“Wyśmienita kuchnia.”
Restauracja Klimaty — recenzja

Restauracja Klimaty
Nr 56 wśród 170 Restauracje (Częstochowa)
Zrecenzowano 8 marca 2020

Jedna z najlepszych restauracji w jakich byliśmy.Piękny, klimatyczny wystrój, wyśmienite jedzenie ( kaczka nadziewana w owocach cytrusowych i pierś gęsi w sosie truskawkowym i po rosołku dla dzieci) porządne porcje a koszt bardzo przyzwoity. Za takie pyszności w takiej ilości 165 zł to ludzka cena. Dziwię się że średnia ocen to tylko cztery. Bardzo polecam i gdy jeszcze kiedyś będziemy w Częstochowie to na pewno odwiedzimy Klimaty

Termin wizyty: marzec 2020
2  Dziękujemy, PetrusM1975

Zrecenzowano 23 października 2019

Byłem w "Klimatach" na niedzielnym rodzinnym obiedzie. Zacznę od dobrych stron - porcje są duże, wyglądają apetycznie, ceny rozsądne. Krem z czerwonej kapusty pyszny. Rosół z pielmieni z gęsi także, podobnie jak schabowy i gęsie wątróbki. Niestety, była tez spora łyżka dziegciu w tym obiedzie. Po pierwsze - drugie dania dostaliśmy mniej więcej po godzinie od zamówienia, choć wcale nie było wielu gości. Po drugie - zamówione opiekane ziemniaki okazały się zwykłymi kulkami ziemniaczanymi ze sklepu, odgrzanymi w restauracji. W drugim przypadku zamiast opiekanych zmieniakow dostaliśmy ziemniaki z wody ale co najgorsze, to że polędwiczki wieprzowe i pierś z gęsi były zwyczajnie twarde. Smaczne, ale twarde. O ile mogę to jeszcze ew. zrozumieć w przypadku gęsiny (zresztą Pani Kelnerka uprzedzała, że pierś z gęsi będzie (cyt.) al dente), to w przypadku wieprzowiny trudno to zaakceptować. Tym bardziej, że w karcie jest informacja, że zarówno gęsina, jak i wieprzowina są przygotowywane metodą sous vide, a obróbka tą metodą to prosty krok to delikatnego, miękkiego, soczystego mięsa. Puree z ziemniaków, które miało towarzyszyć piersi z gęsi miało smak i konsystencję mocno ugniecionych ziemniaków. Masła raczej w nich nie było. Reasumując - dania były smaczne, ale jest pole do poprawy.

Termin wizyty: październik 2019
1  Dziękujemy, GastronautaWaw
Zrecenzowano 20 października 2019

Klimatyczna restauracja z przepysznym jedzeniem i świetną obsługą.Wszystkie dania przepiękne,porcje ogromne,wszyscy najedzeni i zadowoleni.Głównie gęsina,ale wegetarianie też będą zaspokojeni.Duży wybór win,Pani Kelnerka świetnie doradza.Gorąco polecam deser:szczególnie lody borowikowe z sosem z owoców leśnych----Pycha. P.s. naleśniki z warzywami pod pierzynką z mozzarelli też ekstra.

Termin wizyty: październik 2019
Dziękujemy, paulina s
Zrecenzowano 19 września 2019

Nasza grupa pielgrzymkowo-wycieczkowa zawitała tu na obiad. Bardzo nam smakowało "menu częstochowskie". W menu "częstochowskim" była przepyszna, dobrze doprawiona, zalewajka "na grzybku". Ponadto smaczny kotlet "de volaille", zapiekane ziemniaczki , apetyczna surówka i smakowity kompot. Do tego wyborne ciasto i kawa lub herbata "do woli". Obsługa miła, a właściciel i kucharz znakomity , nie tylko w kuchni.Polecamy!!!

Dziękujemy, Barbara D
Zrecenzowano 17 grudnia 2018

Do Klimatów trafiłam dzięki tegorocznemu Festiwalowi smaku! Pierwszy raz próbowałam mięso z gęsi! Zupa krem równie pyszne! Obsługa miła, danie podano dość szybko, estetycznie.

Termin wizyty: grudzień 2018
Dziękujemy, edyta d

Restauracja Klimaty — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Częstochowa, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Klimaty? Podziel się wrażeniami!