Multimedialne Muzeum Obozu Jenieckiego i Historii Olsztynka
Tak, ale nie do końca

Zrecenzowano: 9 sierpnia 2017
Dawid N
Dość ciekawe miejsce dla historyków

Zrecenzowano: 8 lipca 2017
57U
Olsztyn, Polska

Zrecenzowano: 9 sierpnia 2017 z urządzeń przenośnych

Miejsce ciekawe, warte obejrzenia, natomiast sprzęt interaktywny nie był w pełni sprawny. Dużo ciekawostek odnośnie obozu jenieckiego. Wstęp był bezpłatny. Polecam.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2016
Dziękujemy, Dawid N
Zrecenzowano: 8 lipca 2017

Mi osobiście tak średnio się podobało jednak jestem pewna że każdy historyk/osoba zainteresowana takimi tematami będzie zachwycona.

Termin skorzystania z atrakcji: czerwiec 2017
1  Dziękujemy, 57U
Zrecenzowano: 31 marca 2017

bardzo nowoczesne muzeum, milo spędza sie tam czas. Multimedialne prezentacje dsją możliwosc zwiedzajacym zapoznania sie z dawnymi czasami i warunkami jakie panowały.Wstęp bezplatny Polecam serdecznie

Dziękujemy, Kinga B
Zrecenzowano: 21 października 2015

Niepowtarzalne muzeum, w którym przy pomocy nowoczesnych technologii przedstawiono historię obozu jenieckiego Stalag IB Hohenstein i Olsztynka. Wizyta w tym miejscu daje nam wiele mocnych przeżyć i na długo pozostanie w naszej świadomości.
Całość podzielona jest na dwie sale. W pierwszej sali zaprezentowano dzieje Olsztynka i regionu na przestrzeni wieków, od czasów najdawniejszych do dnia dzisiejszego. Znajdują się tutaj bardzo ciekawe informacje na temat samego miasta i okolic. Sala druga upamiętnia ofiary drugiego co do wielkości w Prusach Wschodnich obozu jenieckiego Stalag IB Hohenstein, funkcjonującego w latach 1939 - 1945. Przez obóz przewinęło się około 400 tysięcy jeńców różnej narodowości. Całość jest tak urządzona, że mamy wrażenie przebywania w obozie wśród jeńców. Pozostaje w pamięci na długo.
Muzeum znajduje się na pierwszym piętrze w Urzędzie Miasta na Rynku - wstęp jest bezpłatny.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2015
3  Dziękujemy, JanuszTrzeciak