Must see

Niedoceniane, choć coraz częściej odwiedzane miejsce. Moim zdaniem za jakiś czas to będzie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 6 dni temu
jansta_gool
Poznań, Polska
Żywy skansen urbanistyczny

Nikiszowiec odkryłam przypadkowo, przez chwilę miałam wrażenie, że to plan filmowy. Po krótkich... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Susanna T

Zrecenzowano: 18 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Na Nikiszowcu czas się zatrzymał. Piękne niemieckie budownictwo , cegła i czerwone okna familoków oraz rozkład uliczek widzianych z lotu ptaka powodują, że człowiek cofa się o 100 lat do tego górniczego osiedla i tamtej atmosfery. Polecam spacer po Nikiszu oraz po Giszowcu.

Dziękujemy, Seba1973
Zrecenzowano: 16 sierpnia 2019

nieznane i piękne a mało rozpowszechnione, warto się wybrać i dalej polecać.perelka architektury kultury

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2018
Dziękujemy, Resort62224466893
Zrecenzowano: 9 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Świetnie oddaje prawdziwy klimat Śląska. Polecam odwiedzić w trakcie któregoś z jarmarków (np. odpust albo bożonarodzeniowy).

Dziękujemy, hen_daleko
Zrecenzowano: 3 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Podczas wizyty w Nikiszowcu bez trudu wyobrazicie sobie,jak wyglądały Katowice 100 lat temu.Fenomenalnie zachowana dzielnica robotnicza-do zobaczenia obowiązkowo!

Dziękujemy, joasias2018
Zrecenzowano: 2 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Super miejsce. Warto przejść się uliczkami, wejść do muzeum prania za 12pln oraz zjeść kluski śląskie z kurkowym.

1  Dziękujemy, 747damiank