“Polecam ”
Trattoria Da Tadeusz — recenzja

Trattoria Da Tadeusz
Nr 13 wśród 191 Restauracje (Bielsko-Biała)
Opcje wyżywienia: Rezerwacje
Opcje wyżywienia: Rezerwacje

To nie była nasza pierwsza wizyta w tej restauracji. Wróciliśmy tutaj ponieważ jedzenie jest bardzo dobre. Co możemy polecić.. zupę krem z pomidorów i serowa (chociaż ta druga trochę za droga 17 zł) pyszne makarony z owocami morza i łososiem, pizze, łososia ze szpinakiem, polędwiczki w sosie borowikowym. Trzeba również dodać, że jesteśmy zadowoleni z obsługi - są mili, grzeczni, uprzejmi i chętnie doradzą w wyborze dań. Polecam!

Dziękujemy, Dagmara1987

Przepyszne polędwiczki w szynce parmeńskiej ze szparagami. Obsługa bardzo miła ale dość długi czas oczekiwania. Ogólnie polecam.

Dziękujemy, 895karolinac

Restauracje rozsławiły Kuchenne Rewolucje i chcieliśmy się przekonać czy jest faktycznie tak dobrze jak była mowa w programie. I cóż... jednak rozczarowanie. Jedzenie dobre, ale bez jakichś rewelacji. Za to ceny wysokie, a przy tym porcje dość skromne. Dość powiedzieć, że wyszedłem z restauracji głodny za to portfel lżejszy był o 100 złotych. Z menu Pani Gessler w ogóle nie skorzystaliśmy, bo dania polecane w cenach wręcz horrendalnych - no chyba, że wzięlibyśmy mielonego z ziemniakami, ale to raczej nie wchodziło w grę. Do tego wystrój wnętrza - jednak nie do końca w naszym guście - zamiast włoską trattorię przypominało raczej wymagającą remontu altanę z kilkoma włoskimi akcentami na ścianach.

Dziękujemy, Grzegorz L

Do restauracji przyjechaliśmy specjalnie, zachęceni poleceniem Pani Magdy Gessler. Zamówiliśmy zupę rybna, pomidorową, kluski z pesto, pizzę pepperonii, tiramisu i napoje.
Zupa ryba była bardzo smaczna, pomidorowa zupełnie przeciętna. Do zup podaje się grzanki, które nie są przygotowywane na świeżo. Moja była zimna i niezbyt apetyczna. Pizza okazała się największym rozczarowaniem, ponieważ pepperoni okazało się nie być dobrej klasy wędliną. Do tego na pizzy pojawił się boczek (jest wymieniony w menu, ale tego nie doczytaliśmy), w efekcie czego mieliśmy coś w rodzaju "pizzy Boryny" w lokalu z lat 90. Ciasto smaczne, jednak całość zdecydowanie za tłusta, za słona i na pewno nie włoska.
Kluski śląskie były poprawne, jednak odnoszę wrażenie, że do pesto dodawany jest szpinak. Zdecydowanie nie ma w tym daniu rewelacji, a wystarczyłoby posypać je parmezanem, lub orzechami.
Tiramisu smaczne.
Bardzo dobra lemoniada, podana z kruszonym lodem.
Nie czekaliśmy długo, mimo pełnego obłożenia restauracji.
Ceny zdecydowanie za wysokie, jak na jakość używanych składników. (takie ceny byłyby akceptowalne w przypadku używania np. włoskich wędlin do pizzy).
Planowaliśmy przy następnej wizycie spróbować mięs, jednak raczej do niej nie dojdzie, zwłaszcza, że lokali z kuchnią włoską w Polsce jest bardzo dużo.

Dziękujemy, jagoda76
Zrecenzowano 12 września 2019

Trafiłam tam niechcący, i chyba dobrze się stało, bo kluski śląskie z pesto były wspaniałe.
Bruschetta na minus - lodowate sypiące się z niej pomidory nie pomagały.
Ceny nie zabijają.

Dziękujemy, Horyks

Trattoria Da Tadeusz — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Bielsko-Biała, Województwo śląskie

Byłeś(-aś) w Trattoria Da Tadeusz? Podziel się wrażeniami!