“Niesamowite polskie smaki”
Chata z Zalipia — recenzja

Chata z Zalipia
Nr 95 wśród 495 Restauracje (Katowice)
Zrecenzowano 8 września 2019 z urządzeń przenośnych

Witajcie,

Natrafiłem na to miejsce wraz z przyjaciółmi zupełnie przypadkowo. Muszę przyznać że za 4 pełne dania (zupka i drugie danie) oraz coś do picia zostawiliśmy około 220zl. Stąd też stwierdzam, że restauracja ta do tanich nie należy, ALE... Jedzenie jest fantastyczne. Mix pierogow - coś wspaniałego. Mój znajomy pochadzacy zza geanicy był pod ogromnym wrażeniem, a ja próbując tych pierogow również uważam że były przepyszne. Dodatkowo zamówiliśmy placki ziemiaczane z sosem wolowym oraz z sosem pieczarkowym - i tutaj stwierdzam że te z sosem wolowym były znacznie lepsze. Barszczyk z uszkami i Barszczyk z krokietami - po prostu niebo!

Porcje spore, było nas 3 chłopa i jedna pani - każdy ledwo zjadł swoją porcję. Pani, która nas obslugiwala była bardzo miła i w bardzo szybkim tempie starała się nas obsługiwać pomimo sporego ruchu.

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że na dzień dzisiejszy 08.09.19 r. jest to najlepsza polska kuchnia jaką dano było mi smakować poza domkiem :)

1  Dziękujemy, Dawid K

Zrecenzowano 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

poszliśmy grupą 6-cio osobową i każdy był zadowolony i najedzony. mieliśmy groupon na 3 deski regionalnych smaków (nie daliśmy rady zjeść wszystkiego) wiec cenowo wyszło fajnie. bardzo miła obsługa oraz ciekawy klimat i wystrój.

Dziękujemy, 691jacekg
Zrecenzowano 12 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Miła obsługa, polecam Placek z gulaszem wołowym i Roladę z kluskami jak u mamy napewno tu wrócimy w krotce.

Dziękujemy, Roliglaz
Zrecenzowano 24 czerwca 2019

Szukaliśmy miejsca na posiłek blisko hotelu i trafiliśmy zupełnie przez przypadek. Wystrój wnętrza i klimat stylizowany na chłopską chatę. Ceny za pierogi nas zaskoczyły ale to był bardzo dobry strzał. Generalnie wszystkie strzały były bardzo dobre co oznacza, że jakość jedzenia to nie przypadek. Dostaliśmy na początek kawałek chleba i smalec. Z potraw których próbowaliśmy to był chłodnik, żurek i misa pierogów. Pyszne

Dziękujemy, Travelerek_pl
Zrecenzowano 11 marca 2019

Zatrzymałem się z rodziną przejazdem, w sumie bez jakichś wielkich oczekiwań, a było całkiem miło i smacznie. Żurek kapitalny, kwaśny i bardzo esencjonalny. Rolada śląska także bardzo dobra. Podobnie kurczak, choć wyglądał na wcześniej obsmażony, to był smaczny i nie wysuszony. Surówki trochę mniej smaczne, taki typowy standarcik barowy (trochę kiszonej, trochę czerwonej, trochę marchewki). Kawa dość przeciętna w smaku, ale na szczęście ożywia na dalszą część podróży. Ogólnie polecam.

Termin wizyty: luty 2019
Dziękujemy, 246maciekm

Chata z Zalipia — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Katowice, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Chata z Zalipia? Podziel się wrażeniami!