“Najstarsza kopalnia soli w Polsce”
Kopalnia Soli — recenzja

Kopalnia Soli
Nr 1 wśród 4 atrakcji (Bochnia)
Informacje o atrakcji
Gdynia, Polska
Kontrybutor: poziom 5
Liczba recenzji: 59
25 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 18
“Najstarsza kopalnia soli w Polsce”
Zrecenzowano: 19 stycznia 2017

Bylem, jako turysta, w wielu kopalniach w Polsce, w tym w Wieliczce i Bochnia zrobiła na mnie bardzo duże wrażenia. Bardzo podobała się też moim synom (7 i 10 lat), którzy także niejedno już widzieli. Termin pobytu - doskonały - mało ludzi, spokojnie można kupić bilety, a nasza grupa z przewodniczką liczyła 7 osób (większa grupa poszła z innym przednikiem na spływ łodzią). Zjazd i wjazd windą górnicza, ale najpierw pokaz działającej maszyny parowej, która jeszcze niedawno wyciągała takie wózki, a ma już ponad 100 lat - super wrażenia. Pod ziemią kilometrowa jazda kolejką - też niesamowity efekt. Trasa bardzo ciekawa - wiele multimediów (filmów, dźwięków) ukazujących historię kopalni i pracę w niej w dawnych wiekach. Moi synowie bardzo wiele z tego wynieśli i ja - w końcu historyk - też się dużo nauczyłem. Warto to zobaczyć i warto to przeżyć. Nie jest ani lepsza ani gorsza od Wieliczki - jest inna i dlatego tym bardziej warto. Jedynym minusem była niedziałająca zjeżdżalnia, która była wielką trakcją dla chłopaków i zawiedli się na tym punkcie programu. Inną niedogodnością (acz nie do końca zależną od decydentów z kopalni) jest słaby marketing w Krakowie (o Wieliczce wszędzie o Bochni ani słowa), słaby dojazd z Krakowa (właściwie tylko prywatne busiki, które oferują różny komfort jazdy) i spory kawałek do przejścia od centrum Bochni. Ale jak ktoś wie gdzie trafić i jedzie autem to w ogóle bez problemu.

Data wizyty: styczniu 2017

5 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 7
“Bardzo ciekawa”
Zrecenzowano: 1 stycznia 2017

W Kopalni Soli w Bochni byłam kilkukrotnie ponieważ z tego miasta akurat pochodzę i chciałam moim znajomym pokazać z czego najbardziej słynie Bochnia. Kaźdy z nich był bardzo zadowolony z wycieczki. Przewodnicy bardzo mili, kontaktowi, z duźym poczuciem humoru. Dużo chodzenia, a dzięki nim wogóle nie bolą nogi. Świetna atrakcja również dla dzieci i młodzieży. Polecam każdemu kto chce zobaczyć 'inną twarz' kopalni.

Data wizyty: maju 2016
4 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 23
“Malo ciekawe”
Zrecenzowano: 17 grudnia 2016 z urządzeń przenośnych

W kopalni soli spodziewalam sie soli. Ku mojemu zaskoczeniu zloza wyczerpane, sol widzialam tylko w jednym miejscu, wiec efektu wow nie bylo. Wycieczka byla dla mnie dosc nudna, atrakcje malo interesujace, do tego trzeba przyzwyczaic sie do panujacego tam cisnienia. Generalnie-chetnie odpuscilabym sobie te wizyte.

Data wizyty: lipcu 2016
4 Dziękujemy, Magdalena K
Kontrybutor: poziom 6
Liczba recenzji: 75
45 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 8
“Starsza od Wieliczki, mniej muzealna, częściowo eksploatowana do dnia dzisiejszego.”
Zrecenzowano: 6 grudnia 2016

Dobre miejsce do spędzenia wolnego czasu w okresie jesienno - zimowym ze względu na małą ilość turystów. Ekspozycja ciekawie prezentowana również przy pomocy najnowszych osiągnięć audiowizualnych. Możliwa przejażdżka podziemną kolejką,przepłynięcie kawałka podziemnej rzeki łodzią.Podziemna kaplica i solne rzeźby i płaskorzeźby budzą podziw dla kunsztu wykonawców.Zagospodarowane podziemne wyrobiska zachęcają do dłuższego pobytu.Część gastronomiczna i stoiska z pamiątkami oraz sanitarna ( WC ) świadczy o pozytywnym stosunku dyrekcji do turystów. Są również pomieszczeni przystosowane do dłuższego pobytu - noclegów. Ogólnie - warto tam zaglądnąć. Przewodnicy mili, kompetentni i dowcipni.

Data wizyty: lutym 2016
7 recenzje(-i) atrakcji
common_n_attraction_reviews_1bd8 Podziękowania: 3
“Bochnia”
Zrecenzowano: 1 grudnia 2016

Bardzo fajne miejsce dla calej rodziny, mase wrazen przy zwiedzaniu kopalni .Opowiesci gornikow na pewno wzbogacaja oferte

Data wizyty: lutym 2016
1 Dziękujemy, jkostanek

Kopalnia Soli — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Byłeś(-aś) w Kopalnia Soli? Podziel się wrażeniami!