“Takich miejsc szukam zwiedzając Polskę!”
Muzeum Zapałek — recenzja

Muzeum Zapałek
Nr 5 wśród 27 atrakcji (Częstochowa)
Informacje o atrakcji
Kraków, Polska
Kontrybutor: poziom 6
Liczba recenzji: 127
43 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 18
“Takich miejsc szukam zwiedzając Polskę!”
Zrecenzowano: 9 maja 2016

Miejsce dosłownie unikatowe na skalę europejską pod wieloma względami. Miałem przyjemność być oprowadzanym przez Pana Eugeniusza Kałamarza, który okazał się człowiekiem o ogromnej wiedzy, świetnym podejściem do zwiedzającego. Słuchając go odnosi się wrażenie jakby było się razem z nim w latach 30. XX wieku. Wspaniała myśl technologiczna, gratka dla fanów maszyn produkcyjnych. Po przyjeździe na miejsce niech Was nie odstrasza okolica. W weekend trzeba umówić się telefonicznie na zwiedzanie. Blisko drogi krajowej 1, więc warto pomyśleć o przystanku w podróży. Gorąco polecam!

Data wizyty: maju 2016

Kontrybutor: poziom 3
Liczba recenzji: 11
5 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 4
“Najlepsze muzeum w Częstochowie”
Zrecenzowano: 11 kwietnia 2016

Bardzo ciekawe miejsce do zwiedzania, zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.
Przewodnik nie zanudzał. Można do wszystkiego podejść blisko. Polecam!

Data wizyty: czerwcu 2015
17 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 35
“warto odwiedzić”
Zrecenzowano: 24 października 2015 z urządzeń przenośnych

Rewelacyjne miejsce, w miejscu dawnej fabryki. Mozna zobaczyc autentyczne maszyny produkcyjne, dwa filmy dokumentalne, wystawe etykiet oraz figur z jednej zapalki, a takze zakupic oryginalne pudelka zapalek pochodzace jeszcze z zapasow fabryki przed zamknięciem. Miejsce ciekawe zarowno dla doroslych jak i dzieci. Przewodnicy opowiadaja z wielkim zaangazowaniem, gdyz kiedys pracowali w fabryce przed zatrzymaniem produkcji.

Data wizyty: październiku 2015
3 Dziękujemy, mrbrell
Kontrybutor: poziom 3
Liczba recenzji: 16
8 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 7
“niezapomniana wycieczka klasowa ”
Zrecenzowano: 8 października 2015 z urządzeń przenośnych

Super miejsce do zwiedzenia. obejrzenie całego procesu produkcji zapałek coś fajnego. Niezapomniana wycieczka klasowa I kolejny punkt do odwiedzenia przy kolejnej wizycie w Częstochowie

Data wizyty: październiku 2015
3 Dziękujemy, Magdalena S
Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 23
10 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 7
“Historia zamknięta w zapałce”
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2015

Pochodzę z Częstochowy i stwierdzenie, ze cudze chwalimy, swego nie znamy idealnie tutaj pasuje. Odwiedziłam starą zapałczarnie dopiero niedawno i zdążyłam już zwiedzić naprawdę sporo muzeów i tym podobnych miejsc. W niewielu miejscach czuje się "duszę" ów miejsca a tu ją czuć wręcz namacalnie. Jakby to miejsce zostało w przeszłości, jak gdyby czas zatrzymał się w miejscu. Polecam odwiedzić to miejsce każdemu kto pochodzi z Częstochowy lub okolic. Uważam, że to obowiązkowa pozycja do zobaczenia w naszym mieście zaraz po Jasnej Górze.

Data wizyty: wrześniu 2014
4 Dziękujemy, Paulina W

Muzeum Zapałek — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Częstochowa, Województwo śląskie
Częstochowa, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Muzeum Zapałek? Podziel się wrażeniami!