Poznawanie ojczyzny

Bardzo ładne miejsce,w tle złota jesień.Pyszne jedzenie i miła obsługa w Dworku pod Lipami. UWAGA... Przeczytaj więcej

100agatar
Świat
Grzybobranie za płotem.

Pisząc o Giszowcu, trzeba tez opowiedzieć coś o codziennym życiu mieszkańców. Katowice... Przeczytaj więcej

Marian Z
Katowice, Polska

Zrecenzowano: 23 lipca 2019

Odwiedziłam Giszowiec,który jest dzielnicą Katowic o wyjątkowym uroku.Jest to miejsce z pięknymi domami przeważnie dwurodzinnymi.Zostały wybudowane na początku XX wieku.Niestety,w 1968 roku podjęto decyzję o wyburzeniu starej zabudowy Giszowca i postawiono wysokie bloki.Około 1/3 starych budynków Giszowca pozostało.Są one obecnie przez właścicieli odnawiane i zadbane .W ogródkach rosną kolorowe malwy,floksy,krzewy róż,hortensje i wiele innych kwiatów.Plac pod Lipami otoczony jest kamieniczkami pełniącymi zadania usługowe.W parku znajduje się budynek gospody i dom kultury.Uwagę przykuwają piękne ,stare drzewa.Jest też izba pamięci z galerią obrazów Ewalda Gawlika - śląskiego Van Gogha .W Giszowcu są ulice o takich nazwach jak: Miła,Radosna,Przyjemna,Przyjazna,Kwiatowa,Działkowa itp.Naprawdę warto tu zajrzeć i pospacerować w dzielnicy pięknych ogrodów !!!

Dziękujemy, jadwianna
Zrecenzowano: 28 stycznia 2019

Osiedle ogród (park) konieczne do odwiedzenia podczas pobytu w Katowicach. Pospołu z Nikiszowcem i secesyjnym centrum daje pełny obraz tego magicznego miasta.
Niesamowita zabudowa i klimat zielonego osiedla.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
Dziękujemy, FiLiPo_64
Zrecenzowano: 30 września 2018 z urządzeń przenośnych

Bardzo ładny park w którym można pospacerować w wolnej chwili, czasami w weekendy odbywają się jakieś wydarzenia np koncerty. Na terenie parku znajduje się restauracja w której podają przepyszne jedzenie.☺️☺️

Termin skorzystania z atrakcji: sierpień 2018
Dziękujemy, dariao2003
Zrecenzowano: 20 sierpnia 2018

Giszowiec był sypialnią dla tej bogatszej załogi tamtejszej kopalni. Niezwykle malownicze miejsce, przypominające wieś spokojną, wieś wesołą. Niezwykła szkoda, że swego czasu wyburzono lwią część tego osiedla. Teraz można sobie tylko wyobrażać, jak kolorowo i sielsko tam mogło być. Zdecydowanie miejsce warte odwiedzenia przez miłośników historii.

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2018
1  Dziękujemy, maciekmalek93
Zrecenzowano: 2 lipca 2018

Jeśli tylko mogę - a mogę niezwykle rzadko - zajeżdżam na Giszowiec. Po pierwsze, bo to urocze miejsce na spacer - rynek, park, uliczki ze starą zabudową. Po drugie dla chleba - tej niezwykłej jakości wypieku z piekarni u Michalskiego. Atmosfera tego osiedla działa na mnie niezwykle pozytywnie. Polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2018
Dziękujemy, Leta W