filiżankę aromatyzowanej włoskiej kawy. Nie od dziś jednak wiadomo, że stół i wino sprzyjają przyjemnej zabawie (Owidiusz) – zwłaszcza suto zastawiony stół. Aby klienci mogli raczyć się nie tylko winem i kawą w 2013 roku z małej, klimatycznej kawiarenki La Vineria przekształciła się w restaurację/bistro o równie klimatycznym, niepowtarzalnym charakterze. Talent i zamiłowanie do gotowania szefa kuchni sprawiają, że potrawy cieszą oko swą finezyjnością, a smakiem trafiają w gusta nawet najbardziej wymagających klientów. Niepowtarzalny smak potraw połączony z wykwintnością wina, przyprawiają słodyczą deseru to prawdziwa uczta dla podniebienia. Wraz ze swym rozwojem La Vineria stałą się synonimem nietuzinkowych, wyrafinowanych smaków i aromatów

Trafiliśmy tam dosyć przypadkiem, ale nie zawiedliśmy się. Razem ze znajomymi zamówiliśmy 2 makarony i pizzę, a potem dodatkowo jeszcze desery i wszystkie dania były na prawdę smaczne. Makarony z dużą ilością dodatków, pizza na fajnym chrupiącym cieście a desery w ciekawym stylu. Polecam gorąco.

Dziękujemy, Adam S

Zrecenzowano 1 sierpnia 2019

Miejsce blisko domu, a pierwszy raz odwiedzone. Profesjonalna obsługa i przede wszystkim bardzo dobre jedzenie. Zupa rybna pierwsza klasa nigdy wcześniej nie udało nam się zjeść tak dobrej i tak podanej. Danie główne również bardzo smaczne, a deser to już wymiatał :) Na pewno wrócimy i oczywiście polecamy to miejsce.

Dziękujemy, madziara169
Zrecenzowano 29 lipca 2019

Niezłe owoce morza, fajne desery, super winko, ale obsługa średnio przeszkolona pod kątem win za co spory minus.

Dziękujemy, Agata102
Zrecenzowano 20 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Strasznie się cieszę, że to miejsce istnieje. Dla mnie- najlepsza pizza w mieście (co najmniej), zupa rybna i wino pyszne. Zawsze świeżo, piękne podane. Jedyna uwaga - Porcje mogłyby być odrobinę większe. Ceny nie są niskie, ale myślę, że adekwatne do całości.

Dziękujemy, Grażyna D
Zrecenzowano 9 czerwca 2019 z urządzeń przenośnych

Doskonale miejsce zarówno na rodzinny obiad jak i spotkanie biznesowe czy towarzyskie.
Bardzo wysoki poziom zarówno potraw jak i obsługi.
Warto odwiedzić i sprawdzić tą restaurację, ja na pewno będę wracać.

Polecam :)

Dziękujemy, MarcinKce

La Vineria Bistro Wine Bar & Cafe — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Katowice, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w La Vineria Bistro Wine Bar & Cafe? Podziel się wrażeniami!