“Prawdziwa włoska uczta”
Clusu Ristorante — recenzja

Clusu Ristorante
Nr 49 wśród 171 Restauracje (Częstochowa)
Opis: Nasza restauracja powstała z pasji i ukochania dla smacznej kuchni. Oferujemy wyłącznie włoskie potrawy, przygotowywane ze świeżych sezonowych produktów. Świeże mięso, owoce morza, przyprawy, zamieniamy w dania, którego smaku nigdy nie zapomnisz, a wzmocnią go przepyszne wina. Poczuj ten smak.
Zrecenzowano 5 września 2019

W Częstochowie pojawiła się nowa Restauracja zasługująca na najwyższe noty. Mimo że w samej Częstochowie jest kilka bardzo dobrych restauracji, to Clüsu również warta jest odwiedzenia.
Powstała w miejscu innej restauracji, jednak bardzo zmienił się wystrój. Na ścianach są gustowne mozaiki, które nieczęsto można spotkać w innych lokalach. Na półkach wina, których wybór jest duży. To co od razu zwraca uwagę klienta to maszyna do krojenia steków. Mięso różnych gatunków w lodówkach i na życzenie klienta wycinana konkretna część. W drugiej lodówce bardzo duży wybór serów. W rozmowie z właścicielami wynikło, że to produkty z górnej półki sprowadzane z Włoch.
Właścicielem jest Włoch, który powitał nas kiedy wchodziliśmy do restauracji. Do tego dwóch panów, również Włochów którzy jak sądzę rządzą w kuchni, ale wychodzą na restaurację by pomóc w wyborze dania. W razie trudności językowych jest również pani, która w razie potrzeby tłumaczy a zarazem pięknie mówi po włosku.
Przed podaniem dań, przyniesiono nam ciasto ziemniaczane z salami. Zamawialiśmy pierożki bergamaskie, krewetki oraz doradę. Doznania kulinarne fantastyczne. Przy serwowaniu dorady, Pan dokonał eleganckiego trybowania ryby, czyli oddzielenia mięsa od skóry i kości. Mieliśmy również okazję delektowania się serem gorgonzola.
Atmosfera super, obsługo podchodziła, prosiła o opinię, a przy okazji toczyła się rozmowa. Można by rzec, że taka rodzinna atmosfera.
Sama restauracja usytuowana jest na parterze, jednak dysponuje również wewnętrznym ogródkiem oraz salą na piętrze do imprez.
I jeszcze o cenach. Nie jest to tania restauracja, jednak trzeba wiedzieć że dania przygotowane są z produktów bardzo wysokiej jakości i za to warto zapłacić. Do tego możliwość delektowania się daniami, których u Nas w kraju nieczęsto można spotkać a do tego w najwyższym wydaniu. Wiem że tam jeszcze wrócę.

4  Dziękujemy, Krzych_D_3003

Zrecenzowano 1 tydzień temu z urządzeń przenośnych

Termin wizyty: październik 2019

Clusu Ristorante — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Częstochowa, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Clusu Ristorante? Podziel się wrażeniami!