“Przeciętnie”
Restauracja Portowa — recenzja

Restauracja Portowa
Nr 80 wśród 172 Restauracje (Gliwice)
Kuchnie: Europejska, Polska
Polecane, biorąc pod uwagę: Rodziny z dziećmi, Duże grupy
Opis: Restauracja Portowa w Gliwicach to szczególne miejsce przenoszące swych Gości w podróż po kuchni śląskiej i europejskiej. To miejsce, które powinno obowiązkowo znaleźć się na liście Państwa gliwickich doznań kulinarnych. Doświadczony personel pod przewodnictwem mistrza patelni, nudelkuli i chochli Excecutive Chefa, kreuje nowy wizerunek sztuki kulinarnej, pobudzając Państwa zmysły oraz działając na wyobraźnię. Restauracja Portowa w Gliwicach oferuje doskonałe potrawy kuchni śląskiej oraz europejskiej, które przyrządzone w sposób tradycyjny z nutką nowoczesnej aranżacji, uświetnią każde przyjęcie okolicznościowe i urodzinowe. Wiemy, jak ze smacznych, świeżych i zdrowych składników stworzyć prawdziwe kulinarne cuda. W naszej piwniczce leżakują wina pochodzące z najpiękniejszych zakątków świata. Na Śląsku lubimy pić alkohol, jednak jeszcze bardziej kochamy się nim dzielić. Przed obiadem proponujemy sznapsa (albo dwa). Za naszym szynkiem znajdą Państwo bogatą ofertę drinków oraz napojów alkoholowych, którymi można wznieść dowolny toast podczas przyjęcia, niezależnie od jego okoliczności, w tym toast urodzinowy na cześć solenizanta. Chociaż Gliwice położone są w dużej odległości od morza, w restauracji Portowa poczują się Państwo jak na luksusowym rejsie. Goście rozpoczynają swoją podróż od maszynowni na poziomie 0, gdzie znajduje się szynk oraz główna część restauracyjna. Po zaspokojeniu podniebienia nie można zapomnieć o przeniesieniu się na poziom I do części rozrywkowej, gdzie w tle rozbrzmiewa przyjemna dla ucha muzyka, a posiłkom towarzyszą wizualne projekcje na czterech dużych telewizorach. Część znajdująca się na poziomie I sprawdzi się idealnie podczas każdego przyjęcia okolicznościowego lub urodzinowego. Poziom II to część restauracji, gdzie po wejściu na majestatyczne, spiralne schody Goście mogą pozwolić sobie na chwilę zapomnienia oraz swobody. Towarzyszący Państwu wspaniały widok na pozostałe dwa poziomy sprawiają, że wielu naszych Klientów pozostaje tu do późnych godzin nocnych. Przestrzegamy przed leżakami, na nich naprawdę można leniuchować przez długie godziny. Serdecznie zapraszamy, Rodzina Malinowskich
Zrecenzowano 8 września 2019

Byłem dzisiaj z rodziną. Co na pewno jest plusem to wystrój - klmatycznyi elegancki. Zupa (grzybowa) dobra, może dobra plus. Drugie danie już zdecydowanie gorzej. Placki z gulaszem - za słone, słabo przyprawione, podane tak, że nie można było poczuć smaku samego placka, bo były w całości zwilżone sosem. Podane za to dość elegancko. Ceny normalne przy czym porcje dość małe, więc cena jednostkowa moim zdaniem nieco wyższa niż średnia. W sumie myślę, że są lepsze adresy w Gliwicach.

