grupa Poznań 04/10

Sebastian Reczek człowiek 100% oddany swojej pracy ,pasji z wielką wiedzą przekazuje kawał historii... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
grzechotnik1
Przewodnik Sebastian Reczek

Niesamowita lekcja historii przekazana przez człowieka z pasją i ogromną wiedzą. Każdy kto pojedzie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Poznan1
Przeczytaj wszystkie recenzje (13 874)

Po wizycie w tym miejscu każdy będzie wiedział co znaczy to stwierdzenie "NIGDY WIĘCEJ WOJNY".
Muzeum robi ogromne wrażenie natomiast jest aż nadto wykorzystywane komercyjnie. Darmowy bus wahadłowo przewozi z Auschwitz 1 do Birkenau. Parking kosztuje 13 zł., toaleta 2 zł, no i wszelkie pamiątki są już bardzo drogie. Miejsce to jest nastawione typowo na zagranicznych gości, szczególnie Niemców których jest tutaj najwięcej. Przewodnicy opowiadają historie bardzo ciekawie i warto wykupić właśnie taka opcję zwiedzania tego miejsca.

Dziękujemy, Małgorzata G

Byłam tu z rodzicami, jakiś czas temu.
Niezapomniane przeżycie.
Wtedy nie było tutaj komercji, nie było tez tłumów.
Przeżycie jest niezapomniane.
Każdy obwinień zobaczyć to miejsce.

1  Dziękujemy, bozena1517

Przyznam szczerze, że nie czytałem tu wcześniej opinii o tym miejscu, gdzie straszna historia spotyka się ze światem ekonomii i braku kultury różnych narodowości.

Miejsce kojarzone z książek i przede wszystkim z lekcji historii miało być kolejnym ciekawym doświadczeniem, natomiast było rozczarowaniem. Nie z powodu wydarzeń i tego co po tym zostało, a organizacji.

Bilety albo za darmo do 10 lub po 16, albo z przewodnikiem. Załapałem się na wersję pierwszą. Okazało się, że wejście będę miał na 16:40. W sklepie na terenie muzeum woda np 8 zł pół litrowa. Kolejna rzecz trzeba było zostawić bagaż bo nie wpuszczają z plecakami. Jak już udało przejść się przez bramki tłum który ruszył w barakach nie pozwolił na moment żeby zatrzymać się w miejscach gdzie człowiek chciałby zastanowić się nad tym co zobaczył.
Do tego nikt nie przejmuje się zakazami zdjęć, rozmowy, krzyki, grupy z przewodnikiem dosłownie taranuja cię w korytarzach...

Jestem zniesmaczony i zdegustowany. To nie pierwszy mój obóz jaki odwiedziłem w Polsce, ale ten w związku z tym czego doświadczyłem "odradzam"

Dziękujemy, 223kamilw
Zrecenzowano: 2 września 2019

Była to moja 4 wizyta w muzeum i niestety wielkie rozczarowanie. Do Oświęcimia jechaliśmy ponad 500 km i już na samym początku człowiek zderza się z totalnym bałaganem organizacyjnym i informacją albo płacisz 50 zł za kartę wstępu albo musisz czekać do 17 ej aż można będzie wejść indywidualnie i o dziwo za darmo .Chociaż wcześniej zwiedzanie muzeum cały dzień było bezpłatne. Pani siedząca w punkcie informacji chyba za karę nie ma wiedzy o niczym . Po zakupie kart wstępu chciałam ze względu na upał zakupić w muzealnym sklepiku wodę i tu kolejny szok 0,5 litra wody 8 zł , ciastka HIt 14 zł , batonik typu Mars 10 zł. W końcu o 14.15 doczekaliśmy się naszego wejścia i zwiedzania i tu kolejne rozczarowanie . Ze względu ,że wpuszcza się tylko grupy z przewodnikami liczące po kilkanaście i więcej osób wszędzie jest tłok . W co drugiej sali nasza przewodniczka stwierdzała omijamy grupę która stoi " bo koleżanka nas przepuszcza" i idziemy dalej , nie zatrzymujemy się wszędzie tylko tylko szybko ,szybko... Zapytana dlaczego idziemy tak szybko przewodniczka stwierdziła ,że tamta grupa ma wykupione rozszerzone zwiedzanie ... Niestety w miejscu gdzie zginęła niewyobrażalna liczba ludzi nie ma czasu aby przystanąć aby się zadumać pomyśleć o tym co ludzie zrobili ludziom .Przy celi ojca Kolbę nie ma nawet minuty na modlitwę .nie takie rodzaju zwiedzania oczekiwałam po wycieczce z przewodnikiem .Będąc sama wcześniej widziałam dużo więcej . Usługa przewodnicka na bardzo niskim poziomie niestety.Druga część zwiedzania Brzezinki to już prawdziwa tragedia w naszej grupie . Pani przewodniczka najchętniej zrezygnowałaby z tej części mówiąc ,że się błyska . Po przyjeździe do Brzezinki w pośpiechu poszliśmy do jednego baraku gdzie czas poświęcony na opowiadanie to nawet nie 5 min i znowu jej monolog ,że się błyska w oddali i że powinniśmy kończyć . Chociaż wszystkie inne grupy realizowały normalnie program . Podczas naszego zwiedzania nie spadła an kropla deszczu ,jednak wycieczka została zakończona. Postanowiliśmy oddzielić się od grupy i resztę muzeum zwiedzić sami bez pośpiechu .Przystanąć na moment przy pomniku w zadumie i pomyśleć o tych wszystkich ludziach którzy stracili tam w męczarniach swoje życie o tych którzy to piekło przeżyli . Każdy powinien obóz odwiedzić , zwiedzić go na swój sposób by móc przemyśleć tamte potworne czasy niestety podczas naszej wizyty nie było nam to dane .Pośpiech ,ścisk i byle jakie oprowadzenie niegodne tego miejsca. Szkoda ponieważ powinna być to najważniejsza lekcja historii....

Dziękujemy, Beata O
Zrecenzowano: 1 września 2019

By zwiedzić Aushwitz trzeb odczekać w kolejce po bilet nawet 2 godziny. Pani z parkingu pokierowała nas do drugiego obozu. Tu na szczęście nie było kolejek.
Parking muzealny płatny, ale w stronę obozu odchodzą boczne uliczki, gdzie można również zaparkować.
Przewodniczka opowiada ciekawe historie związane z tym miejscem i aż ciężko uwierzyć, że to działo się naprawdę. Zwiedzający z całego świata.

Dziękujemy, Michał P