Olsztynek
Fajny skansen

Jak za bardzo nie lubię skansenów, ten bardzo mi się spodobał. Można poczuć klimat wschodu... Przeczytaj więcej

jansta_gool
Poznań, Polska
Przywoływanie wspomnień z dzieciństwa

Byliśmy jak na wakacjach u babci. Piekące koguty gęgającą gęsi i zapach jabłek w domu. Brawo za... Przeczytaj więcej

Zrecenzowano: 12 września 2019
Marg0N
Kraków, Polska

Zrecenzowano: 6 września 2019 z urządzeń przenośnych

Wspaniale miejsce ,warte odwiedzenia.Duzo domów, dobrze utrzymane eksponaty ,w każdym domu osoba która służy pomocą i wiedzą w razie pytań.

Termin skorzystania z atrakcji: wrzesień 2019
Dziękujemy, malgorzatag890
Zrecenzowano: 15 sierpnia 2019 z urządzeń przenośnych

Po pierwsze- TŁUMY! Bardzo nas to zaskoczyło, chociaż liczyliśmy się z tym, ponieważ pojechaliśmy w słoneczny dzień wolny od pracy. Problem z parkingiem plus płatny 5 zł po odszukaniu miejsca. Miejsce jednak ciekawe, dobrze utrzymane a koszt wejscia dla osoby dorosłej 16 zł. Czuć folklor. Dziś akurat był festiwal ziół, ale spectrum dni tematycznych jest szersze. W zwiazku z tym było wiele straganów, pokaz muzyki ludowej itp. Co mnie zaskoczyło? Fakt, ze nie było w sprzedazy tandety. Lokalne wyroby, rękodzieło, alkohole, sery, ryby, mięsiwa. Bardzo fajnie! Przyjadę jeszcze raz!

Dziękujemy, Aleksandra P
Zrecenzowano: 29 lipca 2019 z urządzeń przenośnych

Piękny, funkcjonalnie rozplanowany skansen (zwiedzam wszystkie, które napotykam podczas krajowych wycieczek), niezniszczony podczas wojny, pięknie położony, atrakcyjny również dzięki obecności zwierząt (koniki polskie, gęsi, króliki, koguty i kury). Dobre zaplecze sanitarne, dużo ławek i miejsc do odpoczynku, Pijalnia Ziół, gdzie można spróbować lemioniady różanej czy chleba z miodem. Lekki niesmak pozostawilo zachowanie personelu (większość, choć nie wszystkie) panie postrzegają swój obowiązek wyłącznie w respektowaniu porządku zwiedzania. Jak bardzo rozumiem potrzebę przestrzegania zasad i niedotykania eksponatów, myślę, że osiem godzin pracy w jednej chacie można byłoby poswiecic na opowiadanie o lokalnych zwyczajach, zwracanie uwagi na ciekawostki itp., nie tylko pokrzykiwanie z kąta na turystów Wielki plus na Pani, która wciągnęła nas w rozmowę na temat sztuki ludowej (w tym oprowadzenie osmiolatka po wystawie, by odnalazł eksponaty z ulotki...)

Dziękujemy, Joanna S
Zrecenzowano: 1 lipca 2019

Super miejsce do odpoczynku, poznania kultury, sztuki, historii mieszkańców wiosek z poprzednich wieków. Panie pracujące w muzeum - uprzejme, sympatyczne, mające ogromną wiedzę z zakresu istniejących w muzeum budowli, oraz wszelkich danych dotyczących życia w ubiegłych stuleciach. Wiedzą i zaangażowaniem w jej rozpowszechnianie Panie robią ogromny wkład w poznanie kultury naszych przodków. Skansen w Olsztynku polecam wszystkim i to nie tylko za te budynki, wiatraki, kościół itd, lecz przede wszystkim za atmosferę tam panującą i przesympatyczną obsługę turystów.
Darek

1  Dziękujemy, warmiamazury
Zrecenzowano: 27 maja 2019

Odwiedziłem skansen już kolejny raz, piękne miejsce na przedpołudniowy spacer, duża dawka historii zamkniętej w każdym z prezentowanych budynków i wiatraków. Mazurskie i warmińskie domy, szkoła, warsztaty rzemieślnicze, ale można spróbować ziołowych naparów, albo lemoniady z sokiem. Replika starego kościoła, oryginalny wóz cygański, zwierzaki domowe, spacerujące wokół. Krótko mówiąc, piękne miejsce, polecam !

Termin skorzystania z atrakcji: maj 2019
1  Dziękujemy, Jerzy T. Z