grupa Poznań 04/10

Sebastian Reczek człowiek 100% oddany swojej pracy ,pasji z wielką wiedzą przekazuje kawał historii... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
grzechotnik1
Przewodnik Sebastian Reczek

Niesamowita lekcja historii przekazana przez człowieka z pasją i ogromną wiedzą. Każdy kto pojedzie... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano 1 tydzień temu
Poznan1
Przeczytaj wszystkie recenzje (13 874)

Zrecenzowano: 2 września 2019

Była to moja 4 wizyta w muzeum i niestety wielkie rozczarowanie. Do Oświęcimia jechaliśmy ponad 500 km i już na samym początku człowiek zderza się z totalnym bałaganem organizacyjnym i informacją albo płacisz 50 zł za kartę wstępu albo musisz czekać do 17 ej aż można będzie wejść indywidualnie i o dziwo za darmo .Chociaż wcześniej zwiedzanie muzeum cały dzień było bezpłatne. Pani siedząca w punkcie informacji chyba za karę nie ma wiedzy o niczym . Po zakupie kart wstępu chciałam ze względu na upał zakupić w muzealnym sklepiku wodę i tu kolejny szok 0,5 litra wody 8 zł , ciastka HIt 14 zł , batonik typu Mars 10 zł. W końcu o 14.15 doczekaliśmy się naszego wejścia i zwiedzania i tu kolejne rozczarowanie . Ze względu ,że wpuszcza się tylko grupy z przewodnikami liczące po kilkanaście i więcej osób wszędzie jest tłok . W co drugiej sali nasza przewodniczka stwierdzała omijamy grupę która stoi " bo koleżanka nas przepuszcza" i idziemy dalej , nie zatrzymujemy się wszędzie tylko tylko szybko ,szybko... Zapytana dlaczego idziemy tak szybko przewodniczka stwierdziła ,że tamta grupa ma wykupione rozszerzone zwiedzanie ... Niestety w miejscu gdzie zginęła niewyobrażalna liczba ludzi nie ma czasu aby przystanąć aby się zadumać pomyśleć o tym co ludzie zrobili ludziom .Przy celi ojca Kolbę nie ma nawet minuty na modlitwę .nie takie rodzaju zwiedzania oczekiwałam po wycieczce z przewodnikiem .Będąc sama wcześniej widziałam dużo więcej . Usługa przewodnicka na bardzo niskim poziomie niestety.Druga część zwiedzania Brzezinki to już prawdziwa tragedia w naszej grupie . Pani przewodniczka najchętniej zrezygnowałaby z tej części mówiąc ,że się błyska . Po przyjeździe do Brzezinki w pośpiechu poszliśmy do jednego baraku gdzie czas poświęcony na opowiadanie to nawet nie 5 min i znowu jej monolog ,że się błyska w oddali i że powinniśmy kończyć . Chociaż wszystkie inne grupy realizowały normalnie program . Podczas naszego zwiedzania nie spadła an kropla deszczu ,jednak wycieczka została zakończona. Postanowiliśmy oddzielić się od grupy i resztę muzeum zwiedzić sami bez pośpiechu .Przystanąć na moment przy pomniku w zadumie i pomyśleć o tych wszystkich ludziach którzy stracili tam w męczarniach swoje życie o tych którzy to piekło przeżyli . Każdy powinien obóz odwiedzić , zwiedzić go na swój sposób by móc przemyśleć tamte potworne czasy niestety podczas naszej wizyty nie było nam to dane .Pośpiech ,ścisk i byle jakie oprowadzenie niegodne tego miejsca. Szkoda ponieważ powinna być to najważniejsza lekcja historii....

Dziękujemy, Beata O
Zrecenzowano: 1 września 2019

By zwiedzić Aushwitz trzeb odczekać w kolejce po bilet nawet 2 godziny. Pani z parkingu pokierowała nas do drugiego obozu. Tu na szczęście nie było kolejek.
Parking muzealny płatny, ale w stronę obozu odchodzą boczne uliczki, gdzie można również zaparkować.
Przewodniczka opowiada ciekawe historie związane z tym miejscem i aż ciężko uwierzyć, że to działo się naprawdę. Zwiedzający z całego świata.

Dziękujemy, Michał P
Zrecenzowano: 27 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Mieliśmy niesamowite szczęście, ze trafiłyśmy na przewodnika p. Sebastiana. Mimo upału opowiadał z bardzo dużym zaangażowaniem o historii tego miejsca, które sam nazwał Cmentarzem, nie Muzeum. Pan Sebastian to człowiek z ogromną pasją, właśnie takich ludzi chciałabym spotykać w swoim życiu jak najwiecej. Jestem pewna, ze dzięki niemu dowiedzieliśmy się więcej niż inni zwiedzający. Dziękujemy Panie Sebastianie za niesamowitą lekcję historii (nawet w autobusie)!

Dziękujemy, 926kajas
Zrecenzowano: 26 sierpnia 2019

Jestem na wakacjach w poblizu i chcialabym przyhechac dzisiaj zwiedzac. Czy bez biletu uda mi sie wejsc? I czy trzeba czekac w kolejce?

17  Dziękujemy, neti n
Zrecenzowano: 25 sierpnia 2019

Przejechaliśmy 500 kilometrów, żeby zwiedzić obóz, po dwóch godzinach w kolejce,o godzinie 14 gdy byliśmy już przy kasie, okazało się, że bilety wstępu są już tylko dla zagranicznych gości. My możemy wejść dopiero o 17 ( za darmo) co z tego, że za darmo jak musimy czekać w sumie 5 godzin aby móc zwiedzać. Zostaliśmy, bo przecież nie po to całą Polskę przejechaliśmy, żeby tak po prostu sobie wrócić.

Dziękujemy, Monika P