Katowice

“Takich miejsc powinno być więcej!”
La Squadra Ristorante — recenzja

La Squadra Ristorante
Nr 75 wśród 495 Restauracje (Katowice)

Wspaniała restauracja z pyszną autentyczną kuchnią włoską. Dla każdego, kto lubi takie klimaty, jest to absolutnie obowiązkowy adres na południu Polski! Do tego to niesamowite wnętrze i otoczenie :)
Ceny wydają się rozsądne, nic tylko polecać i odwiedzać!

Dziękujemy, Paweł D

Odwiedziliśmy restaurację La Squadra z żoną skuszeni historiami o prawdziwym włoskim tiramisu. Mimo słabego ruchu, czekaliśmy na samo przyjęcie zamówienia dobre 15 minut. Co prawda był wtedy komplet gości, ale spora część z nich siedziała przy jednej Coli na parę, żeby tylko obejrzeć GP. 2 kelnerów stało przy barze i się nudziło. Nasze ostentacyjne spojrzenia nie zrobiły niestety na nich żadnego wrażenia. Po zapytaniu przechodzącej kelnerki czy jest szansa na złożenie zamówienia wreszcie ktoś przyszedł, żeby je łaskawie przyjąć. Zapytałem młodego, wystraszonego kelnera czy jest kawa mrożona. Powiedział, że niestety nie ma. Spytałem co w takim razie pije para za nami? Odpowiedział, że zimną kawę z gałką lodów. Moja wina. Mógłbym być bardziej precyzyjny. Czas na deser. Słynne tiramisu wyglądało super. Jednak tutaj niestety zalety się kończą. Co prawda żółtko zostało sprowadzone specjalnie z Włoch, to o mascarpone i śmietanie ktoś chyba zapomniał. W każdym razie obydwa składniki nie były dla nas wyczuwalne. Jedliśmy wielokrotnie tiramisu we Włoszech i niestety te z La Squadry obok niego nigdy nie stało. Obok polskiego, domowego również nie. Semifreddo dobre, ale stanowczo za słodkie.

To pierwsza moja negatywna recenzja na tym portalu, ale niestety byliśmy ogromnie rozczarowani.

3  Dziękujemy, K F
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: lasquadraristorante, Kierownik, La Squadra RistoranteOdpowiedź udzielona 3 tygodnie(-i) temu

Dziękujemy za opinię. Zdanie naszych klientów jest dla nas bardzo ważne:)
Porozmawialiśmy o zaistniałej sytuacji z całym zespołem La Squadra i dokonamy wszelkich starań, aby już się to nie powtórzyło. Zadowolenie gości oraz chętne wracanie do naszej restauracji jest dla nas najważniejsze:)
Odnośnie deserów, których mieliście Państwo okazję spróbować, to oczywiście trudno jest trafić w gusta każdego. Jednak nasze tiramisu to oryginalny przepis Mamma Rossella, która od wielu lat prowadzi kultową już Ristorante Montana we Włoszech w Maranello, dlatego podawane przez nas tiramisu to w 100% włoski smak, który docenia wielu naszych gości:)

Mamy nadzieję, że do zobaczenia!

Zrecenzowano 17 września 2019

Bardzo dobra restauracja zlokalizowana przy salonie Farrari i Maseratti w Katowicach. Kuchnia prowadzona przez Włocha z tradycjami, bardzo dobra obsługa, niepowtarzalny klimat. Polecam.

Dziękujemy, Tommy_Quinta
Zrecenzowano 14 września 2019 z urządzeń przenośnych

Pyszne jedzenie, porcje dość duże i oczywiście fantastyczna obsługa! Do tego piękne samochody❤️
Polecam każdemu z fanów dobrej włoskiej kuchni oraz pięknych maszyn.

Dziękujemy, 278izabelaz
Zrecenzowano 8 września 2019

Bardzo ciekawe miejsce na mapie Katowic Restauracja dla fanów motoryzacji w bezpośrednim sąsiedztwie salonów Ferrari i Maserati. Jedzenie bardzo smaczne - bardzo przypadło mi do gustu Gramigna con Salsiccia. Także tiramisu było pyszne. Obsługa bardzo miła i sympatyczna. Wokół piękne fury i gadżety motoryzacyjne. Przy ładnej pogodzie można skorzystać ze stolików na tarasie. Dla mnie trochę brakuje tam "ciepłego, sympatycznego" klimatu - to pewnie wynik dużych przestrzeni i ogromnej wysokości lokalu oraz relatywnie nie dużej ilości stolików i gości. W cenie zaskoczył mnie koszt dzbanka zaproponowanej nam lemoniady...30zł ☹ Jeśli ktoś lubi włoską kuchnię i ma bzika na punkcie motoryzacji, to powinien tam wpaść...

Dziękujemy, jarekmat

La Squadra Ristorante — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Katowice, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w La Squadra Ristorante? Podziel się wrażeniami!