“Dość ciekawe miejsce dla historyków”

Multimedialne Muzeum Obozu Jenieckiego i Historii Olsztynka
Zrecenzowano 8 lipca 2017

Mi osobiście tak średnio się podobało jednak jestem pewna że każdy historyk/osoba zainteresowana takimi tematami będzie zachwycona.

1  Dziękujemy, 57U
Filtrowanie
Zrecenzowano 31 marca 2017

bardzo nowoczesne muzeum, milo spędza sie tam czas. Multimedialne prezentacje dsją możliwosc zwiedzajacym zapoznania sie z dawnymi czasami i warunkami jakie panowały.Wstęp bezplatny Polecam serdecznie

Dziękujemy, Kinga B
Zrecenzowano 21 października 2015

Niepowtarzalne muzeum, w którym przy pomocy nowoczesnych technologii przedstawiono historię obozu jenieckiego Stalag IB Hohenstein i Olsztynka. Wizyta w tym miejscu daje nam wiele mocnych przeżyć i na długo pozostanie w naszej świadomości.
Całość podzielona jest na dwie sale. W pierwszej sali zaprezentowano dzieje Olsztynka i regionu na przestrzeni wieków, od czasów najdawniejszych do dnia dzisiejszego. Znajdują się tutaj bardzo ciekawe informacje na temat samego miasta i okolic. Sala druga upamiętnia ofiary drugiego co do wielkości w Prusach Wschodnich obozu jenieckiego Stalag IB Hohenstein, funkcjonującego w latach 1939 - 1945. Przez obóz przewinęło się około 400 tysięcy jeńców różnej narodowości. Całość jest tak urządzona, że mamy wrażenie przebywania w obozie wśród jeńców. Pozostaje w pamięci na długo.
Muzeum znajduje się na pierwszym piętrze w Urzędzie Miasta na Rynku - wstęp jest bezpłatny.

3  Dziękujemy, JanuszTrzeciak

Multimedialne Muzeum Obozu Jenieckiego i Historii Olsztynka — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Olsztynek, Warmińsko-Mazurskie

Byłeś(-aś) w Multimedialne Muzeum Obozu Jenieckiego i Historii Olsztynka? Podziel się wrażeniami!