Dziękujemy, Andrzeju67

Zrecenzowano 28 stycznia 2019

W ubiegłą sobotę organizowaliśmy w Restauracji Portowej spotkanie firmowe. Wchodząc do środka i siadając na sali wszystko było ok, zgodnie z zamówieniem.
Schody zaczęły się niestety podczas wydawania kolacji - obsługa zapomniała o podaniu jednej porcji pierwszego dania, a w pewnym momencie nawet jedna z kelnerek wybuchła w stronę gości z dziwnymi pretensjami. Po kolacji zeszliśmy do kręgielni, gdzie miała na nas czekać zimna płyta i open bar - faktycznie wszystko grało, oprócz tego, że Pan zza baru co chwilę gdzieś znikał, a praktyznie prawie w ogóle go tam nie było, co jest chyba nie w porządku skoro zapłaciliśmy za nielimitowane napoje...
Nie pierwszy raz rezerwowaliśmy tam kręgielnie i nigdy nie było problemu, aby zostać na niej tak długo jak chcemy, nawet do pierwszej w nocy. Niestety tym razem pani kelnerka w dość bezczelny sposób zadbała o to, abyśmy punkt 23 wyszli... Nie rozumiem, jak można w ten sposób traktować gości i krzykiem wręcz psuć firmowe spotkanie. Nieważne było, że chcemy zostać dłużej i oczywiście zapłacić za kolejną godzinę, że ciągle zamawiamy coś z baru oraz to, że większość zimnej płyty była nietknięta.
Pod wątpliwość stawiam również współpracę z Panią manager restauracji, która na wstępie lekceważy maile rezerwacyjne, bo "jest zajęta bieżącymi sprawami", a tydzień przed czasem naszej rezerwacji, twierdzi, że rezerwacja nie jest zaklepana, bo nie widziała w naszej korespondencji zdania "Na 100% potwierdzam rezerwacje."

Termin wizyty: styczeń 2019
1  Dziękujemy, Alina H
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: Łukasz M, Właściciel, Restauracja PortowaOdpowiedź udzielona 14 lutego 2019

Szanowna Pani Alino,
Dziękujemy za przesłanie opinii na temat organizowanego spotkania w naszej restauracji jednakże sprostujmy kilka faktów : Po pierwsze spotkanie organizowane było w piątek , a nie w sobotę.
Z doświadczenia wiemy, że kolacja wydawana porcjowo mało kiedy się sprawdza, ponieważ każdy z Gości zamawia co innego.Goście sami wywołali zamieszanie z kolacją ponieważ wybrali krem z pomidorów, a w momencie wydania zamienili na rosół. Z daniem głównym było podobnie. Jeżeli jeden Gość zabiera drugiemu danie – to trudno winić za to kelnerkę, która podjęła wysiłek aby dowiedzieć się kto jakie dania zamawiał, jednakże nie otrzymała od Pani odpowiedzi. Rezerwację na kręgielni mieli Państwo od 20.00 do 23.00. jednakże w tym była czynna do godz 24. Zatem jak można mówić o rzekomym wypraszaniu Gości? A jeżeli przez cały czas Pani korespondencji nie było potwierdzenia rezerwacji, to czujność Pani Manager chyba świadczy tylko o jej kompetencji i trosce o klienta.Czy zapytanie w sklepie o cenę towaru równa się z jego zakupem?

Zrecenzowano 18 lutego 2018

Byliśmy w restauracji z rodziną. Dania smaczne ale nie jest zbytnio tanio. Natomiast obsługa nie miała za bardzo pojęcia co jest w menu - dokładnie dotyczyło takiej tajemniczej pozycji "Dowolny napój w dzbanie" - jak sie okazało nie za bardzo dowolny bo Lipton nie mógł to być i drugi przekręt - Lipton miał byc 300 ml a podali butekę 200 ml. Słabo....

Termin wizyty: luty 2018
Dziękujemy, antonis1988
Zrecenzowano 20 lipca 2017

polecam wina stołowe serwowane do posiłków /tanie!/ i kaczkę w wiśniach.Gościom hotelu Malinowski Biznes w którym mieści sie zbudowana na kształt 3 pokładów statku restauracja gratisowe niespodzianki Szefa Kuchni.Parking i dobry dojazd z autostrady oraz bliskość centrum Gliwic dopełniają reszty.Sympatyczne atrium z fontanną dla lubiących jadać na świeżym powietrzu

Termin wizyty: lipiec 2017
Dziękujemy, Jan G
Zrecenzowano 11 lipca 2017

W czasie pięciodniowego pobytu w Hotelu Malinowski codziennie jadłem obiady w Restauracji Portowa. Niestety dania były nieświeże, ryba rozpadała się po lekkim dotknięciu widelcem. Dwukrotnie obiad w restauracji zakończył się biegunką :/

Termin wizyty: czerwiec 2017
Dziękujemy, Leon C

Restauracja Portowa — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Gliwice, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Portowa? Podziel się wrażeniami!