“"strasze" miejsce”
Muzeum Zapałek — recenzja

Muzeum Zapałek
Nr 5 wśród 28 atrakcji (Częstochowa)
Informacje o atrakcji
Zrecenzowano 13 sierpnia 2016

Bardzo ciekawa fabryka niestety nie produkująca już zapałek słynnych na cały świat. Prezes cały czas walczy o możliwość ruszenia z produkcją, ale jak twierdzi, władza mu na to nie pozwala. Bardzo ciekawie opowiada o fabryce. Warto odwiedzić to miejsce.

Dziękujemy, ATK_Poland
Napisz recenzję

Zrecenzowano 18 lipca 2016 z urządzeń przenośnych

Schowane w podniszczonym budynku muzeum to jeszcze do niedawna działająca fabryka. Niesamowite maszyny z 1926 roku. Nie zniechecajcie się mało atrakcyjnym wejściem.

Dziękujemy, Ewelina W
Zrecenzowano 8 lipca 2016

Pomimo tego, że mieszkam w okolicach Częstochowy już od 26 lat dopiero w zeszłym roku postanowiłam odwiedzić Muzeum Zapałek. Ciekawe miejsce, Pan który oprowadza po linii produkcyjnej bardzo miły i z chęcią odpowiada na wszystkie pytania. Cała "wycieczka" trwała około godziny.

Dziękujemy, kar18olcia
Zrecenzowano 9 maja 2016

Miejsce dosłownie unikatowe na skalę europejską pod wieloma względami. Miałem przyjemność być oprowadzanym przez Pana Eugeniusza Kałamarza, który okazał się człowiekiem o ogromnej wiedzy, świetnym podejściem do zwiedzającego. Słuchając go odnosi się wrażenie jakby było się razem z nim w latach 30. XX wieku. Wspaniała myśl technologiczna, gratka dla fanów maszyn produkcyjnych. Po przyjeździe na miejsce niech Was nie odstrasza okolica. W weekend trzeba umówić się telefonicznie na zwiedzanie. Blisko drogi krajowej 1, więc warto pomyśleć o przystanku w podróży. Gorąco polecam!

Dziękujemy, Marek S
Zrecenzowano 11 kwietnia 2016

Bardzo ciekawe miejsce do zwiedzania, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.
Przewodnik nie zanudzał. Można do wszystkiego podejść blisko. Polecam!

1  Dziękujemy, annawoj93

Muzeum Zapałek — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Częstochowa, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Muzeum Zapałek? Podziel się wrażeniami!