“Cudowny klimat do pogawędek przy herbatce lub kawce”
Cafe Belg — recenzja

Cafe Belg

Lokal schowany w bramie ale warto go poszukać. Niesamowity, oryginalny klimat...lekki półmrok, stare meble rożnego rodzaju, magiczna szafa i wystawa różnych herbat...dobra kawa, domowe ciasta...sporo klientów. Koniecznie trzeba odwiedzić :)

Dziękujemy, jarekmat

Zrecenzowano 19 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Bardzo dobra czarna kawa, czuć że są świeże ziarna. Kawiarnia jest ukryta na podwórku więc trzeba zwracać uwagę na znak do której bramy wejść. Serdecznie polecam :)

Termin wizyty: styczeń 2019
Dziękujemy, Ania G
Zrecenzowano 16 stycznia 2019

Miejsce schowane w podwórzu, całkiem spore i pełne gości, nie jest łatwo o stolik. Niezwykle klimatyczne w wystroju, nie wiem, jak latem, trafiłam w mroźny listopadowy dzień i to był strzał w dziesiątkę - duży wybór rozgrzewających napojów, doskonałe przekąskowe jedzenie, jeśli ktoś nie ma ochoty na wielki obiad czy kolację, nie trzeba tylko posiłkować się ciastem, choć większość osób chyba przychodzi tu do kawiarni na słodkie co nieco. Cenowo przystępnie.

Termin wizyty: listopad 2018
Dziękujemy, 8gra_ynaa
Zrecenzowano 4 stycznia 2019 z urządzeń przenośnych

Smutne to nasze miasto, bo dobrych lokali ze świecą szukać. A jednym z tych, do których zajść musisz jest właśnie Cafe Belg. Podstawowa wyprawka - tosty i herbata.

Półki na wprost wejścia aż uginają się od ogromnej ilości herbat - każda nasza wizyta to szukanie nowych smaków. Owocowe, kwiatowe, intensywne, delikatne...

Tosty są pyszne, chociaż porcje jakby maleją z roku na rok. Powiększa się również oferta jeżeli chodzi o wybór dodatków. Polecam tosty z szynką szwarcwaldzką, pieczarkami i suszonymi pomidorami.

Cafe Belg to zarówno idealne miejsce na randkę, jak i na spotkanie z przyjaciółmi. Ten magiczny półmrok, stare meble i szafa niczym z Narnii, która prowadzi w kuchenne włości - ten klimat jest jedyny w swoim rodzaju, nie ma drugiego takiego lokalu w Częstochowie.

Lubię tutaj wracać, o każdej porze roku. I tutaj też zapraszam każdego przyjezdnego :)

Termin wizyty: luty 2018
1  Dziękujemy, Ekstrawagancka
Zrecenzowano 5 września 2018

Ukryta w bramie, niepozorna kawiarnia to miejsce gdzie w Częstochowie można wypić bardzo dobrą kawę i herbatę. Lokal oferuje zawsze kilka rodzajów ciast, tosty, przekąski.

Już po przekroczeniu progu czujemy klimat miejsca - od razu rzuca się w oczy jego nietuzinkowy wystrój.

Jedyną rzeczą, którą niestety muszę ocenić źle, to kultura osobista i zachowanie pracowników... Spytaliśmy kelnerkę, czy nie mogłaby zrobić nam zdjęcia na co ta, odburknęła, że jest bardzo zajęta, po czym zasiadła na krześle przed ladą i bawiła się telefonem. Wystarczyło tylko grzecznie odpowiedzieć... a nie rzucać fochem.
Na uwagę że herbata zalana została wodą o zbyt niskiej temperaturze, kelnerka zareagowała bardzo emocjonalnie, a następnie przynosząc nową herbatę - rzuciła bezczelnie, żeby poczekać dłużej aby się dobrze zaparzyła (tak jak byśmy nie wiedzieli!) :)

Mamy nadzieję, że obsługa następnym razem będzie milsza.

Termin wizyty: sierpień 2018
Dziękujemy, pablofl0r3s

Cafe Belg — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Częstochowa, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Cafe Belg? Podziel się wrażeniami!