“Piękny wystrój, jedzenie raczej dobre ( ale bez szału) wysoka półka cenowa”

Amici Restaurant & Bistro
Nr 1 wśród 191 Restauracje (Bielsko-Biała)
Opis: Amici Bistro to miejsce stworzone by cieszyć się najlepszymi smakami w gronie przyjaciół. Szefem kuchni jest Mateusz Kręcina- uczestnik V edycji TOP CHEF.
Zrecenzowano 9 września 2019

Wnętrze piękne, wszystko sprzyja romantycznej kolacji. Jeśłi macie ochotę na drogie wyszukane jedzenie to odpowiednie miejsce. Obsługa miła, pomocna, znajdziecie sporo pozytywnych opinii z którymi w zasadzie trudno się nie zgodzić :0)) więc ja skupię się na minusach.
Makaron z pomidorem z puszki, nieco nadwyrężonym, ale w całości, kilka kaparów za około 40 zł, cena wysoka nie ma co ukrywać...innych opcji wegetariańskich brak. ( nie lubię bakłażana, a to była opcja druga...zresztą grilowany bakłażan jakoś z opisu nie wygląda na większą porcję ,a ja niespodziewanie do restauracji przyszłam głodna )
Polędwiczki - te się sprawdziły., nieźle podane, cudny smak dla mięsożercy.
Wątróbka znalazła się w przystawkach , żeby nie narzekać na wielkość porcji, bo najeść się tym daniem nie można.
Makaron z rybką za to cenowo i w karcie to danie główne, ale porcja malusieńka, zapewne miała być dla dzieci.
Deser - nijaki sernik , za to pięknie udekorowany., minus za gotowe mazidło owocowożelowe.
Piwo jasne lane kraftowe pyszne, jednak ciemne raczej trzeba omijać: jakaś przedziwna mieszanina piwa, pepsi i wody kolońskiej barmana.. Za dwie osoby: sernik na pół, makaron, polędwiczki trzeba zapłacić 160 zł. Nie jest to średni poziom cen w Bilsku jak zapewniają opisy. Obiad z przystawkami na dwie osoby to byłby wydatek rzędu niespełna 300 zł.. Na końcu otrzymacie ankietę o poziom zadowolenia, nie ma w niej pytania o zadowolenie z cen, to oczywiste.

Dziękujemy, GabrielaK1375
Autorem odpowiedzi dotyczącej tej recenzji jest: AmiciBistro, Właściciel, Amici Restaurant & BistroOdpowiedź udzielona 10 września 2019

Szanowna Pani. Dziękuję za recenzję, która ma jednak parę nieścisłości. Spróbuję je zatem sprostować:

- jeśli chodzi o opcje wegetariańskie to owszem w karcie mamy tylko bakłażana i carppacio z buraka ale zawsze na życzenie naszych gości możemy przygotować dowolne danie bez mięsa ze składników które mamy akurat na stanie ( o pomidorach z puszki nie wypowiem się z grzeczności )

- grillowany bakłażan jest sporą porcją i jest Pani pierwszą osobą która stwierdza, że to za mała porcja...

- wątróbka jak sama Pani zauważyła jest w przystawkach więc porcja jest wielkości jak na przystawkę przystało ... nie rozumiem w czym problem ...

- makaron z "rybką" porcja obiadowa, gramatura jak zawsze w Amici, nie mieliśmy żadnych opinii co do wielkości porcji tego dania ...

- na temat "nijakości" deseru nawet nie mam ochoty polemizować bo o gustach się nie dyskutuje, za to "gotowe mazidło" jak go Pani nazwała to wykonany ręcznie u nas w kuchni mus owocowy zatem proszę nie umniejszać pracy ludzi którzy nad nim pracowali ...

- jeśli chodzi o piwo to również nie będę dyskutował bo to rzeczywiście bardzo egzotyczny smak ( połączenie nuty czekolady i cytrusów ) nie musi każdemu smakować, ale porównanie go do wody kolońskiej barmana to jednak nieco obraźliwe ...

Reasumując, rozumiem Pani rozgoryczenie po wydaniu 160 zł za obiad z deserem i piwo, ale takie są u nas ceny, takie właśnie potrawy serwujemy i nie przypadkiem właśnie takie opinie o naszej restauracji otrzymujemy ... Mimo wszystko zapraszam do ponownych odwiedzin może tym razem trafi Pani bardziej przystępne smaki.

Na koniec poproszę jeszcze żeby rzetelnie opisywać dania bo zespół ciężko pracujących ludzi starał się mocno żeby przygotować dla Pani i innych gości z najlepszych produktów dania i jest to przykre dla nich kiedy otrzymują tak nieuzasadnione, krzywdzące opinie.

Pozdrawiam serdecznie - Prezes Zarządu Amici Restauracje sp. z o.o.

Zrecenzowano 7 września 2019

Dziękujemy za kolejną, niezapomnianą przygodę ze smakami Amici! Każde danie to odrębne dzieło sztuki, a klimat całości powoduje, że wychodząc już tęsknimy do następnego razu. Wyjątkowy Pan Adam, który swoją osobą sprawia, że do Amici wraca się,jak do przyjaciela - MISTRZOSTWO! Dziękujemy za możliwość celebracji urodzin właśnie u Was! Trudno o wyższy poziom doskonałości- gratulacje!

Dziękujemy, AnnaMarcin
Zrecenzowano 6 września 2019

Była to nasza pierwsza wizyta, ale na pewno nie ostatnia!!!! Jedzenie pyszne, poezja dla podniebienia!!! Świeżość smaku, sposób podania pierwsza klasa. Obsługa na 5+. Pan kelner mega profesjonalizm!!! Wrócimy bez dwóch zdań! Polecamy kaczkę, żeberko i steka i obowiązkowo deser tarta krem brulee ;) „szapoba” ;) dla kucharzy!

Dziękujemy, dorota_ochnio
Zrecenzowano 4 września 2019 z urządzeń przenośnych

Moja ulubiona restauracja w Bielsku-Białej! Zawsze pyszne i świeże jedzenie, zaskakujące połączenia smaków... uwielbiam to miejsce zarówno na rodzinny obiad jak i romantyczna kolacje. Amici nigdy nie zawodzi!

Dziękujemy, agnieszkas159
Zrecenzowano 17 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Do Amici wybieraliśmy się nie raz, ale w końcu spontanicznie się udało. Rezerwacja miejsca telefoniczna, już przez telefon bardzo miły Pan. W restauracji nie ma problemu poruszania się z wózkiem dziecięcym. Obsługa bardzo sympatyczna znająca doskonale menu. To co na talerzach... istne niebo w gębie! Ceny adekwatne do smaku i porcji. Smaki których nie znajdziecie w zwykłych karczmach czy restauracjach.. polecam !

Dziękujemy, Monika A

Amici Restaurant & Bistro — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Bielsko-Biała, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Amici Restaurant & Bistro? Podziel się wrażeniami!