“urodzinowy obiad ”
Bujna — recenzja

Bujna
Zamów online
Nr 74 wśród 495 Restauracje (Katowice)
Opis: Street food w wersji wege, z azjatyckim kopem. Zdrowa i naturalna kuchnia wegetariańska. Opcje wegańskie i bezglutenowe. Oferujemy wrapy na największych, wyrabianych w małej manufakturze tortillach, placki to aż 32 cm. Wszystkie składniki są świeże i jak najmniej przetworzone. Nasze unikalne produkty sojowe jak tempeh, tofu, sojowe parówki bezglutenowe również pochodzą z małej rodzinnej wytwórni. Sami przygotowujemy sosy, desery, ciasta. Serwujemy soki i koktaile wyciskane ze świeżych warzyw i owoców. To jest rzeczywiście wybujale i soczyście wegetariańskie.

Do Bujnej specjalnie przyjechaliśmy z innego miasta zachęceni pozytywnymi opiniami innych wegan. Niestety miejsce okazało się kompletną klapą... Obsługa niemiła, mało pomocna. Bar sałatkowy słaby, większość sałatek niesmaczna.
Zamówiliśmy fasolkę po bretońsku oraz kaczkę i kotlet schabowy z seitanu. Fasolka szybko podana, bardzo smaczna. Natomiast na drugie dania musieliśmy dość długo poczekać (mimo że w lokalu nie było tłumów). Długi czas oczekiwania jest dla mnie jak najbardziej do zaakceptownia, gdy danie jest tego warte. Tu było wręcz przeciwnie. ‚‚Kotlet schabowy’’ - smak suchego kartonu, samego seitanu bardzo mało, głownie ogromna warstwa bułki tartej, nie do przełknięcia. W kaczce natomiast jedyny smak jaki było czuć to słodycz. Dodatkowo opiekane ziemniaki, gorsze niż w niejednym foodtracku.. Piekielnie słodki śliwkowy podany zarówno do kaczki jak i kotleta. Tych dań nie ratowało nic. Żadnego nie zjedliśmy nawet w połowie i wyszliśmy zniesmaczeni z restauracji.
Nie polecam. Dobrze że w Katowicach jest cały szereg i weganskich restauracji, które trzymają poziom. Do Bujnej już nie wrócę.

Dziękujemy, izmirvege

Nie spodziewałem się znaleźć w Katowicach dobrej wegańskiej restauracji, a jednak się udało. Ceny bardzo niskie, porcje duże (najadłem się, chociaż mam żołądek bez dna), obsługa niezwykle sympatyczna. Czas oczekiwania na makaron był całkiem długi, jednak zupę i napoje podano błyskawicznie. Wystrój minimalistyczny, chociaż stylowy. Generalnie polecam, o ile chcecie w knajpie posiedzieć troszkę dłużej.

Dziękujemy, dolczi
Zrecenzowano 23 czerwca 2019

Nie wiem czy kuchnia wege nie dla mnie czy ta restauracja? z drugiej strony bylem w innej wege w Katowicach i tam mi smakowało bardziej. Bylismy z rodzina - cztery rożne dania i tylko jednej osobie smakowalo. "Bar sałatkowy" to chyba nazwa na wyrost - 4 sałatki.. z tego nam smakowała tylko jedna. Co do dań to może odniose sie tylko do swojego - pierogi ruskie; akurat lubie i jadłem już różne w wielu restauracjach - te w Bujnej były najsłabsze.

Dziękujemy, antonis1988
Zrecenzowano 21 czerwca 2019

Zamówiliśmy 3 główne dania obiadowe i trzy różne odczucia. Gnocchi z pesto bardzo dobre, ale porcja jak dla dziecka i nawet po dopchaniu sałatkami (które są b.dobre) wyszłam głodna, Curry mało orientalne, łagodne, niedoprawione, ale porcja olbrzymia, a Spaghetti Bolognese bez szału, nijakie i po trzech kęsach mdłe. Za tą cenę (22zł za danie) można w Katowicach zjeść dużo lepsze dania wege, niemniej chciałabym tam wrócić i zweryfikować nasze odczucia z tego "pierwszego razu".

Dziękujemy, Kasia Ł
Zrecenzowano 3 czerwca 2019

Jedzenie smaczne, porcje spore w naprawdę przyzwoitej cenie, lemoniady (różana wersja słodka i kwaśna) strzał w dziesiątkę :). Bujną odwiedziliśmy w 8 osób, co zapewne spowolniło wydawanie dań, o czym zostaliśmy uprzedzeni, a osobie, która czekała najdłużej został podany przepyszny deser w ramach przeprosin, bardzo miły gest ze strony obsługi (obsługa przesympatyczna). Zamówiliśmy między innymi: Kofty ryżowo-pieczarkowe, placki ziemniaczano-marchewkowe, makaron włoski, curry, oraz danie dnia, szkoda, tylko że o godzinie 16 była już dostępna tylko jedna porcja dania dnia-zapiekane warzywa, i nie było już jednej pozycji z karty, która akurat nas interesowała. Lokal bez klimatyzacji (albo nie była włączona) co przy 26 stopniach na dworze stanowi problem, było bardzo duszno, mimo otwartych drzwi przy, których siedzieliśmy.

Miejsce nie wywołało WIELKIEGO wow, ale jedzenie godne polecenia, jeśli chodzi o wariacje wegetariańsko-wegańskie standardowych dań :) było smacznie :)

1  Dziękujemy, P_Kajzerka

Bujna — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Katowice, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Bujna? Podziel się wrażeniami!