“Historia zaklęta w stare budynki”

Muzeum Budownictwa Ludowego
Nr 1 wśród 4 atrakcji (Olsztynek)
Informacje o atrakcji
Zrecenzowano 7 grudnia 2016

Historyczne budynki pachnące starym drewnem, sprzęty gospodarstwa domowego używane lata temu i przez lata... Można spędzić kilka godzin poznając niemal "na dotyk" historię regionu. Bardzo ciekawe miejsce, podobnie jak miasto Olsztynek, które zrobiło na nas bardzo pozytywne wrażenie.

1  Dziękujemy, -joanna-od-2016
Napisz recenzję
Muzeum Budownictwa Ludowego — pojawiły się nowe recenzje!
Sprawdź najnowsze recenzje

Zrecenzowano 17 września 2016

Szczerze polecam wszelkie pikniki, kiermasze itp organizowane w tym miejscu. Atmosfera jest po prostu wspaniała, warto oderwać się od rzeczywistości, chociaż na jeden dzień.

Dziękujemy, Dominika A
Zrecenzowano 27 sierpnia 2016 z urządzeń przenośnych

W miejsce Pań siedzących w domkach można by dać monitoring. W większości przypadków z trudem można było wyciągnąć jakieś interesujące informacje. A potencjał jest bo budynki są ciekawe. Ciekawostka - kręcono tu komedię "Kołysanka".

Dziękujemy, MaciekBystrzak
Zrecenzowano 21 sierpnia 2016 z urządzeń przenośnych

Idealne miejsce na niedzielny spacer i sesje fotograficzne z małymi dziećmi. Każdy z budynków oznaczony i opisany a w środku Panie zawsze służą pomocą i chętnie opowiadają o tym, co się tam znajduje. Bardzo fajnym pomysłem jest Pijalnia Ziół, a to ze znajduje się na końcu Skansenu daje szansę ugaszenia pragnienia. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami gospodarskimi jest atrakcją dla dzieci, dziś niestety były w zagrodach (trafiliśmy kiedyś na zwierzęta luzem i to była zdecydowanie wieksza atrakcja). Ogólnie miejsce warte odwiedzenia, ale żeby obejrzeć dokładnie każdy obiekt należy poświęcić kilka godzin.

Dziękujemy, Paulina B
Zrecenzowano 18 sierpnia 2016 z urządzeń przenośnych

Skansen mnie zachwycił, dużo chat, kosciol, cale gospodarstwa, kuznia, gospoda.
Budynki sa dobrze zachowane, mozna je oglądać od srodka. W kazdej chacie pracuje pani, ktora opowie o chacie,sprzatach,obyczajach. Jest tez pilajnia ziół, 5 pln za duza szklane. Wstęp do skansenu kosztuje 12 pln. Lipiec sierpień otwarte 10-18. Parking kosztuje 4 pln.

Dziękujemy, Mrowka1977

Muzeum Budownictwa Ludowego — podobne obiekty, przeglądane przez podróżnych

Gierłoż, Warmińsko-Mazurskie

Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie
Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie

Byłeś(-aś) w Muzeum Budownictwa Ludowego? Podziel się wrażeniami!