“warto odwiedzić”
Muzeum Zapałek — recenzja

Muzeum Zapałek
Nr 5 wśród 27 atrakcji (Częstochowa)
Informacje o atrakcji
Wrocław, Polska
Kontrybutor: poziom 6
Liczba recenzji: 97
17 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 35
“warto odwiedzić”
Zrecenzowano: 24 października 2015 z urządzeń przenośnych

Rewelacyjne miejsce, w miejscu dawnej fabryki. Mozna zobaczyc autentyczne maszyny produkcyjne, dwa filmy dokumentalne, wystawe etykiet oraz figur z jednej zapalki, a takze zakupic oryginalne pudelka zapalek pochodzace jeszcze z zapasow fabryki przed zamknięciem. Miejsce ciekawe zarowno dla doroslych jak i dzieci. Przewodnicy opowiadaja z wielkim zaangazowaniem, gdyz kiedys pracowali w fabryce przed zatrzymaniem produkcji.

Data wizyty: październiku 2015

Kontrybutor: poziom 3
Liczba recenzji: 16
8 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 7
“niezapomniana wycieczka klasowa ”
Zrecenzowano: 8 października 2015 z urządzeń przenośnych

Super miejsce do zwiedzenia. obejrzenie całego procesu produkcji zapałek coś fajnego. Niezapomniana wycieczka klasowa I kolejny punkt do odwiedzenia przy kolejnej wizycie w Częstochowie

Data wizyty: październiku 2015
3 Dziękujemy, Magdalena S
Kontrybutor: poziom 4
Liczba recenzji: 23
10 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 7
“Historia zamknięta w zapałce”
Zrecenzowano: 18 sierpnia 2015

Pochodzę z Częstochowy i stwierdzenie, ze cudze chwalimy, swego nie znamy idealnie tutaj pasuje. Odwiedziłam starą zapałczarnie dopiero niedawno i zdążyłam już zwiedzić naprawdę sporo muzeów i tym podobnych miejsc. W niewielu miejscach czuje się "duszę" ów miejsca a tu ją czuć wręcz namacalnie. Jakby to miejsce zostało w przeszłości, jak gdyby czas zatrzymał się w miejscu. Polecam odwiedzić to miejsce każdemu kto pochodzi z Częstochowy lub okolic. Uważam, że to obowiązkowa pozycja do zobaczenia w naszym mieście zaraz po Jasnej Górze.

Data wizyty: wrześniu 2014
16 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 10
“Zapomniany świat zapałek”
Zrecenzowano: 2 sierpnia 2015

Jedyne takie miejsce, gdzie można poznać tajniki produkcji zapałek. Ciekawe historie, pokaz jednego z pierwszych filmów nakręconym na ziemiach polskich, kolekcja rzeźb z jednej zapałki. I to co najważniejsze: ludzie, którzy opowiadają o tym miejscu z pasją. Mam nadzieję, ze to miejsce wbrew pojawiającym się wiadomościom pozostanie otwarte jak najdłużej.

Data wizyty: sierpniu 2015
8 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 41
“Kosmiczne miejsce”
Zrecenzowano: 9 maja 2015 z urządzeń przenośnych

Gdyby na świecie było więcej takich miejsc, to wszystkim nam żylo by się dużo lepiej ;). Jakby czas stanął w miejscu. Super ludzie, kawał historii i samo miejsce jakieś takie magiczne... polecam bardzo.

Dziękujemy, katja1978

Muzeum Zapałek — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Częstochowa, Województwo śląskie
Częstochowa, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Muzeum Zapałek? Podziel się wrażeniami!