“niezapomniana wycieczka klasowa ”
Muzeum Zapałek — recenzja

Muzeum Zapałek
Nr 5 wśród 28 atrakcji (Częstochowa)
Informacje o atrakcji
Zrecenzowano 8 października 2015 z urządzeń przenośnych

Super miejsce do zwiedzenia. obejrzenie całego procesu produkcji zapałek coś fajnego. Niezapomniana wycieczka klasowa I kolejny punkt do odwiedzenia przy kolejnej wizycie w Częstochowie

3  Dziękujemy, Magdalena S
Napisz recenzję
Muzeum Zapałek — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 18 sierpnia 2015

Pochodzę z Częstochowy i stwierdzenie, ze cudze chwalimy, swego nie znamy idealnie tutaj pasuje. Odwiedziłam starą zapałczarnie dopiero niedawno i zdążyłam już zwiedzić naprawdę sporo muzeów i tym podobnych miejsc. W niewielu miejscach czuje się "duszę" ów miejsca a tu ją czuć wręcz namacalnie. Jakby to miejsce zostało w przeszłości, jak gdyby czas zatrzymał się w miejscu. Polecam odwiedzić to miejsce każdemu kto pochodzi z Częstochowy lub okolic. Uważam, że to obowiązkowa pozycja do zobaczenia w naszym mieście zaraz po Jasnej Górze.

4  Dziękujemy, Paulina W
Zrecenzowano 2 sierpnia 2015

Jedyne takie miejsce, gdzie można poznać tajniki produkcji zapałek. Ciekawe historie, pokaz jednego z pierwszych filmów nakręconym na ziemiach polskich, kolekcja rzeźb z jednej zapałki. I to co najważniejsze: ludzie, którzy opowiadają o tym miejscu z pasją. Mam nadzieję, ze to miejsce wbrew pojawiającym się wiadomościom pozostanie otwarte jak najdłużej.

Dziękujemy, KasiaKacz
Zrecenzowano 9 maja 2015 z urządzeń przenośnych

Gdyby na świecie było więcej takich miejsc, to wszystkim nam żylo by się dużo lepiej ;). Jakby czas stanął w miejscu. Super ludzie, kawał historii i samo miejsce jakieś takie magiczne... polecam bardzo.

Dziękujemy, katja1978
Zrecenzowano 10 grudnia 2014

Koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce będąc w Częstochowie.

Polecam przed wyjazdem sprawdzić godziny otwarcia, poza sezonem zdarzało się ze muzeum było zamknięte i należało się umówić na godzinę na zwiedzanie :)

Zwiedzanie całego muzeum zajmuje około godziny czasu, plus czas w sklepiku, gdzie można kupić oryginalne zapałki w różnym rozmiarze i kolorze :)

Ważną informacją może być też fakt, że obiekt nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim.

1  Dziękujemy, Tomek_Nowak

Muzeum Zapałek — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Częstochowa, Województwo śląskie
Częstochowa, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Muzeum Zapałek? Podziel się wrażeniami!