“Wieczór z kuchnią gruzińskiej.”
Restauracja Lunita — recenzja

Restauracja Lunita
Nr 23 wśród 159 Restauracje (Bielsko-Biała)
Opis: W samym sercu starego Bielska, nieopodal rynku, naprzeciw zabytkowego Domu Tkaczy Bielskich „przycupnęła” nasza restauracja, w której możecie spróbować głównie polskiej tradycyjnej kuchni ale w nowoczesnym, często niespotykanym wydaniu i aranżacji, cieszącym oko :) We wnętrzach gdzie czerwoną cegłę i szlachetne drewno rozjaśnia wieczorny blask świec zapraszamy w kulinarną podróż i ucztę dla podniebienia i duszy. Dbamy o to, by zaczynała się już od wejścia :) Witamy was z uśmiechem, otaczamy ciepłą atmosferą, podkreśloną jeszcze obrazami Agnieszki Nowińskiej i zawsze z radością, że zdecydowaliście się nas odwiedzić:) Jesteście w miejscu gdzie tradycja dosłownie, ze względu na miejsce i receptury spotkała się z teraźniejszością, gdzie przygotowujemy dla was kolacje, przyjęcia, towarzyszymy wam w najpiękniejszych ale czasem i w smutnych chwilach życia, gdzie przygotowujemy nasz niezwykły Party catering, gdzie pieczemy pyszne ciasta do naszej kawiarni w Cafe Lunita - w Klinice św. Łukasza zawsze – z miłości do jedzenia:) Kochamy to co robimy, to recepta na udane życie i gwarancja Waszego zadowolenia! Serdecznie zapraszamy!
Zrecenzowano 27 sierpnia 2017 z urządzeń przenośnych

Rewelacyjne dania kuchni gruzińskiej od przystawek ,poprzez placki do pysznych mies wszystkich gatunków.Polecam

Dziękujemy, Grzegorz M

Zrecenzowano 3 maja 2017 z urządzeń przenośnych

Było wspaniale! Bardzo dziękujemy za rewelacyjna obsługę. Właściciel lokalu z poczuciem humoru i dystansem do naszego głośnego zachowania. Jedzenie było tak dobre, że z pewnością wrócę jeszcze nie raz. Wnętrze też całkiem przyjemnie. Polecam

Dziękujemy, Iwona M
Zrecenzowano 15 kwietnia 2017 z urządzeń przenośnych

Bedac na spacerze poczulismy tak cudny zapach domowego jedzenia,ze postanowilismy sprawdzic,czy tylko dobrze pachnie,czy tez tak smakuje.
Wybralismy zurek,wegetarianska potrawe z cieciorka,steka i deser z jaglanki.jedzenie bardzo smaczne,zaskakujace polaczenia,pieknie podane.obsluga bardzo mila, porcje w sam raz,deserem sie podzielilismy,bo ta porcja byla spora.
Na pewno wrocimy:)

Dziękujemy, Ewu M
Zrecenzowano 5 marca 2017

Za namową przyjaciół z "sąsiedztwa" (restauracji) postanowiliśmy zawitać w jej progi. Pierwsze wrażenie, od wejścia, ... dobre, a dalej już tylko lepiej. Ciekawe menu, przystępne ceny, przyjazny wygląd otoczenia. Dania w karcie interesujące i raczej niestandardowe, w degustacji bardzo smaczne, a zamówiliśmy kilka różnych poczynając od przystawek, przez zupę (wspaniały rosół domowy z takimż makaronem ) aż po deser i kawę, o degustacji kilku rodzajów wina nie wspominając. Wszystko bardzo atrakcyjnie podane, smaczne i zachęcające do powrotu. Rezerwacja na większe spotkanie okolicznościowe za kilka miesięcy już zrobiona... na ma co czekać.
I to co najważniejsze.. WSPANIAŁA, DYSKRETNA OBSŁUGA, a w usługach to LUDZIE, ich charakter, zapał i ambicja robienia czegoś "innego" profesjonalnie, decydują o powodzeniu przedsięwzięcia oraz o tym, że chce się tam wracać. Miejsce bardzo godne polecenia.

2  Dziękujemy, Piotr H
Zrecenzowano 31 października 2016

W skrócie mocne punkty Lunity: Profesjonalny personel od menadżerów po kelnerów, przepyszne jedzenie oparte na produktach sezonowych,domowych i niebanalnych kompozycjach smakowych, podejście indywidualne do klienta, wnętrze. Standard, który obroniłby się w każdym zakątku świata.
Miałem okazję organizować moje wesele w restauracji Lunita. Mimo, że dzień tak szczególny w moim życiu nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ciężko mi przypomnieć sobie lepszą restaurację, w której byłem (a od restauracji nie stronię ani ja, ani moja żona). Cała organizacja zaczęła się około 6 miesięcy przed uroczystością i przez cały czas, we wszystkich elementach, byłem zaskoczony standardem, który wydawał mi się w Polsce nie do osiągnięcia (zmora restauracji nisko-kosztowych w PL niestety nas prześladuje). Lunita to pełen profesjonalizm, na który składa się na pewno unikalny skład ludzi (kucharze, menadżerowie, kelnerzy, itd). Bezcenna, profesjonalna, Pani Ania (Pani menadżer imprez) to osoba której nie można pominąć w tej recenzji.
Jedzenie jest smaczne, świeże, dostępne cenowo. Uważam, że większość gości może znaleźć coś dla siebie. Ja osobiście doceniam proste połączenia świeżych składników oraz inwencję kucharza w łączeniu smaków.
Dodatkowym atutem jest zabytkowy odremontowany budynek w którym mieści się restauracja. Ciepłe wnętrze (parter), w którym dominuje drewno i cegła jest dyskretnie urządzone z dużym wyczuciem estetycznym (moim ulubionym elementem jest drewniany sufit z potężnymi belkami wspornikowymi). Piętro jest bardziej nowoczesne ale również bardzo harmonijne.
Żałuję, że nie zdążyłem spróbować piw regionalnych serwowanych w Lunicie. Punkt jest jednak do nadrobienia w przyszłości.:-)
W razie chęci weryfikacji recenzji załączam swój mejl: adamsss6(małpa)gmail.com

Dziękujemy, Adam M

Restauracja Lunita — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Bielsko-Biała, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Restauracja Lunita? Podziel się wrażeniami!