Świetna architektura

Bardzo podoba mi się zaaranżowanie tej przestrzeni. Połączenie klimatu i tradycji miejsca z... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 2 dni temu
tomasz_katow
Super!

Muzeum robi wrażenie z zewnątrz oraz w środku. Wspaniała wystawa, oraz niedrogie wejście, warto... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
jansta_gool
Poznań, Polska

Witam. Pomimo senioralnego wieku, w towarzystwie większej grupy senioralnej mieliśmy przyjemność zwiedzić muzeum, w miejscu gdzie dawniej była kopalnia Katowice. Wspaniały pomysł aby w miejsce zlikwidowanej kopalni Katowice zrobić muzeum śląskie. Uważam, że każda osoba zainteresowana historią, tradycją górnego śląska powinna odwiedzić to miejsce, tym bardziej, że w każdy wtorek wejścia na teren muzeum są bezpłatne. Standard muzeum jest bardzo wysoki, obsługa miła i profesjonalna. Mam zamiar w przyszłości ponownie odwiedzić to miejsce z najbliższymi, tj. dziećmi, wnukami i prawnukami. Pozdrawiam.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, Lidia P

Bardzo fajne miejsce - polecam. Dzieci bardzo zadowolone. Ekspozycje się zmieniają sezonowo. obowiązkowe miejsce w katowicach

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, Krisbre
Zrecenzowano: 20 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Uwielbiamy muzeum i odwiedzamy je regularnie co kilka miesięcy przy nowych wystawach czasowych. Miejsce dla całej rodziny, każdy znajdzie coś ciekawego. Dla dzieciaków szczególnie polecam przestrzeń Na Tropie Tomka - od przedszkolaka do 10-12 latka. Dla wszystkich, także gości z zagranicy stałą wystawę o losach Śląska od rewolucji przemysłowej, przez czasy PRL az do dziś. Po zwiedzaniu milo usiąść przy ciachu w muzealnej kafejce

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
Dziękujemy, kasiakrawczyk
Zrecenzowano: 9 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobrze przygotowana, wygodna trasa zwiedzania (wystawa stała o Śląsku), galeria z obrazami nie zrobiła na nas natomiast większego wrażenia. Lokalizacja muzeum na duży plus. Polecam odwiedzić w dzień bezpłatny (wtorek?) i w sezonie wiosenno-letnim, gdy jest możliwość wjazdu na wieżę.

Termin skorzystania z atrakcji: styczeń 2019
Dziękujemy, hen_daleko
Zrecenzowano: 28 lipca 2019

Kilka wystaw, najlepsza była jak dla mnie wystawa stała o losach śląska, bardzo mi się podobała. Poza tym była wystawa o udomowieniu ssaków też ok. Wystawa dzieł sztuki nie powiązanych ze śląskiem co akurat mi się nie podobało. Miałem wrażenie, że przewodnik podczas "rajzy" poświęcał wyjątkowo dużo czasu na te dzieła sztuki i omówienie ich koncepcji artystycznej, stylów malarskich itd. a później najbardziej interesujące zagadnienie losów śląska było omówione bardzo marginalnie. Mam taką teorię spiskową że wobec burzliwych losów śląska i wielości sposobów postrzegania zdarzeń tak mają działać żeby nie doprowadzać do negatywnego odbioru. Wystawa bardzo otworzyła mi oczy szczególnie na cierpienie ludności śląska w okresie po zakończeniu 2 wojny światowej. Bardzo polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2019
Dziękujemy, lukzajj