“Kuchnia Śląska”
Żurownia — recenzja

Żurownia
Nr 3 wśród 495 Restauracje (Katowice)
Zrecenzowano 24 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Moje pierwsze spotkanie z tradycyjną kuchnia śląską, okazało się bardzo smaczne. Plusem jest bardzo prosta karta. Polecam odwiedzić.

Dziękujemy, tinulek

Zrecenzowano 22 sierpnia 2019

Do Żurowni trafiłam z polecenia tripadvisora i nie zawiodłam się. Rzeczywiście spróbowałam tradycyjnych śląskich potraw. W dodatku ich cena nie porażała, jak w innych restauracjach. Żur przepyszny - sporo boczku, ziemniaków, dobrze doprawiony, gorący. Kulebele też super. Maczanka to nie mój smak, ale znajomi, z którymi byłam zachwalali. Jednym słowem WARTO, jeśli ktoś szuka tradycyjnej lokalnej kuchni.

Dziękujemy, Ewa W
Zrecenzowano 21 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Doskonałe miejsce na lunch, doskonałe na kolację. Menu ograniczone do minimum i dobrze! Każdy coś znajdzie dla siebie jeżeli wybrał Żurownię to z jakiegoś powodu i się nie zawiedzie. Żurek wprawdzie mógłby być bardziej gorący ale to nie jest warte minusa. Kulebele bardzo śląskie i smaczne!
Polecam

Dziękujemy, zenonb2015
Zrecenzowano 19 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Do Żurowni trafiliśmy przez portal tripadvisor ( jeden z lepszych serwujący kuchnie śląską) ,nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji spróbować dań charakterystycznych dla tego regionu. Czas oczekiwania aby wejść do lokalu ok 30min - kolejka przed lokalem i na schodach w lokalu. Akurat tak trafiliśmy, nie wiem czy za każdym razem tam są takie tłumy? Wytrwale więc czekaliśmy, aż się zwolni stolik i było warto. Żur tradycyjny, do tego kulebele (kluski śląskie) i Hajer (tortilla) . W obu daniach bardzo podobny farsz Jedzenie bardzo syte i smaczne. Lokal fajnie urządzony, miejsca nie za wiele ale polecam. Obowiązkowa pozycja dla odwiedzających Katowice!

Dziękujemy, pyska06
Zrecenzowano 10 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Sława Żurowni w dość szybkim tempie obiegła cała Polskę. W związku z tym odwiedziny tutaj będąc w Katowicach zaczynają być stałym punktem programu. Po odwiedzinach mogę potwierdzić, że warto spędzić tu chwile na skosztowanie śląskiej kuchni. Żur fantastyczny, nadzienie Kulebeli mogłoby być nieco bardziej soczyste ale knajpa i jej obsługa zasługują na najwyższa ocenę.

Dziękujemy, MaciekOzi

Żurownia — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Katowice, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Żurownia? Podziel się wrażeniami!