Katowice

“Nierówny poziom jedzenia i kiepska obsługa”

Okonomiyaki YO Restauracja
Nr 36 wśród 495 Restauracje (Katowice)
Opis: Japońskie Doznanie – Okonomiyaki Yo! Stereotypowo japońska kuchnia utożsamiana jest zazwyczaj z sushi i sashimi, a wielu ludzi jest przekonanych, że również w Japonii można zjeść California maki… Dla prawdziwych znawców Japonii siła i jakość tamtejszej kuchni polega na jej prostocie oraz różnorodności regionalnej. Chcemy, aby nasi goście poczuli prawdziwe doświadczenie oryginalnej kuchni z okolic Kansai oraz Hiroshimy. Z tego regionu wywodzi się specjał, który podbił wszystkie wyspy, a serwowany jest w naszej restauracji. Okonomiyaki (jap. お好み焼き o-konomi-yaki) – to rodzaj japońskiej potrawy, placków składających się z wielu różnych składników i pieczonych na oryginalnym japońskim grillu. Teppanyaki to serce naszej otwartej kuchni, będziecie Państwo mogli na żywo obserwować, jak kucharz przygotowuje dla Was potrawy. Zapraszamy do YO! na japońskie doznania, prócz potraw serwujemy , 4 japońskie piwa, wino śliwkowe, sake, pyszne drinki na bazie sake, oraz kilka gatunków znakomitej japońskie whisky.
Zrecenzowano 13 września 2019

Do Okonomiyaki Yo przyszliśmy w grupie 9 osób i było to w czasie większego niż zwykle obłożenia (cytując Panią kelnerkę - jedyną warto dodać - w praktyce oprócz nas stolik ok. 7 osób i drugi 4 osobowy). Niestety miało to ogromny wpływ na czas otrzymania dań oraz jakość obsługi. Zamawiliśmy "na raty", bo po złożeniu połowy zamówień kelnerka odwróciła się plecami i poszła bez słowa, prawdopodobnie złożyć zamówienie, i wróciła po 5 minutach aby zebrać resztę zamówień. W trakcie ponad 2 godzinnego posiłku nie zbierała także pustych naczyń. Również jedną z przystawek otrzymaliśmy w innej wersji niż zamówiliśmy (zamiast na słono popcorn otrzymaliśmy na słodko) - na szczęście był smaczny. Tyle o obsłudze.

Co do jedzenia: Zamówiłem specjalność czyli placek Okonomiyaki z ośmiorniczkami. Danie kosztowało 40 zł a czekałem na nie ok 80 minut. To co odrobinę zrekompensowało mi czas oczekiwania było to, że placek był naprawdę sporych rozmiarów i był dość smaczny. Dodatkowo spróbowałem dania z wieprzowiny z melonem - jednak niestety mięso było zupełnie bez smaku (Patrząc na inne komentarze zastanawiam się czy ktoś zaraz nie napisze że jestem profanem i nie znam się, bo przecież smakiem Japonii jest niedoprawione mięso? :P).

Co do cen to trochę nie rozumiem podanego tu zakresu cenowego gdyż oprócz zakąsek (jak kimchi czy edamame), trudno znaleźć danie poniżej 20 zł a same placki okonomiyaki kosztują od 38 do 42 zł.

Ogólnie to całkiem przyjemny wizualnie lokal z wygodnymi siedzeniami, ale niestety mocno nierównym jedzeniem i niewystarczającą obsługą.

Dziękujemy, rafal_b_1986
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: wojtekX1295DN, Właściciel, Okonomiyaki YO RestauracjaOdpowiedź udzielona 13 września 2019

Szanowny Panie. Przeanalizowaliśmy cała sytuacje i podjęliśmy decyzje organizacyjne i personalne.
Wczorajszy dzień to był dla nas niespodziewany dramat.
Ma Pan 100% racji co do obsługi w dniu wczorajszym i niestety nieakceptowalnego czadu oczekiwania.

Prosimy o kontakt z nami: Agnieszka@okonomiyaki.pl, chcielibyśmy móc pokazać „prawdziwe” oblicze naszej restauracji i przekonać, że ceny odpowiadają jakości naszych potraw.
Przygotowujemy je ze świeżych produktów „na żywo”.

Przepraszamy i działamy aby odzyskać Państwa zaufanie, jeśli nam na to Państwo pozwolą.

Zrecenzowano 30 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Niepowtarzalne smaki i świetny. Dobrze ze wrociliscie! Jeśli mam być szczery to nigdzie nie spotkałem się z taką paleta smaków. Jedzenie jest smaczne, jest go dużo i robione w ciekawym stylu. Polecam!

2  Dziękujemy, Q4917GFarturm
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: wojtekX1295DN, Właściciel, Okonomiyaki YO RestauracjaOdpowiedź udzielona 10 września 2019

Bardzo serdecznie dziekujemy przede wszystkim za odwiedziny, a recenzja dodaje nam energii i motywacji. Zpraszamy ponownie.

Zrecenzowano 29 stycznia 2018

Jesli jesteś znudzony kuchnią włoską, burgerami ect. tu znajdziesz niesamowity tygiel smaków. Jadłam w wielu restauracjach, różne potrawy. Jednak podobnych smaków nigdy nie probowałam. To bardzo ciekawe doświadczenie. Wino śliwkowe jest ekstra. Pierożki są bardzo smaczne, danie flagowe firmy również. Obsługa przemiła. Nie wiem skąd te negatywne komentarze ale mam wrażenie że to jakis cebulak który porwał się z kanapy na cos innego i nie wyszło. Prawda jest taka że ta kuchnia jest dośc zero jedynkowa. I ktos kto nie ma pojęcia o japońskiej kuchni i nigdy sie z nią nie mierzył powie że to szajs. Ja dałam jej szanse i było ciekawie!

Termin wizyty: styczeń 2018
Dziękujemy, Dorota P
Zrecenzowano 29 stycznia 2018

Fajnie, że w Katowicach możemy znaleźć już coś bardziej zaskakującego niż sushi i ramen! Chociaż do mnie osobiści smaki Japonii nie trafiają to polecam wizytę w Okonomiyaki bo widać, że właściciele mają pasję do tego co robią. Dzięki!

Termin wizyty: wrzesień 2017
Dziękujemy, Owsian
Zrecenzowano 11 stycznia 2018 z urządzeń przenośnych

Pyszna i autentyczna kuchnia japońska! Znaleźliśmy tu smaki, które przywoływały wspomnienie naszej podróży do Japonii :) Wspaniała atmosfera, profesjonalna i życzliwa obsługa. Na pewno wrócimy przy okazji kolejnej wizyty w Katowicach! ❤️

Termin wizyty: listopad 2017
Dziękujemy, Anita K

Okonomiyaki YO Restauracja — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Katowice, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Okonomiyaki YO Restauracja? Podziel się wrażeniami!